Biuletyn
Jest nowa kampania: „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców”

Polska zajmuje czołowe miejsce w Europie w produkcji owoców, które są doskonałej jakości, mają niepowtarzalne walory smakowe i wartości odżywcze. Warto podkreślić, iż od ponad 40 lat uprawa roślin jagodowych odgrywa w naszym kraju bardzo ważną rolę, bowiem  średnia roczna  produkcja kształtuje się na poziomie około 500 tys. ton, co stanowi 15% produkcji wszys

Czytaj więcej: Jest nowa kampania: „Niezwykłe właściwości zwykłych owoców”

Debata sadowników i eksporterów jabłek w trakcie Sadowniczego Forum Ekonomicznego

Sadownicze Forum Ekonomiczne – W Warszawie 20 lutego 2015 r. spotkają się eksperci, zajmujący się międzynarodowym handlem jabłkami. Sadownicy, eksporterzy i przedstawiciele branżowych organizacji będą debatować o wzmocnieniu sektora w czasie kryzysu wywołanego rosyjskim embargiem.

Polscy sadownicy i eksporterzy nie pozostają bierni w stosunku do kryzysowej

Czytaj więcej: Debata sadowników i eksporterów jabłek w trakcie Sadowniczego Forum Ekonomicznego

Koniec roku i czas spłaty kredytów. Pieniędzy z ARR wciąż brakuje

Dla połowy spośród 4000 wniosków złożonych do Agencji Rynku Rolnego wydano już decyzje o rekompensatach - podaje agrobiznes. Wypłaty środków trwają - zapewniają przedstawiciele ARR - i oficjalnie Agencja ma na to czas do końca czerwca 2015 r. Jednak stara się wypłacać pieniądze w ciągu 7-10 dni od wydania decyzji. Szacuje się, że prawdopodobnie tylko 3000 rolników uzysk

Czytaj więcej: Koniec roku i czas spłaty kredytów. Pieniędzy z ARR wciąż brakuje


Rząd przeznaczy do 500 mln zł na pomoc firmom dotkniętym embargiem

Rząd przyjął projekt, który ma ochronić miejsca pracy oraz pomóc firmom, które ucierpiały po wprowadzeniu zakazu importu polskiej żywności przez Federację Rosyjską - podaje gazetapraca.pl. W tym celu zarezerwowano w budżecie do 500 mln zł, które mają być przekazywane w latach 2015-2016 z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jeśli porówna

Czytaj więcej: Rząd przeznaczy do 500 mln zł na pomoc firmom dotkniętym embargiem

Oddali jabłka, nie dostali rekompensat

W przypadku sadowników, którzy oddali swoje jabłka do banków żywności i Caritas, zdarzają się przypadki, że od dwóch miesięcy czekają na rekompensaty. Jak podaje Agrobiznes, tak jest w sytuacji Marcina Kozaka, sadownika z Lubelszczyzny, który oddał ponad 90 ton jabłek. W związku z tym, że lubelskie banki żywności nie były w stanie przyjąć jego towaru, zmuszony był zawieźć

Czytaj więcej: Oddali jabłka, nie dostali rekompensat


Forum Doradców Sadowniczych Bayera. Co nowego?

Firma Bayer CropScience zaprosiła 3 grudnia 2014 r. do Warszawy grupę doradców sadowniczych, naukowców i przedstawicieli mediów. W trakcie forum dyskutowano m.in. o ochronie roślin sadowniczych oraz nowych środkach oferowanych przez BSC.

Forum poprowadził Mirosław Korzeniowski, który zapowiedział przeniesienie 58 Ogólnopolskiej Konferencji Ochrony Rośl

Czytaj więcej: Forum Doradców Sadowniczych Bayera. Co nowego?

Piąta edycja TSW 2015, czyli największa impreza dla producentów owoców i warzyw w kraju

Już po raz piąty producenci owoców i warzyw będą mieli okazję spotkać się na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2015, które odbędą się w dniach 19-20 lutego 2015 roku (czwartek i piątek) jak co roku na terenie centrum targowego Expo XXI, przy ulicy I. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

TSW to targi, które systematycznie z roku na rok rosną, stając s

Czytaj więcej: Piąta edycja TSW 2015, czyli największa impreza dla producentów owoców i warzyw w kraju

Syngenta pomoże producentom jabłek sprostać wymaganiom niemieckich sieci handlowych

W trakcie konferencji 27 listopada 2014 r. zorganizowanej w Warszawie przez firmę Syngenta Polska, zaprezentowano producentom jabłek system Fruit Quality Contract, który umożliwia obniżenie liczby substancji aktywnych wykrywanych w owocach, przy zachowaniu wysokiej jakości jabłek i zdrowotności sadów. Propozycja Syngenty, która pozwala producentom sprostać

Czytaj więcej: Syngenta pomoże producentom jabłek sprostać wymaganiom niemieckich sieci handlowych

Sawicki dementuje doniesienia o zepsutych jabłkach. Pomyłka Nalewajka

W komunikacie wydanym przez ministerstwo rolnictwa czytamy, że partia polskich jabłek, które dotarły do Singapuru, była dobrej jakości i już trafiła do sprzedaży detalicznej. Firma Hupco Pte. Ltd, która zamówiła towar, planuje akcję promocyjną jabłek z Polski na 28 listopada.

Według szefa resortu rolnictwa to wiceminister Nalewajk nie miał pełnej informacji, gd

Czytaj więcej: Sawicki dementuje doniesienia o zepsutych jabłkach. Pomyłka Nalewajka

Tłoczenie soków1


 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

Copyright© 2010-2012 NETak | Portal sadowniczy, forum sadownicze, ochrona sadów, porady, owoce | tel. +48 535 555 750 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.