56 zato
Ochrona roślin i nawożenie. Spotkanie w Golianach, Błędowie

W Golianach (siedziba firmy Agrosimex) oraz w Błędowie (Agrostawy) 27 sierpnia odbyło się spotkanie sadownicze zorganizowane przez firmy: Timac Agro Polska, Bayer CropScience, Agrosimex, New Holland oraz Polsad.

W trakcie części pokazowej w sadzie w Golianach zaprezentowano wpływ nawozów z biostymulacją na jakość i plonowanie jabłoni

Czytaj więcej: Ochrona roślin i nawożenie. Spotkanie w Golianach, Błędowie

Krym - spadek cen śliw w hurcie. Wkrótce znów zaczną rosnąć?

Na rynkach hurtowych półwyspu krymskiego ceny śliwek spadają. Powodem jest wzrost podaży tych owoców. Obecnie na rynku 'Krymskij priwoz' w Symferopolu śliwki sprzedawane są w cenie 30-50 rubli/kg (0,38-0,64 dolara/kg), czyli o ok. 20 proc. taniej niż przed tygodniem - podaje fruit-inform.com.

Pomimo aktualnych spadków cen

Czytaj więcej: Krym - spadek cen śliw w hurcie. Wkrótce znów zaczną rosnąć?

Interra w Lewiczynie, czyli zrównoważone gospodarstwo sadownicze

Firma Syngenta zaprezentowała 27 sierpnia dziennikarzom i doradcom sadowniczym, jak wygląda jej projekt Interra w Polsce. W gospodarstwie sadowniczym Państwa Puncewiczków w Lewiczynie wprowadzono w życie projekt, który funkcjonuje już w ośmiu innych państwach.

Interra to projekt, który ma na celu promowanie dobrych praktyk

Czytaj więcej: Interra w Lewiczynie, czyli zrównoważone gospodarstwo sadownicze

Spadek cen jabłek na Ukrainie. Już są niższe od ubiegłorocznych

Na rynku Kopani w obwodzie chersońskim na Ukrainie ceny jabłek szybko spadają. Aktualna cena jabłek w hurcie wynosi 5-9 hrywien/kg, a w ubiegłym tygodniu najniższa cena tych owoców wynosiła 8 hrywien/kg - podaje fruit-inform.com.

Na spadek cen wpływa znaczący wzrost podaży jabłek z ukraińskich sadów. Nie bez znaczenia jest też

Czytaj więcej: Spadek cen jabłek na Ukrainie. Już są niższe od ubiegłorocznych

Prof. Eberhard Makosz: Jaka jest sytuacja, co nas czeka?

Prognoza zbiorów jabłek
W latach 2006-2013 w krajach Unii Europejskiej zbiory jabłek wahały się od 9,7 mln ton to 10,4 mln ton. Rekordowe zbiory zanotowano w 2014 roku – 12,5 mln ton. Prognoza na ten rok wynosi 12 mln ton. W Polsce w latach 2006-2013 zebrano 1,1-3,1 mln ton. W roku ubiegłym 3,8 mln ton. Podobną wielkość produkcji

Czytaj więcej: Prof. Eberhard Makosz: Jaka jest sytuacja, co nas czeka?

VOG obchodzi 70-lecie działalności

Konsorcjum VOG zrzeszające grupy producentów owoców z Południowego Tyrolu, powstało 24 sierpnia 1945 r. , a obecnie, po 70 latach działalności jest największą europejską organizacją zajmujacą się sprzedażą jabłek.

Ważną postacią w historii VOG był Josef Ungericht prezes grupy producentów CAFA, który przekonał

Czytaj więcej: VOG obchodzi 70-lecie działalności

Jabłka na Krymie zaczęły drożeć

W tym tygodniu na Krymie można zauważyć na rynku jabłek odwrotny trend niż dotychczas. Jabłka z lokalnych gospodarstw sadowniczych zaczynają drożeć i kosztują teraz 40-55 rubli/kg. Powodem wzrostu cen, jak podaje fruit-inform.com, jest osłabienie konkurencji ze strony ukraińskich jabłek, których dostawy na półwysep zostały

Czytaj więcej: Jabłka na Krymie zaczęły drożeć

Szkółka Nowakowskich. Tradycja i nowoczesność

23 sierpnia w Żdżarach koło Nowego Miasta nad Pilicą odbyło się w Gospodarstwie Szkółkarskim Andrzeja i Szymona Nowakowskich spotkanie sadownicze TRSK. W jego trakcie zgromadzonym sadownikom zaprezentowano gospodarstwo, które ma 40 lat tradycji. Jako pierwszy zabrał głos Andrzej Nowakowski, który podkreślał, że na działalność

Czytaj więcej: Szkółka Nowakowskich. Tradycja i nowoczesność

Plantatorzy porzeczek proszą ministra o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej

Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek, skierowało do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego, list w którym proszą go o jak najszybsze ogłoszenie w związku ze skutkami suszy stanu klęski żywiołowej w kraju oraz o wsparcie finansowe dla gospodarstw.

W liście czytamy: "Po klęsce, jaką ponieśliśmy w

Czytaj więcej: Plantatorzy porzeczek proszą ministra o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej

Artykuły 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

popup