W ramach międzynarodowej akcji Silver Axe IV na terenie powiatu kłodzkiego policjanci przy współpracy z innymi służbami zabezpieczyli nielegalne środki ochrony roślin. Za łamanie przepisów prawa wynikających z tego rodzaju działalności grozi bardzo wysoka grzywna.

Wczoraj funkcjonariusze kłodzkiej komendy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatury w Wałbrzychu Pierwszego Referatu Kontroli Skarbowej Rynku w Kłodzku i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddział w Kłodzku, w jednym ze sklepów na terenie powiatu ujawnili wprowadzone do obrotu środki ochrony roślin bez wymaganego wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Ponadto funkcjonariusze stwierdzili, u osoby oferującej do sprzedaży środki, brak wymaganego szkolenia z zakresu doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin oraz ich stosowania.

Zabezpieczone środki zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, który w tej sprawie przeprowadzi postępowanie. W akcji Silver Axe IV funkcjonariusze na terenie powiatu kłodzkiego dokonali szeregu kontroli sklepów, punktów sprzedaży na bazarach i innych miejscach. Czynności przeprowadzili w celu ujawniania przestępstw i wykroczeń związanych z nielegalnym obrotem środkami ochrony roślin.

Za łamanie przepisów prawa wynikających z tego rodzaju działalności grozi bardzo wysoka grzywna.

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Sadownicy polują