Biuletyn
W 33 tygodniu roku za maliny płacono na rynku hurtowym w Broniszach 9,00-11,00 zł/kg, w Lublinie 6,00-8,00 zł/kg, w Poznaniu 8,00-14,00 zł/kg, w Łodzi 7,00-9,00 zł/kg - podaje IERiGŻ.
Cena śliwek wynosiła w Broniszach 0,80-3,00 zł/kg, w Lublinie 0,75-1,75 zł/kg, w Poznaniu 1,00-2,50 zł/kg, w Sandomierzu 1,50-2,00 zł/kg, w Łodzi 0,75-2,00 zł/kg, w Kaliszu 0,75-1,

Czytaj więcej: Ceny malin i śliwek na rynkach hurtowych w 33 tygodniu

Według danych IERiGŻ w 33 tygodniu roku za jabłka odmiany Antonówka na rynku hurtowym w Broniszach płacono 1,00-1,33 zł/kg, w Lublinie 1,33-2,00 zł/kg, w Łodzi 0,80-1,33 zł/kg, w Kaliszu 2,00 zł/kg. Odmiana Delikates kosztowała w Broniszach 1,00-1,66 zł/kg, w Lublinie 1,67-2,00 zł/kg, w Sandomierzu 1,20-1,50 zł/kg, w Łodzi 0,80-1,33 zł/kg, w Kaliszu 2,33 zł/kg. Cen

Czytaj więcej: Ceny jabłek na rynkach hurtowych w 33 tygodniu

Zbiory jabłek we Włoszech – aktualne prognozy

W Południowym Tyrolu zapowiadają się zbiory jabłek sięgające poziomu produkcji w 2011 r. – podaje organizacja VOG. Jej prezes Gerhard Dichgans liczy, że włoscy sadownicy w tym regionie zbiorą 1,2 mln ton jabłek, czyli o ok. 9% więcej niż w ubiegłym roku.

W tym roku zbiory Gali rozpoczeły się już w drugim tygodniu sierpnia, czyli o 10 dn

Czytaj więcej: Zbiory jabłek we Włoszech – aktualne prognozy

Czekają nas rekordowe zbiory Goldenów?

Według analiz przeprowadzonych przez specjalistów WAPA (Światowa Organizacja Producentów Jabłek i Gruszek) w tym sezonie polscy sadownicy zbiorą 340 tys. ton jabłek odmiany Golden Delicious, czyli o 6% więcej niż w 2013 r. Tak wysoka produkcja oznaczałaby rekordowy rok na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia – podaje fruit-inform.com.

Jeśli sprawdzą

Czytaj więcej: Czekają nas rekordowe zbiory Goldenów?

Większe zbiory jabłek u białoruskich sadowników

Tegoroczne zbiory jabłek na Białorusi wyniosą 160 tys. ton i będą wyższe od ubiegłorocznych o 10% - podaje fruit-inform.com, powołując się na dane WAPA.  Jednak wyższa produkcja w tym sezonie to zaledwie odbicie się od najniższych w ostatnich 10 latach zbiorów z 2013 r., które wyniosły ok. 145 tys. ton jabłek.
Specjaliści oceniają, że Białoruś na

Czytaj więcej: Większe zbiory jabłek u białoruskich sadowników


Rosja cofa pierwsze partie owoców z Białorusi

Rossielchoznadzor zdemaskował już próby wwozu z Białorusi na teren Federacji Rosyjskiej pierwszych partii owoców i warzyw z państw objętych embargiem. Jak podaje serwis fruit-inform.com, chociaż próbowano przewieźć przez granice jabłka, brzoskwinie czy śliwki, z Polski, Grecji czy Holandii, w dokumentach przewozowych wskazywano kraj pochodzenia: Macedonia, Turcja, czy

Czytaj więcej: Rosja cofa pierwsze partie owoców z Białorusi

Według danych WAPA, które publikuje portal fruit-inform.com w tym roku w Polsce zostanie zebranych 460 tys. ton jabłek odmiany Szampion. Tegoroczna produkcja tej odmiany będzie stanowić 12% wszystkich jabłek zebranych w kraju.
Przeczytaj także: Produkcja Idareda w Polsce wyniesie…

Czytaj więcej: Czekają nas rekordowe zbiory Szampiona w tym roku

Embargo potrwa tylko 3 miesiące?

Według ekspertów pracujących dla Danske Bank, rosyjskie embargo na owoce i warzywa z Unii Europejskiej skończy się w ciągu 3 miesięcy – podaje freshplaza.com. Duńscy analitycy po przeanalizowaniu sytuacji gospodarczej przygotowali raport w którym stwierdzają, że zarówno sankcje nałożone przez UE na Rosję, jak i rosyjskie embargo zostaną niedługo zniesione, gdyż obie strony z

Czytaj więcej: Embargo potrwa tylko 3 miesiące?

Produkcja Idareda w Polsce wyniesie 750 tys. ton

Według organizacji WAPA w tym roku w Polsce zostanie zebranych 750 tys. ton jabłek odmiany Idared i będzie to stanowiło 80% krajowej produkcji jabłek - podaje fruit-inform.com. Zapowiada się zatem rekordowy rok dla tej odmiany. Polska produkcja Idareda stanowi ok. 70% zbiorów tej odmiany we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

Eksperci oceniają,

Czytaj więcej: Produkcja Idareda w Polsce wyniesie 750 tys. ton

Jak zapowiedział minister Sawicki do końca sierpnia na Białoruś pojadą przedstawiciele misji gospodarczej, mającej na celu zacieśnienie współpracy z tym krajem, polegającej m.in. na zwiększeniu dostaw żywności – informuje portalspozywczy.pl. Minister Marek Sawicki spotkał się w Mińsku z białoruskim ministrem rolnictwa Leanidem Zajacem. Uzgodniono, że w najbliższych

Czytaj więcej: Jeszcze w sierpniu misja gospodarcza na Białorusi


Tłoczenie soków1


 

Serwis spełnia rolę informacyjną, a właściciel praw i zarządzający nie biorą odpowiedzialności prawnej i finansowej za skutki podjętych decyzji.

Copyright© 2010-2012 NETak | Portal sadowniczy, forum sadownicze, ochrona sadów, porady, owoce | tel. +48 535 555 750 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.