nova nova

el zaloguj 1

rss-feed-icon

Facebook

 

Biuletyn
Dlaczego warto wybrać  SWEET?
•    Zwiększa  zawartości cukrów w owocach przy jednoczesnej poprawie proporcji cukrów do kwasów (lepszy smak),
•    Wyższa zawartość cukrów w owocach ma bezpośrednie przełożenie na poprawę wybarwienia owoców (intensywności rumieńca), co aktualnie jest szczególnie istotne u wczesnych odmian takich

Czytaj więcej: Popraw jakość swoich jabłek


Szanowni Państwo,

W imieniu Arysta LifeScience Polska Serdecznie Zapraszam na dyskusję poświęconą problemom ochrony sadów przed parchem jabłoni, które odbędzie się 6 sierpnia 2014 roku od godz 10:00 w Afrodyta Spa w Radziejowicach koło Mszczonowa (www.afrodytaspa.pl).

Ramowy program spotkania obejmuje:

10:00-14:00 "Która strategia ochrony jabłoni przed p

Czytaj więcej: Warsztaty Arysty - ochrona przed parchem w 2014 r.


Dolistne dokarmianie wapniem odgrywa kluczowe znaczenie profilaktyczne w ograniczaniu chorób fizjologicznych. Pomimo tego, że pierwiastek ten jest pobierany przez rośliny w dużych ilościach jest nierównomiernie dystrybuowany do poszczególnych części w roślinie, gdyż transport wapnia zależy od obecności auksyn. Występowanie tego rodzaju regulatorów wzrostu w pos

Czytaj więcej: Dolistne dokarmianie wapniem sadów jabłoniowych


Wychodząc naprzeciw potrzeb i oczekiwań sadowników proponujemy linię nawozów FruitAkademia.
Nawozy FruitAkademia są to krystaliczne nawozy przeznaczone do dokarmiania dolistnego jabłoni. Powstały przy użyciu składników najwyższej jakości takich jak mocznik bezbiuretowy, fosforan monoamonowy (MAP), fosforan monopotasowy (MKP) oraz schelatowane mikroelementy.

Czytaj więcej: Nawozy dolistne FruitAkademia

 

AgroFresh, dział firmy Dow AgroSciences Sp. z o. o. (Należącej do Dow Chemical Company), ma przyjemność poinformować, że System Jakości SmartFreshSM został zarejestrowany w Polsce także do zastosowania na gruszki, śliwki, brokuły, kapustę białą i kapustę pekińska. W nadchodzącym sezonie planowane jest komercyjne zastosowanie na gruszki i śliwki.

Czytaj więcej: System Jakości SmartFresh teraz dostępy w Polsce dla nowych gatunków

Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda -  Konkurs Captan 2014 - rozstrzygnięty

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy.

Szkolenie odbyło się 9 lipca w Bednarach koło Poznania w jednym z najnowocześniejszych centrów szkolenia kierowców w Europie - Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Sobies

Czytaj więcej: Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda - Konkurs Captan 2014 - rozstrzygnięty


Nowość na rynku wydawniczym - Świdośliwa olcholistna (Amelanchier alnifolia) Nowy gatunek krzewów owocowych w Polsce.

Autorzy publikacji: Stanisław Pluta, Edward Żurawicz, Danuta Kucharska (Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach) Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o.

W Polsce od paru lat widać rosnące zainteresowanie sadowników, szkółkarzy oraz przetwórców świdośliwą olcholistną. To nowy w naszym kraju gatunek krzewów owocowych, dający szansę na dywersyfikację produkcji, wz

Czytaj więcej: Nowość na rynku wydawniczym - Świdośliwa olcholistna (Amelanchier alnifolia) Nowy gatunek krzewów owocowych w Polsce.

Porzeczkowy zawrót głowy – czyli Formuła Ekstra Jakości w akcji

W dniu 25 czerwca br., a więc jeszcze przed sezonem zbioru owoców, na plantacji czarnej porzeczki w Piotrowicach Wielkich (gm. Garbów) firma Timac Agro Polska razem z właścicielami gospodarstwa Państwem Agatą i Piotrem Baryłami, zorganizowała spotkanie plenerowe dla producentów tych owoców. W spotkaniu udział wzięło ok. 50 plantatorów z całego kraju, głównie członkó

Czytaj więcej: Porzeczkowy zawrót głowy – czyli Formuła Ekstra Jakości w akcji


Poprzez zadbanie o kondycję drzew jesienią, wiosenne dokarmianie i inne zabiegi poprawiające jakość pąków kwiatowych, a także wspomaganie roślin w okresie kwitnienia i później, kiedy po zapłodnieniu następują intensywne podziały komórkowe – mogliśmy zwiększać potencjał drzew odnośnie wielkości i jakości plonu. Opad czerwcowy, nazywany też świętojańskim, kończy czas budowania teg

Czytaj więcej: Dokarmianie jabłoni po opadzie świętojańskim

Zastosuj SWEET jeśli chcesz wyprodukować owoce truskawek i malin najwyższej jakości! Co można osiągnąć stosując SWEET? • polepszenie wybarwienia owoców ( intensywność koloru), • zwiększenie zawartości cukrów w owocach przy jednoczesnym poprawie proporcji cukrów do kwasów (smak), • utrwalenie trwałości owoców w obrocie (shelflife).

SWEET to preparat

Czytaj więcej: Stosowanie Sweet w uprawie truskawek i malin

Tłoczenie soków1


 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

Copyright© 2010-2012 NETak | Portal sadowniczy, forum sadownicze, ochrona sadów, porady, owoce | tel. +48 535 555 750 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

popup