Wyszukiwarka

http://www.activ.com.pl/
Prognoza zbiorów jabłek i gruszek w 2016 roku

Członkowie zarządu i komisji rewizyjnej Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych w oparciu o informacje z całego kraju wypracowali prognozę zbiorów jabłek i gruszek w 2016 roku.
Zbiory jabłek mogą wynieść 4.15 mln ton, a gruszek 65 tys. ton.
Według jeszcze wstępnego bilansu produkcji (trwa sprzedaż) zbiory jabłek w 2015 roku wyniosły okolo 4…

Czytaj więcej: Prognoza zbiorów jabłek i gruszek w 2016 roku

Skupy nie przyjmują wiśni?

Zbiór „Łutówki” rozpoczął się na dobre, a cena wiśni na mrożenie znowu zmalała. W zależności od miejsca waha się w przedziale 1,10 – 1,20 zł/kg. Producenci są w szoku. Po odjęciu koszów zatrudnienia rwaczy, pozostaje niewiele. Nie wiadomo czy zwrócą się koszty oprysków.

Jakby tego było mało,…

Czytaj więcej: Skupy nie przyjmują wiśni?

Polska smakuje na Światowych Dniach Młodzieży

Jabłka, mleko, drób i marchew - to produkty, którymi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego wita pielgrzymów z całego świata. Posmakować ich można w Pawilonie Polskim pod Wawelem w ramach kampanii „Poland tastes good”.

Celem kampanii jest przedstawienie uczestnikom Światowych Dni Młodzieży…

Czytaj więcej: Polska smakuje na Światowych Dniach Młodzieży

Przepiękne polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

- Przepiękne polskie jabłka - powiedziała dzisiaj prezes Rady Ministrów Beata Szydło, podczas otwarcia Pawilonu Polskiego pod Wawelem. Jest to wystawa promująca m.in. polską gospodarkę i rolnictwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pawilon Polski jest skierowany do młodych z całego świata, którzy w tych dniach tłumnie…

Czytaj więcej: Przepiękne polskie jabłka na Światowych Dniach Młodzieży

V Letnie Pokazy Czereśniowe w Kamieńszczyźnie

Zgodnie z założeniem organizatorów każdoroczne spotkanie plantatorów czereśni ma odbywać się w innym miejscu Polski. Z tego względu, piąta już z kolei edycja Letnich Pokazów Czereśniowych zorganizowana została w obiekcie Grupy Producentów IDEAL SAD Sp. z o.o. w Kamieńszczyźnie (część teoretyczna) oraz w gospodarstwie i…

Czytaj więcej: V Letnie Pokazy Czereśniowe w Kamieńszczyźnie

Produkcja wiśni - stałe problemy

Uprawa drzew wiśniowych, która jeszcze kilka lat temu była wiodąca obok uprawy jabłoni w Polsce, z wolna zamiera. Przyczynia się do tego słaba opłacalność produkcji, a także coraz mniejsza dbałość sadowników o właściwe nawożenie i zabiegi opryskowe, szczególnie w okresie jesiennym.

- Z roku na rok sadownicy zmniejszają areał…

Czytaj więcej: Produkcja wiśni - stałe problemy

Kto zerwie nasze owoce w przyszłości?

Pojawiają się problemy ze znalezieniem pracowników – podaje Polskie Radio. Firmy budowlane już teraz narzekają na trudności w zatrudnianiu Ukraińców, a ten stan rzeczy może pogorszyć się po wejściu w życie nowych przepisów w początkiem 2017 roku.

Juz teraz pracownicy zza wschodniej granicy wybierają inne kraje, chociażby…

Czytaj więcej: Kto zerwie nasze owoce w przyszłości?

Nowe propozycje kredytów i pożyczek skierowane do konsultacji społecznych

Do konsultacji międzyresortowych i społecznych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym zaproponowano m.in.:

- uruchomienie w 2016 r.…

Czytaj więcej: Nowe propozycje kredytów i pożyczek skierowane do konsultacji społecznych

Przy okazji Światowych Dni Młodzieży, na Szlaku Pielgrzymów tuż przy Wawelu, w Krakowie pod hasłem „Polska wita!” powstaje Pawilon Polski. W sferycznych namiotach, zaprezentowane zostaną osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju. Pawilon Polski jest wspólną…

Czytaj więcej: Powstaje Pawilon Polski – otwarcie już 25 lipca w Krakowie

Rosyjscy celnicy w Kaliningradzie zniszczyli w ostatnich dniach ponad 10 ton owoców i warzyw, m.in. malin, brzoskwiń i pomidorów. Wcześniej zostały zabezpieczone po kontroli jednej z ciężarówek, wjeżdżającej do obwodu z Litwy, na przejściu granicznym Czernyszewskoje - Kybartai.

Przeczytaj cały tekst... TUTAJ

Źródło:…

Czytaj więcej: Owoce z Polski zniszczono na granicy