Biuletyn
Jak mówi Mirosław Maliszewski (ZSRP) – kwota przeznaczona przez UE na rekompensaty dla producentów owoców i warzyw jest śmiesznie niska i nie pokrywa strat z tytułu rosyjskiego embarga – podaje polskiesadownictwo.pl. Związek Sadowników RP będzie przekonywał Komisję Europejską do zmian przepisów.

Jak podaje M. Maliszewski, w ostatnich kilku tygodniach

Czytaj więcej: Będzie wspólny front unijnych sadowników w sprawie rekompensat?


Pieniądze z UE tylko za wycofanie 17 tys. ton

W tym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić nowy mechanizm wsparcia dla rolników, którzy stracili możliwość sprzedaży swoich produktów na rynek rosyjski.  W KE nie było do tej pory zgody odnośnie tego ile pieniędzy ma być przeznaczone na wsparcie oraz z jakich źródeł je pozyskać. Proponowane jest uruchomienie kolejnych 125 mln euro. Pieniądze miałyby pochodz

Czytaj więcej: Pieniądze z UE tylko za wycofanie 17 tys. ton

Festiwal jabłka w Warszawie już 27 września

Sadownicy, którzy przyjadą do Warszawy z różnych stron Polski zaprezentują to, czym możemy chwalić się na całym świecie – najsmaczniejsze, najbardziej dorodne i zdrowe jabłka z polskich sadów, którymi częstować będą przybyłych na Festiwal warszawiaków. Honorowy Patronat nad Festiwalem Jabłka objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej: Festiwal jabłka w Warszawie już 27 września

Sadownicy protestują pod Sejmem

Związek Sadowników RP zorganizował 11 września protest pod gmachem Sejmu. Zgromadzeni sadownicy wyrażali niezadowolenie przede wszystkim w związku z niedostatecznym zaangażowaniu resortu rolnictwa w rozwiązywanie problemów, które wyniknęły po wprowadzeniu przez Federację Rosyjską zakazu importu owoców z Polski. Protestujący domagali się&n

Czytaj więcej: Sadownicy protestują pod Sejmem

Komisja Europejska zawiesza wsparcie

Komisja Europejska zawiesiła wsparcie dla producentów szybko psujących się owoców i warzyw, którzy ucierpieli z powodu embarga wprowadzonego przez Rosję. Powodem decyzji mają być wnioski, które napłynęły. Prośby o rekompensaty w przypadku niektórych produktów są nieproporcjonalne – informowała 10 września KE, a wielkość produkcji jakiej dotyczyły, kilkakrotnie przewyższ

Czytaj więcej: Komisja Europejska zawiesza wsparcie


Film - Pokaz maszyn, wystawa - Wilanów 2014

 

Zachecamy do obejrzenia krótkiej filmowej relacji z XVIII Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie.
Wydarzenie odbyło się 7 września 2014 r. W sadzie można było zobaczyć pokaz opryskiwaczy i innych maszyn. Na placu wystawiali się producenci sprzętu sadowniczego.

Zobacz film: Pokazy maszyn, wystawa - Wilanów 2014

Czytaj więcej: Film - Pokaz maszyn, wystawa - Wilanów 2014

Lubelskie Święto Młodego Cydru - 20 września

W sobotę 20 września na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się Lubelskie Święto Młodego Cydru - najbardziej jabłkowy piknik w Polsce. Młoda branża, która w tym sezonie szturmem zdobyła serca Polaków, ustanawia tym samym nową tradycję - na wzór Beaujolais Nouveau świętuje pierwsze zbiory jabłek i pierwszy młody cydr.

Wydarzenie łączy w sobie ideę p

Czytaj więcej: Lubelskie Święto Młodego Cydru - 20 września

Filmy - Wilanów 2014 cz. 1 i 2.

W Wilanowie 7 września 2014 r. odbył się XVIII Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW. Zebranych przywitał prof. Kazimierz Tomala (SGGW), głos zbrał również Mirosław Maliszewski (ZSRP).

Film: Wilanów 2014 - cz. 1. Wystąpienie prof. K. Tomali

Film: Wilanów 2014 - cz. 2. Wystąpienie M. Maliszewskiego

Zobacz również: Galeria zdjęć - Dzień Otwarty Sadu

Czytaj więcej: Filmy - Wilanów 2014 cz. 1 i 2.

Dodatkowe 30 mln euro wsparcia. Promocja produktów rolnych w UE

Komisja Europejska poinformowała 3 września 2014 r. o zwiększeniu funduszy o 30 mln euro na nowe programy promocyjne WPR. Organizacje branżowe i międzybranżowe mogą do końca września br. składać do Agencji Rynku Rolnego programy promocyjne i informacyjne. Kampanie będą współfinansowane jak dotychczas: w 50% ze środków unijnych, w 30% ze środków krajowych, a pozostałe 20% ko

Czytaj więcej: Dodatkowe 30 mln euro wsparcia. Promocja produktów rolnych w UE


Tłoczenie soków1


 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

Copyright© 2010-2012 NETak | Portal sadowniczy, forum sadownicze, ochrona sadów, porady, owoce | tel. +48 535 555 750 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.