nova nova

el zaloguj 1

rss-feed-icon

Facebook

 

Biuletyn
Rosjanie zatrzymali na granicy prawie 300 t polskich jabłek

Wczoraj zatrzymano na granicy z Rosją transport prawie 300 t polskich jabłek – informują krajowe media. Według rosyjskich służb fitosanitarnych w owocach znajdowały się nadmierne ilości pestycydów. Na razie nie upubliczniono informacji odnośnie eksportera, który przewoził jabłka z przekroczeniami rosyjskich norm.

Czytaj więcej: Rosjanie zatrzymali na granicy prawie 300 t polskich jabłek

Cydr Dobroński  TOP PRODUKTEM ''Doceń polskie''

Cydr Dobroński z oferty firmy Jantoń S.A. Sp.K  to jeden z artykułów spożywczych, które zdobyły certyfikat programu podczas XIII audytu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''.  

Certyfikacja miała miejsce 9 lipca w Krakowie. Tego dnia Loża Ekspertów programu oceniła wszystkie zgłoszone artykuły spożywcze i wyr

Czytaj więcej: Cydr Dobroński TOP PRODUKTEM ''Doceń polskie''

10 groszy za jabłka w skupie. Czy opłaca się sprzedawać?

W rejonie grójecko-wareckim w skupach owoców cena za 1 kg jabłek waha się od 8 do 12 gr. Rozpoczęły się już zbiory Geneva Early i część z tych jabłek trafi do punktów skupu, jednak wielu sadowników zastanawia się, czy zbierać jabłka i je tam sprzedawać. 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Czytaj więcej: 10 groszy za jabłka w skupie. Czy opłaca się sprzedawać?

Na polskim rynku pojawiły się już pierwsze jabłka odmiany Geneva Early– odnotowuje ten fakt ukraiński portal fruit-inform.com. Jak donosi serwis tegoroczna cena tej wczesnej odmiany waha się w granicach 0,31-0,36 euro/kg, i jest niższa o 10% w stosunku do ubiegłorocznej. Na razie podaż wczesnych odmian jabłek jest w Polsce jest niewielka i nie pozwala na eksport

Czytaj więcej: Geneva Early już w handlu

Fruit Expo  – I Międzynarodowe Targi Owocowo Warzywne

Fruit Expo - 3 października 2014 – Mazurkas Conference Center – Ożarów Mazowiecki

Organizowane po raz pierwszy Targi Fruit Expo 2014 to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania uczestników rynku oraz stałych gości organizowanej już od siedmiu lat konferencji Fresh Market.

Od początku istnienia Fresh Market wystawa była dodatkowym elementem do g

Czytaj więcej: Fruit Expo – I Międzynarodowe Targi Owocowo Warzywne

KUPS odpowiada na pismo plantatorów porzeczki

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków odpowiada na pismo Krajowego Stowarzyszenia Producentów Czarnych Porzeczek w sprawie sytuacji na rynku czarnych porzeczek.

Szanowni Państwo,

Polska jest największym na świecie producentem czarnej porzeczki. Na podstawie dostępnych danych statystycznych, szacuje się, że w 2013 roku  zebrano ok. 150

Czytaj więcej: KUPS odpowiada na pismo plantatorów porzeczki


Ruszyła kampania promująca owoce jagodowe

Związek Sadowników RP rozpoczął realizację kampanii „Niezwykłe Właściwości Zwykłych Owoców”, która ma zachęcić konsumentów do spożywania owoców jagodowych. Kampania wspierana jest przez Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki i Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Podstawowym celem kampanii jest znaczący wzrost spoż

Czytaj więcej: Ruszyła kampania promująca owoce jagodowe

Pamięć i wdzięczność. Odsłonięcie pomnika prof. Pieniążka w Błędowie

 

W Błędowie 6 lipca 2014 r. miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika ufundowanego przez sadowników, poświęconego pamięci prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka. Wydarzenie to zostało wpisane do tegorocznego programu Pikniku w Błędowskich Sadach i było punktem kulminacyjnym dwudniowego sadowniczego święta.

Uroczystości rozpoczęły się wraz z Mszą Świ

Czytaj więcej: Pamięć i wdzięczność. Odsłonięcie pomnika prof. Pieniążka w Błędowie


Producenci porzeczki żądają wyjasnień

Krajowe Stowarzyszenie Producentów Czarnej Porzeczki wystosowało list otwarty do Krajowej Unii Producentów Soku, dotyczący niskich cen skupu owoców.

Zarząd KSPCP zaniepokojony drastycznie niskimi cenami, oferowanymi przez podmioty skupujące owoce czarnej porzeczki na początku zbiorów, żąda publicznego wyjaśnienia tej sytuacji tysiącom producentów i ich rodz

Czytaj więcej: Producenci porzeczki żądają wyjasnień


Tłoczenie soków1


 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

Copyright© 2010-2012 NETak | Portal sadowniczy, forum sadownicze, ochrona sadów, porady, owoce | tel. +48 535 555 750 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

popup