Czy mogą sprawdzić się prognozy Amerykanów dotyczące zimy?

 

Wczesną jesienią większość serwisów informacyjnych podała do wiadomości, że amerykańscy synoptycy prognozują nadejście zimy stulecia. Chociaż informacja cieszyła się dużą popularnością, większość Czytelników słusznie powątpiewała w słuszność tej teorii – jak mówiono, takie sensacje pojawiają się co roku. Jak jednak niektórzy zauważają, część scenariusza już sprawdziła się.

Naukowcy sądzą, że istnieje korelacja między deszczową jesienią, a mroźną zimą.   Według przewidywań Amerykanów, początkowy przebieg zimy miał być pogodny, a temperatury miały spaść dopiero od połowy grudnia. Później, po chwilowym okresie wyższych temperatur, wystąpią wysokie mrozy.

Inna amerykańska prognoza mówi, że w każdym z trzech nadchodzących zimowych miesięcy, będą pojawiły się mrozy, ale na około siedem dni. Natomiast najzimniejsze noce w ciągu ostatnich 5 lat, mogą pojawić się 3-4 razy w ciągu tej zimy. Okresom zimna  może towarzyszyć śnieg.

Jak na razie, prognozy krótkoterminowe mówią, że  w lutym temperatura w ciągu dnia będzie utrzymywała się na poziomie około zera stopni, ale nocami będzie spadać. Na początku lutego nawet do minus jedenastu stopni poniżej zera.

 

Komentarze  

0 #2 Guest 2018-02-02 10:22
el ninio i superzima w usa wskazuja ze w polsce bedzie wiosna zamiast zimy...i w tym sezonie raczej tez tak bedzie

...minus jest taki,ze wczesnie rozpocznie sie wegetacja...czylu dluzsza ochrona i wieksze ryzyko strat przymrozkowych
Cytować
0 #1 Carmenere 2018-01-31 14:23
Jak zapewne wielu sadowników,śledzę prognozy pogody na różnych portalach i tę bieżącą sobie uśredniam, albo wybieram jakąś tendencję w którejś z prognoz.Oczywiście wiemy że nie ma 100% sprawdzalnej nawet na najbliższe 24 godziny.A te długoterminowe ... :D , no cóż poza pewnymi mechanizmami ogólnymi ich szczegółowość może być rozbieżna o kilkanaście stopni wte i wewte...Ale nawet opis ogólnych tendencji klimatycznych bywa rozbieżny.Ja trzymam się teorii , którą zasłyszałem wiele lat temu : mroźne powietrze na większość zimy albo spływa na Amerykę albo na Europę.I jeżeli w Ameryce w początku zimy występują bardzo niskie temperatury, to raczej w takim sezonie Europie tęgie mrozy nie zagrożą.
I tego się i na tę zimę , możemy trzymać.
Cytować

Powiązane artykuły

X