Na wystawie maszyn towarzyszącej targom TSW zwiedzający mogli zapoznać się z nowymi modelami ciągników sadowniczych zaprezentowanych przez firmy: Kubota oraz Landini. Ciekawi fakt, że obaj czołowi producenci ciągników sadowniczych zwiększyli gabaryty swoich sadowników – najnowsze modele są dłuższe, wyższe oraz szersze niż ich poprzednicy.  

Japoński producent zaprezentował na wystawie model M5101Narrow, który wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 3,8 litra, pozwalający uzyskać od 73 do 92 KM. Producent oferuje ten model z dwoma rodzajami skrzyni biegów: 18/18 oraz 36/36 wraz z rewersem elektrohydraulicznym. Oczywiście – jak to w Kubocie – dalej mamy płaską podłogę w kabinie oraz firmowy japoński system zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn.
IMG 0331 compressor

 

Włoscy producenci także oferują płaską podłogę w modelu REX4. Ten popularny wśród polskich sadowników ciągnik dostał nowy silnik – Deutz z czterema cylindrami, pozwalający na uzyskanie mocy od 70 do 112 KM. Jego pojemność wynosi 2,9 litra. Oprócz nowego silnika jest też nowa skrzynia biegów z czterema biegami oraz kilkoma przełożeniami, dzięki której uzyskamy od 12 do 48 biegów oraz wybór między rewersem zsynchronizowanym a eletrohydraulicznym. Nowością jest też przycisk uruchomiania WOMu na błotniku (obok przycisków tylnego TUZa). Zmieniono również sporo w wyglądzie REXa, w tym kabinę oraz maskę.
IMG 9729 compressor

Obu nowościom przyjrzymy się szczegółowo w kolejnych artykułach.

 

 

Ostatnie ogłoszenia

Partnerami portalu są: synthos agroactivtimac agro