XVI Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym

W sobotę 6 sierpnia 2016 roku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym. Ta edycja mistrzostw, mimo słabej pogody, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - w zawodach startowało aż 81 uczestników (42 sadowników i 39 sympatyków sadownictwa). Zawodnicy walczyli w czterech konkurencjach - krąg, oś myśliwska, przeloty i makieta zająca. Wśród sadowników najlepszy okazał się Tomasz Ozimek z wynikiem 280 pkt (56 celnych strzałów na 60 możliwych) Kolejne miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Tomasz Sosiński z wynikiem 280 pkt (55 trafień na 60), natomiast najniższe miejsce podium udało się zająć Arturowi Altawęgrowi z takim samym wynikiem, lecz był gorszy na kręgu i dlatego został sklasyfikowany niżej. Wśród sympatyków sadownictwa właściwa część zawodów nie przyniosła rozstrzygnięcia i konieczna była dogrywka. Dogrywkę o pierwsze miejsce rozstrzygali między sobą Marek Buda i Marian Kokoszkiewicz, natomiast o trzecie miejsce walczyli Jakub Hanusz i Zbigniew Grzybowski. Pierwsze miejsce po fenomelnalnej walce zajął Marek Buda, który w dogrywce nie spudłował ani razu, drugi był Marian Kokoszkiewicz, a trzecie miejsce zajął Jakub Hanusz. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Beata Sala z wynikiem 260 pkt, Mariola Marczak-Grzybek była druga z dorobkiem 255 pkt. Relacja zdjęciowa z wydarzenia jest dostępna na profilu FB Mistrzostw Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym.