Jubileuszowa, bo 25 edycja targów Fruit Logistica w Berlinie zgromadziła pod swoim dachem 3100 firm z 86 krajów oraz ponad 70 tys. gości z ponad 130 państw. Wydarzenie zainicjowane zostało w 1993 roku, a swoje usługi prezentowało wtedy 100 wystawców. Rok 2017 jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy liczba wystawców przekroczyła 3 tysiące. Jak podkreślają organizatorzy, targi oferują niepowtarzalne możliwości rozwoju biznesu, ale także za sprawą swojej doskonałej reputacji są miejscem, gdzie zwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi informacjami oraz innowacjami. Tradycyjnie już, stoisko narodowe prezentowali także Polacy. I mimo że dała zauważyć się zmniejszona liczba naszych rodzimych firm, które przyjechały do Berlina zaprezentować usługi, niepodważalnym jest, że polskie stanowiska, jak co roku cieszyły się dużą popularnością zwiedzających.

Pierwszego dnia targów, tj. 8 lutego, dokonano uroczystego otwarcia naszego narodowego stoiska, w którym uczestniczyli: Mirosław Maliszewski – Przewodniczący Związku Sadowników RP, Dorota Białczak – Radca Rolny w Ambasadzie RP w Berlinie, Leszek Przybytniak – Radny Województwa Mazowieckiego, Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, członkowie Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Owoców i Warzyw: Zbigniew Górski oraz Waldemar Żółcik oraz pełnomocnicy w organizacji stoiska: Sławomir Kędzierski oraz Janusz Kawęczyński.

Prezes Związku Sadowników RP w szczególny sposób podziękował Urzędom Marszałkowskim: Mazowieckiemu, Lubelskiemu oraz Funduszowi Promocji, które dzięki finansowemu wsparciu pozwoliły na promocję polskich firm. – Dzięki wsparciu możemy pokazywać dorobek naszej branży w tym trudnym dla nas wszystkich momencie. Jak wiemy, nasz największy dotychczasowy rynek zbytu, jakim był rynek Federacji Rosyjskiej od sierpnia 2014 roku jest dla nas zamknięty, więc ciągle poszukujemy alternatywnych miejsc sprzedaży, aby ulokować rosnącą produkcje owoców większości gatunków. Wszyscy ci, który podejmują się tego wyzwania, organizacje zrzeszające sadowników, grupy, firmy handlowe – to są ci, którzy próbują dla nas stworzyć warunki, aby osiągnąć dobrą cenę za to, co produkujemy. To niemałe wyzwanie, bo jest to zadanie nie tylko organizacyjne, ale także finansowe – mówił Prezes Maliszewski podczas otwarcia.

– Po raz kolejny ziścił się nasz sen, nasze marzenie, który mieliśmy kilkanaście lat temu, jako kilka firm wystawiających się na Fruit Logistce. Możemy to zrobić po raz kolejny, godnie, wszyscy razem, w dobrej i twórczej atmosferze. Myślę, że równie godnie prezentujemy się w oczach naszych klientów, zarówno z coraz lepszą jakością, jak i zadowalającą ofertą. Wszystkim życzę, abyśmy zostawili po sobie, jak co roku, profesjonalne wrażenie i wysyłali do naszych klientów w coraz dalsze zakątki świata dobre, polskie owoce i warzywa – dodał Prezes Unii Owocowej, Waldemar Żółcik.

 

IMG 7860

IMG 20170209 154929294

IMG 7894

IMG 7917

Ostatnie ogłoszenia

Partnerami portalu są: synthos agroactivtimac agro