Cydr Lubelski podbija Anglię

 

Medale dla Cydru Lubelskiego w British Cider Championships

Lubelski podbija Anglię - światową stolicę cydrów. Cydr Lubelski Niefiltrowany i Cydr Lubelski Antonówka Niefiltrowany zdobyły brązowe medale w Bath&West International Cider Competition.

Rywalizacja cydrów z całego świata odbyła się podczas British Cider Championships w Shepton Mallet w Anglii. To największy konkurs cydrów na świecie, mający ogromną tradycję i uznanie branży. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 500 cydrów i perry, w różnych kategoriach.

Cydr Lubelski Niefiltrowany i Cydr Lubelski Antonówka Niefiltrowany startowały w klasie Traditional Cider. Konkursowa degustacja była degustacją w ciemno, nadesłane cydry nie miały etykiet, tylko zakodowane numery.

- Nagrody dla Cydru Lubelskiego potwierdzają unikalny smak polskich jabłek oraz najwyższą jakość polskiego cydru, którego charakter wyróżnia się na międzynarodowej arenie, mimo że w porównaniu do innych cydrowych potęg jesteśmy wciąż na początku drogi - mówi Artur Dubaj, Główny Technolog AMBRA S.A. odpowiedzialny za recepturę Cydru Lubelskiego. - Polska nie ma wielu doświadczeń w produkcji cydrów i uprawie typowych dla cydru odmian jabłek, tym bardziej tak prestiżowe trofea wyzwalają w nas jeszcze większy zapał do pracy.

- Strategia rozwoju Cydru Lubelskiego opiera się na jeszcze wyższej jakości i naturalności produktu. To droga coraz trudniejszego i bardziej wymagającego procesu produkcji - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór. - Mamy w Polsce najwspanialsze jabłka, to zobowiązuje nas, nie tylko jako firmę, ale jako Polaków, do produkcji najlepszego i najszlachetniejszego cydru.

Przypomnijmy, że to już kolejna nagroda dla Cydru Lubelskiego - wcześniej marka została wyróżniona m.in. godłem Poznaj Dobrą Żywność, przyznawanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Lubelski jest też najchętniej kupowanym cydrem w Polsce. W swojej ofercie ma siedem różnych propozycji. 

Cydr Lubelski Niefiltrowany - naturalny cydr wytwarzany z dojrzałych, polskich jabłek - wyłącznie ze świeżo tłoczonego soku, nie z koncentratu. Świeżo tłoczony sok wraz z aromatycznym miąższem jabłek poddany został naturalnej fermentacji w niskiej temperaturze. Dzięki temu zostały zachowane najcenniejsze składniki owoców, również antyutleniacze. Po zakończeniu fermentacji i leżakowania cydr nie był filtrowany. Do butelek trafił naturalnie mętny, delikatnie musujący cydr. W efekcie powstał cydr najwyższej jakości. Cydr Lubelski Niefiltrowany Antonówka to jego jednoodmianowy wariant, wytwarzany ze szlachetnej odmiany polskich jabłek.

 

Powiązane artykuły

X