Jak zarabiać na owocach jagodowych?

Tegoroczny przegląd jagodowych innowacji z Polski i ze świata Innovation Conference 2023 odbędzie się 17 października w Pałacu Mała Wieś koło Grójca. W całości dostępny będzie w języku polskim. W programie 2 debaty i 10 prezentacji doświadczeń uznanych innowatorów. Jedyna szansa by poznać od kuchni projekt „Jagodowe Factory”, Fieldstone i Greenvit, podejście American Aronia Berry Association, doświadczenia Finnish Supperberries (Finlandia) i Bioactor (Niderlandy). W programie także aktualizacja najciekawszych case study prezentowanych podczas ubiegłorocznej aroniowej edycji – cases Aronia Charlottenburg (Rumunia) i Dr Aronia (Turcja). Udział w wydarzeniu wymaga mailowej akredytacji.

Atrakcja Innovation Conference jest prezentacja przykładów innowacji w produkcji i przetwórstwie, często związanych ze współpracą z nauką, i ich wdrożeń. Pomysł spotkania w jednym miejscu doświadczeń szkółkarzy, plantatorów, przetwórców i przedstawicieli nauki, nie tylko z Polski, powstał w 2022 r. w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!”. Bohaterem pierwszej edycji była aronia. Tegoroczne inspiracje przygotowano dla producentów i przetwórców niezależenie od gatunku. Na Berry Innovation Conference zaprasza Jagodowy Core Team.

Cieszę się, że jako aroniowcy pokazaliśmy ten patent. W jednym miejscu spotykają się plantatorzy, przetwórcy i przedstawiciele nauki. Opowiedzą w jaki sposób radzili sobie z wyzwaniami w całym łańcuchu „od pola na talerz”, w różnych krajach, i gdzie popełnili błędy. Producenci są podstawą sektora. Warto byśmy poznawali innowacje i rozmawiali o współpracy. Tak aby uzyskać wpływ na rynek i na marże. Zapraszamy na to wydarzenie, pełne inspiracji i na pewno zmuszające do przemyśleń. Równie serdecznie zapraszam liderów sektora ogrodniczego i zaintrygowanych takim podejściem producentów innych gatunków - mówi Paweł Eggert, członek Jagodowego Core Teamu.

Data: wtorek 17 października 2023

godz. 10:00-17:00

Miejsce: Pałac Mała Wieś

05-622 Belsk Duży 

Agenda i lista omawianych projektów:

Polskie superowoce - historia odkrywania właściwości prozdrowotnych na przykładzie aronii – otwarcie konferencji, prof. Iwona Wawer

Innowacja – czym jest i czy jej potrzebujemy? – debata wprowadzająca

Finnish Supperberries – Finlandia 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi – prof. Lewandowska

Aronpharma – dr Krzysztof Lemke 

Jagodowe Factory – Michał Piątek / Mariusz Podymniak / Paweł Krawiec

Aronia Charlottenburg – Rumunia

Dr Aronia – Turcja

Bioactor – Niderlandy / Greenvit – Polska 

Sektor owoców jagodowych w Kosowie – dr Dorota Łabanowska-Bury

Fieldstone - Ewa Kowalska

American Aronia Berry Association - Dean L. DuVal, USA 

Arronia Eggert Success Story - Paweł Eggert

Innowacyjność – czym jest i jak tworzyć dla niej klimat? – debata podsumowująca z udziałem członków Jagodowego Core Teamu 

Spotkanie zakończy dyskusja na temat roli innowacyjności w rozwoju sektora. Ważna w kontekście dzisiejszej jego kondycji, świadomości zmieniających się oczekiwań konsumentów i rosnącej konkurencyjności.

Prowadzenie konferencji Mariusz Dąbrowski i Eva Wojdyło.

Zapraszamy podmioty, które na co dzień budują realne łańcuchy wartości - szkółkarzy, plantatorów, przetwórców, przedstawicieli nauki, dystrybucji i detalu. Zapraszamy liderów branży ogrodniczej i przedstawicieli branżowych mediów.

Akredytacja

Akredytacja dla producentów i dla mediów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapisy zakończymy w czwartek 12 października, ale zachęcamy do akredytacji już dziś.

Więcej informacji dla plantatorów i przetwórców aronii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji dla organizacji branżowych: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiązane artykuły

X