Wyszukiwarka

http://www.activ.com.pl/

Przed pierwszym sezonem eksportowym, na jesieni tego roku, chińscy inspektorzy skontrolują sady i pakowalnie jabłek pod kątem spełniania chińskich wymagań fitosanitarnych. Chęć eksportu tych owoców do Chin zgłosiło ponad 900 sadowników i ok. 160 pakowalni. W czerwcu oba kraje podpisały protokół umożliwiający wywóz…

Czytaj więcej: Chińczycy skontrolują polskie sady

Wystąpienie ministra w sprawie sytuacji na rynku wiśni

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wystąpił do prezesa Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji o podjęcie stosownych działań mających na celu zbadanie czy zachowania rynkowe przedsiębiorców prowadzących skup wiśni nie naruszają zasad konkurencji.
Do resortu napływają liczne sygnały kierowane przez rolników w sprawie bardzo…

Czytaj więcej: Wystąpienie ministra w sprawie sytuacji na rynku wiśni

Polska smakuje na Światowych Dniach Młodzieży

Jabłka, mleko, drób i marchew - to produkty, którymi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego wita pielgrzymów z całego świata. Posmakować ich można w Pawilonie Polskim pod Wawelem w ramach kampanii „Poland tastes good”.

Celem kampanii jest przedstawienie uczestnikom Światowych Dni Młodzieży…

Czytaj więcej: Polska smakuje na Światowych Dniach Młodzieży

Przepiękne polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

- Przepiękne polskie jabłka - powiedziała dzisiaj prezes Rady Ministrów Beata Szydło, podczas otwarcia Pawilonu Polskiego pod Wawelem. Jest to wystawa promująca m.in. polską gospodarkę i rolnictwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pawilon Polski jest skierowany do młodych z całego świata, którzy w tych dniach tłumnie…

Czytaj więcej: Przepiękne polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

V Letnie Pokazy Czereśniowe w Kamieńszczyźnie

Zgodnie z założeniem organizatorów każdoroczne spotkanie plantatorów czereśni ma odbywać się w innym miejscu Polski. Z tego względu, piąta już z kolei edycja Letnich Pokazów Czereśniowych zorganizowana została w obiekcie Grupy Producentów Idealsad Sp. z o.o. w Kamieńszczyźnie (część teoretyczna) oraz w gospodarstwie i…

Czytaj więcej: V Letnie Pokazy Czereśniowe w Kamieńszczyźnie

Kto zerwie nasze owoce w przyszłości?

Pojawiają się problemy ze znalezieniem pracowników – podaje Polskie Radio. Firmy budowlane już teraz narzekają na trudności w zatrudnianiu Ukraińców, a ten stan rzeczy może pogorszyć się po wejściu w życie nowych przepisów w początkiem 2017 roku.

Juz teraz pracownicy zza wschodniej granicy wybierają inne kraje, chociażby…

Czytaj więcej: Kto zerwie nasze owoce w przyszłości?

Nowe propozycje kredytów i pożyczek skierowane do konsultacji społecznych

Do konsultacji międzyresortowych i społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym zaproponowano m.in.:

- uruchomienie w 2016 r.…

Czytaj więcej: Nowe propozycje kredytów i pożyczek skierowane do konsultacji społecznych

Zmiana ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych

Rada Ministrów przyjęła dziś, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, projekt ustawy o zmianie ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych.

W projekcie zaproponowane zostały rozwiązania, które uwzględniają postulaty producentów rolnych dotyczące zwiększenia ich wpływu na wydatkowanie…

Czytaj więcej: Zmiana ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych

Produkt polski - zmiana ustawy o jakości artykułów rolno-spożywczych

Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości artykułów rolno-spożywczych, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Dzięki projektowanej ustawie, producenci będą mogli dobrowolnie oznakowywać żywność informacją „Produkt polski”.

Informacja ta będzie dotyczyć krajowego pochodzenia…

Czytaj więcej: Produkt polski - zmiana ustawy o jakości artykułów rolno-spożywczych

Rodzinna produkcja jabłek w Ostrowcu

Tomasz Papiernik wraz z ojcem Jerzym i bratem Piotrem prowadzą duże dobrze rozwijające się gospodarstwo sadownicze w Ostrowcu w gminie Rybno.
Początek upraw sadowniczych w gospodarstwie sięga lat 70 ubiegłego wieku gdy Papiernikowi gospodarowali na areale kilkunastu hektarów ziemi. Dzisiaj uprawiają owoce na 35 hektarach ziemi. Największy…

Czytaj więcej: Rodzinna produkcja jabłek w Ostrowcu