Zimowe cięcie w sadzie – odmiana Alwa

W nowym odcinku Piotr Gościło prezentuje jak wykonać zimowe cięcie Alwy. Odległość między rzędami 3,5m, między drzewkami 1m. Gęstość pędów pomiędzy drzewkami jest zbyt duża więc niektóre musimy wyciąć bądź skrócić.

Komentarze  

0 #3 Krzysztof 2022-02-25 04:45
Ja tak obserwuje że ci co nie mają ekipy to z chytrości jak ją wzieli. Jak jabłko tanie to tak jadą platformą żeby za rok lub na drugi dzień nie chcieli przyjść. Albo stare drzewa robić czubki z jednej strony dookoła, aż plecy pękną. I dyskopatja . Tak to można sobie ciąć elektrycznym. A nie długim.I wykręcać ręce we wszystkie strony. Chytry 2 razy traci, jak potem błaga ekipe żeby przyszła bo nie było pogody, albo sam nabawił się choroby. Szeryf też jak cuduje to potem szuka ludzi albo sam zasuwa .
Cytować
+1 #2 Sadownik2 2021-12-30 23:41
Ja jako prymitywny sadownik mam Alwę co 1,5 m , to mi łatwiej :-)
A tak z innej , to dla mnie Alwa jest odmianą bardzo różniącą się od wszystkich innych.Na dziś w zwykłej, ma dobrą twardość ale wyczuwalną wyraźną kwasowość, co część klientów ceni.W marcu , kwietniu alwę kupują u mnie fani cortlanda którego albo już nie mam albo jest już ( w kwietniu ) 'jabłkiem emeryta '.Dla mnie główne problemy alwy to : jesienne pękanie wokół gniazda kielichowego i ordzawienia wokół szypułki.Na drugi problem dobrze działa giberelina(podobnie jak u rubinoli ) ale z pierwszym... muszę poczytać, chyba że cud się stanie na Nowy Rok i kto ,po prostu podpowie.
Wszystkim samodzielnie myślącym sadownikom życzę aby kolejny rok przetrwali w lepszej kondycji jak miniony.Hej , Krzyś.
Cytować
+2 #1 Artur 2021-12-30 11:52
Jak ceni się ten Pan? :-)
Cytować

Powiązane artykuły

Regeneracja sadu po przymrozku

Walczymy z przymrozkami

X