Trwa zbiór borówek. W przypadku, jeśli upały są silne, nie zaleca się stosowania nawożenia dolistnego. W takiej sytuacji pod owocujące krzaki borówki Timac Agro poleca stosowanie fertygacji, czyli odżywianie przez system korzeniowy, gdzie wraz z woda podajemy stężoną pożywkę.

Zarówno w przypadku borówek, jak i malin jesiennych, które będą wchodziły w owocowanie, Pan Nowacki proponuje gamę nawozów KSC, zawierająca pełną biostymulację na bazie alg morskich, która pozwala efektywniej wykorzystać składniki pokarmowe występujące w składzie nawozów. W tym momencie zachęca do stosowania KSC III, w którego składzie najwięcej jest potasu. Składnik ten potrzebny jest do poprawy gospodarki wodnej rośliny i zwiększania masy owoców. Nawóz ten można stosować naprzemiennie z KSC VII, czyli odpowiednikiem saltery wapniowej, który ma za zadanie wzmocnić jędrność i trwałość owoców.

Zbiory niedługo będą się kończyły, więc plantację trzeba w odpowiedni sposób przygotować do zimy. Należy wzmocnić jakość pąków, poprawić ich wytrzymałość na mróz i pomóc roślinom wyhamować wzrost i powoli wejść w stan spoczynku. W celu przyśpieszenia drewnienia pędów możemy zastosować Fertileader Axis.

Jest to ten czas, aby zadbać o system korzeniowy borówki. Regeneracja systemu korzeniowego po suszach, zaprocentuje w przyszłym sezonie, rośliny będą miały lepszy start, dadzą nowe przyrosty. 

Ostatnie ogłoszenia

Partnerami portalu są: synthos agroactivtimac agro