Wyszukiwarka

83 zwójka
 Harmonogram PROW 2014-2020

Zapraszamy do zapoznania się z przyjętym dziś harmonogramem naboru wniosków w ramach PROW 2014-2020.

– Do połowy roku zostaną uruchomione wszystkie działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – poinformował podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Kierownictwa…

Czytaj więcej: Harmonogram PROW 2014-2020

- Dostrzegając szansę, jaką dla polskich producentów rolnych jest rolnictwo ekologiczne, zarówno w odniesieniu do rynku Unii Europejskiej, jak i możliwości eksportu płodów rolnych do państw trzecich, działania na rzecz rozwoju tego sektora produkcji zostały włączone do Programu działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na…

Czytaj więcej: Bariery rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce

Na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pojawiła się informacja o ogłoszeniu konkursu na dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za…

Czytaj więcej: Konkurs na wsparcie w ramach promocji marek produktowych – Go to Brand

Środowisko sadownicze z niepokojem odebrało informację o tym, że w Łodzi prawdopodobnie nie powstanie terminal służący m.in. do kompletowania składów i wysyłania polskich jabłek na eksport do Chin – czytamy w komunikacie Związku Sadowników RP.

Inwestor na działce należącej obecnie do Agencji Mienia Wojskowego zamierzał…

Czytaj więcej: Nie będziemy ładować jabłek do Chin w Łodzi?

Z 3 do 5 lat wydłużony zostanie okres wsparcia, w trakcie którego beneficjenci będą mogli ubiegać się o refundację kosztów, wynikających z uczestnictwa w wybranym systemie jakości.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończono prace nad wprowadzeniem rozporządzenia, które umożliwi wdrożenie korzystnych zmian.

Na zmianach…

Czytaj więcej: Korzystne zmiany dla uczestników systemów jakości

Targi i misje handlowe

Agencja Rynku Rolnego przedstawiła plan wyjazdów na zagraniczne misje handlowe i targi w 2017 roku.

Pan Rafał Raźny Radca Rolny Ambasady RP w Algierze kieruje do Czytelników e-sadownictwo.pl zaproszenie na Tragi Djazagro, które odbędą się w Algierze w dniach 10-13.04.2017 roku. Więcej szczegółów na stronie ARR i…

Czytaj więcej: Targi i misje handlowe

Dla wielu producentów miniony sezon okazał się tragiczny ze względu na straty, jakie powstały w wyniku gradobicia. W różnym stopniu zostały zniszczone uprawy na terenie całej Polski, a o 100-procentowych szkodach mówi się na Lubelszczyźnie (na czele z Kraśnikiem), w okolicach Grójca – Wilkowie, Błędowie i Tarczynie…

Czytaj więcej: Pomoce klęskowe – ocena poszkodowanego

Konferencja promująca polskie jabłka w Szanghaju

W dniu 22 grudnia 2016 roku odbyła się w Szanghaju impreza promująca dostawy pierwszej partii jabłek, które dotarły na Wschodnie Wybrzeże ChRL drogą lotniczą. Intencją gospodarzy było, aby pierwsze owoce z naszego kraju pojawiły się w tej chinskiej metropolii jeszcze w grudniu, to jest w okresie, gdy trwa sezon…

Czytaj więcej: Konferencja promująca polskie jabłka w Szanghaju

W terminie 11 – 12 stycznia 2017 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzię się VII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Targom towarzyszyć będą konferencje tematyczne skierowane do sadowników, producentów owoców miękkich oraz warzyw.

Program konferencji:

11 stycznia 2017 r. (środa)

Sala 1…

Czytaj więcej: Program konferencji na TSW 2017

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mogą składać deklaracje o zbiorach i produkcji do 15 stycznia 2017 r.

 Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z własnych upraw powinni złożyć deklarację o…

Czytaj więcej: Winiarzu – deklaracje do 15 stycznia

popup1