Ruszyła sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw

W tym roku jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rusza wcześniej niż do tej pory – już pierwszego września. W związku ze zwiększeniem dopłat budżetowych do ubezpieczenia upraw, większa jest dostępność polis uprawowych w AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. W tym roku będzie je można kupić w placówkach pocztowych w całym kraju oraz w wielu multiagencjach ubezpieczeniowych: m.in. CUK Ubezpieczenia, DCU, Tanio i Wygodnie, Polisa Expert, Ubezpieczenia od A do Z, Superpolisa czy Unilink.

Nowością w jesiennej ofercie AGRO TUW jest możliwość ubezpieczenia owoców drzew i krzewów od przymrozków wiosennych.

Rolnicy mogą jesienią ubezpieczyć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek (ziarno); rzepak i rzepik, wykę ozimą, groch ozimy (nasiona); warzywa ozime (podziemne części roślin); drzewa i krzewy owocowe, nasadzenia truskawek (nasadzenia). W tym roku oferta została rozszerzona także o Pakiet Przymrozki chroniący owoce drzew i krzewów owocowych od przymrozków.

Ubezpieczenia są dostępne w kilku pakietach:

  • Pakiet zima podstawowy – obejmujący ujemne skutki przezimowania, wiosenne przymrozki oraz grad;
  • Pakiet zima - obok powyższych ryzyk uwzględnione są także deszcz nawalny, lawiny, obsunięcia się ziemi, huragan i pioruny;
  • Pakiet zima klimat - zawierający powyższe ryzyka i chroniący także przed skutkami suszy;
  • Pakiet Przymrozki - dedykowany dla owoców drzew i krzewów.

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem z budżetu państwa (do 65%) skutecznie zabezpieczają rolników przed stratami związanymi ze zjawiskami pogodowymi. Z zawarciem polisy zabezpieczającej uprawy nie warto czekać do ostatniej chwili. Z roku na rok zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi rośnie. Wpływ na to mają doświadczenia ostatnich lat, które obfitowały w katastrofalne dla upraw zjawiska pogodowe.

Działalność rolniczą dodatkowo zabezpieczają ubezpieczenia dobrowolne (składka jest w całości opłacana przez Ubezpieczającego), które gwarantują ochronę w przypadku wszystkich ryzyk pogodowych, pożaru oraz transportu plonu.

Do końca września część składki płaconej przez rolnika będzie można sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję.

Komentarze  

+1 #2 Guest 2022-09-02 06:53
Dlaczego myśli się tylko o ubezpieczycielach zmuszając rolników do ubezpieczania z dotacją co najmniej połowy areau upraw? Przecież, to powinno być na zasadzie dobrowolności - nie mam pieniędzy, bo nic nie płaci, nie ubezpieczam wcale albo ubezpieczam najbardziej zagrożony areał. Państwo stawia warunki rolnikom, nie kontrolując jednocześnie rzetelności dokonywanych wycen szkud przez ubezpieczycieli. Jest dopłata do ubezpieczenia, ale 30% szkody rolnik musi brać na ,,siebie", bo szkoda całkowita, to 70% sumy ubezpieczenia. To o czyje interesy w ten sposób się dba?
Cytować
0 #1 Guest 2022-09-01 13:06
Obowiązkowe?! Bzdury.
Cytować

Powiązane artykuły

X