W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się VIII edycja Targów Warzywnictwa i Sadownictwa. Jest to obecnie największa w Polsce impreza branżowa dla producentów warzyw i owoców.

Podczas tegorocznej edycji na 18 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 328 wystawców z kraju i z zagranicy. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły aż 62 nowe firmy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 15,5 tysiąca osób. Wielu gości przyjechało z zagranicy: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Estonii, Holandii, Niemiec, Austrii i Włoch.

Po raz piąty podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zostały przyznane Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka.  W tegorocznej edycji konkursu nagrodzone zostały następujące firmy:

- Jagoda JPS za kombajn samojezdny do zbioru owoców jagodowych OSKAR 4 WD, który cechuje wysoka jakość wykonania oraz budowa modułowa, umożliwia kompletację maszyny według potrzeb klienta.

- Thermolux Chłodnictwo Klimatyzacja Marek Jędrzejczak za kaskadowy agregat chłodniczych propan/dwutlenek węgla (R290/R744) typ CRU.

- Plantalux Sp. z o.o. za system specjalistycznego oświetlenia LED COB z regulowaną intensywnością emisji fotonów wraz z inteligentnym systemem informatycznym do zarządzania produkcją roślinną.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – już dziś zaprasza na przyszłoroczne targi TSW 2019, które odbędą się w tej samej lokalizacji w pierwszej połowie stycznia 2019 roku.

 

Ostatnie ogłoszenia

Partnerami portalu są: synthos agroactivtimac agro