Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?

 

Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza J. Gwiazdowicza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Aleksandry Matulewskiej z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, opublikowanym we wrocławskim magazynie ekologiczno – łowieckim „Pasje”. Publikacja wywołała spore echo, ukazała się również na stronie Polskiego Związku Łowieckiego.

Zdaniem autorów myśliwi jako grupa społeczna częściej podlegają tzw. cyberprzemocy, czyli agresji w sieci. Jako materiał badawczy posłużyły wpisy na grupach łowieckich działających na portalu Facebook oraz na blogach poświęconych myślistwu.

Przelewanie nienawiści ma wynikać z braku zrozumienia przez społeczeństwa zurbanizowane konieczności prowadzenia gospodarki łowieckiej, a więc regulowania liczebności zwierzyny. Stereotypowo postrzega się tę działalność jako bezmyślne, nieuzasadnione odbieranie życia zwierzętom. Jak piszą autorzy, negatywne emocje nie były oparte na faktach, ale na stereotypach i uprzedzeniach wynikających z ignorancji oraz idealistycznych i naiwnych przekazów rozpowszechnianych w mediach.

W artykule wymienia się następujące przyczyny niechęci społecznej do myśliwych:

-  ekohipokryzję, polegającą na piętnowaniu przez celebrytów wszystkich grup zawodowych użytkujących przyrodę, w tym rybaków oraz myśliwych, podczas gdy sami korzystają oni z dóbr cywilizacyjnych nadmiernie i nie świecą dobrym przykładem. Ich działalność jest pokazowa, nastawiona na zdobycie poklasku oraz popularności.

- wychowanie w wartościach opartych na bajkach, w których zwierzęta przedstawiane są podobnie jak postaci ludzkie [Argument chyba nieco naciągany; bajki ze zwierzętami w rolach głównych krążą w naszej kulturze od kilkuset lat, wzmożoną niechęć wobec myśliwych obserwuje się może od lat dwudziestu czy trzydziestu – przyp. red.].

- niewiedza, brak świadomości o roli gospodarki łowieckiej.

Warto jednak zwrócić uwagę, że artykuł można odebrać jako stronniczy – nie próbuje się w nim obronić ani nawet zaprezentować poglądów drugiej strony sporu, czyli przeciwników myślistwa. Z góry określa się ich podejście do problemu jako nieuzasadnione oraz ignoranckie, wynikające nie z własnych przemyśleń, ale z naiwnej wiary w przekazy medialne. Umiejętności percepcji autorów nacechowanych negatywnie wpisów określa się jako „bardzo ograniczone”.

Z całą pewnością funkcjonuje grupa ludzi, którzy bez jakiejkolwiek refleksji przekreślają myśliwych oraz ich działalność. To samo dotyka też innych grup społecznych – sadowników, polityków, duchownych. Inni natomiast mają na sprawy myślistwa wyrobiony własny pogląd, jest on jednak negatywny. Czy dialog nie byłby najlepszą drogą do wyjaśnienia wzajemnych, społecznych nieporozumień? Wydaje się, że zarówno agresja ze strony przeciwników myślistwa, jak i okopywanie się na swoich pozycjach przez myśliwych nie przybliży zwaśnionych grup do rozwiązania konfliktu.

Co sądzą na ten temat nasi czytelnicy, sadownicy, którzy zajmują się łowiectwem oraz ci, którzy się sprawie tylko przyglądają? Czy myśliwi rzeczywiście są grupą traktowaną w mediach oraz w Internecie skrajnie niesprawiedliwie? Czy pogląd autorów artykułu, że myśliwi są postrzegani stereotypowo jako zdegenerowana społeczność dewiantów, którą należy pogardzać, upokarzać, stosować wobec nich cyberprzemoc nie jest aby przesadzony?

Komentarze  

0 #77 Claudia Klein 2024-04-18 21:28
Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services.

Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i niezawodna firma pożyczkowa, oferująca wszelkiego rodzaju usługi finansowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę Ci skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem (spotcapglobalservices@gmail.com | lub wysłać SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819) i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ my zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro z oprocentowaniem 3% rocznie z okresem spłaty od 1 do 30 lat. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska zdolność kredytowa lub z innych powodów

Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz

Świadczymy całodobowe usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań/pytań? - Wyślij e-mail na adres ( spotcapglobalservices@gmail.com | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819) i natychmiast otrzymaj odpowiedź

Twoja rodzina, przyjaciele i współpracownicy nie muszą wiedzieć, że brakuje Ci gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
Cytować
0 #76 Katolik 2024-04-02 08:19
Ataki na kościół są dla lewaków zaszczytem. Tyle lat Gawłowskiego nie osądzili, a księdza potraktowali jak terrorystę i brutalnie go zamknęli w Wielki Czwartek. Widać ten ich elektorat oczekuje stalinowskich metod. Szatan poprzez nich się mści na kościele. Adwokat przez święta nie miał dostępu do oskarżonego. Ja wiem że w tym ich elektoracie jest najwięcej diabłów. Ale i tak nic im z tego nie wyjdzie. Ten ksiądz pomagał ofiarom przestępstw, ale nie był lewakiem. I to bolało. A najbardziej diabła.
Cytować
+1 #75 Ekonom 2021-06-20 08:53
Za tamtych rządów na nic nie było pieniędzy, inflacja 3% a emerytury podnosili kilka kilkanaście zł , teraz jest 6 % inflacja , dane są w internecie. Jak wtedy na nic nie było pieniędzy i by przyszedł covid nie było by też na szpitale tymczasowe, zmarło by więcej ludzi, ale co tam !! Ci Twoi sprowadzili by sobie kolorowych i dali im wszystko za darmo, to by było cacy. Ta biedniejsza warstwa społeczna była tak traktowana jak bydło, odpad. A pieniądze szły tylko na "elyty". Państwo tyle wpiepszyło kasy na inwestycje w sadowników przez unijne ręce, I tak jeszcze mało ???!! To co ty byś chciał a reszta to chołota??!! Ceny zależą od popytu. I sytuacji na rynkach międzynarodowych. Że ceny stali poszły na całym świecie to przez PIS.?? A ceny prądu i pakiet klimatyczny co Kopacz podpisała, i ceny poszybowały to też winny PIS? Walnij się w ten łeb!! Cen nie ustala rząd tylko rynki, bo to nie komuna. Kryzys ma cały świat. I trzeba trochę czasu żeby wyjść na prostą. Tak jak w 2019 r. Deficyt najniższy w chistorii. NIC NIE ZMIENI MOICH POGLĄDÓW.!!
Cytować
-1 #74 Ekonom 2021-06-19 20:13
@ Piotsr. Naczytałeś się bzdur. W du...e byłeś i tylko guwno widziałeś. Może ufo ci wylądowało. Puźna porą nie chce mi się teraz pisać. Chłopie!! Po drukowanych pieniądzach zawsze jest wuucyfrowa inflacja . I to tylko jest dobre na krótką metę a nie tyle lat itd. Nie pisz bajek.
Cytować
+1 #73 Doniu 2021-06-19 20:10
Ekonomie o ekonomii nie będą już więcej mówić, bo poprzednik wystarczająco napisał o tym temacie, ale...
Wali mnie kto pisze w wyborczej, ważne, że jest w miarę obiektywna(jeździ po rządzących, jak i opozycji) TVP i inne rządowe tuby mogą się od niej uczyć. Ale ty powtarzasz stare slogany i pewnie żadnego artykułu z obecnej wybiórczej nie czytałeś.
Pewnie jesteś producentem jabłek, jak kilka lat temu opychales towar za grube pieniądze do Rosji to ruski były cacy, a ci żydy przeszkadzają w gazecie, której nie czytasz. Prawdziwy z ciebie Polak, nie dość, że rasista to jeszcze hipokryta.
A co do PiS-u to nie głosuje na niego większość Polaków, tylko 30% z małym hakiem. I choć opozycja jest beznadziejna, to jednak uczy się na błędach. W zeszłych wyborach przejęli senat, a w następnych w podobny sposób przejmą sejm.
Cytować
+1 #72 Piotr 2021-06-19 07:12
Ekonom....taki z ciebie ekonom jak z koziej du.y traba.
A wiec tak.. nikt z poprzednich rządów nie zrobił tyl lego dla tego kraju co te szkodniki teraz ...a dlaczego ...a juz ci tlumacze.
Narozdawali pieniedzy ...dodrukowali.....teraz pieniadz jest Głowno warty ....co z tego jak człowiek zarabia 30 procent wiecej jak inflacja tak wyj..bała ze palcusz za wszystko 60 procent wiecej.....tak więc do twojego tępego mózgu co z tego ze ty dostałeś 500 plus....13....15.....24 pensje emeryturę...kur...a jak za komuny jak te pieniądze straciły wartość.
I co tymyslisz ze te pieniądze to z usczelnenia vatu itp i ze rzad nie kradnie......buahaaahahaha
Nie ku..a te pieniądze są w kredo i dodrukowywane.
I teraz jest taki myk jaki zrobil gierek.....
Te bar.ny pisowskie narozdawaly pieniądze aby utrzymać elektorat....a teraz jeb.....odciągniemy to sobie z wyższych cen produktów...wyższy vat ...wyzsza akcyza itp.
A to ze oni za wiara itp.....czy ty myslisz ze Du.a i inni chodzili by do kościoła gdyby tam kamer nie bylo i nie mogli zobaczyć tego ich wyborcy????
Chłopaku...ekonomie....obudz sie ...wyjdz zza tej swojej bramy i przejrzyj na oczy
Hala 1 rok temu 500tys teraz 800tys....i chu. Ci po tych 500plus.
Zrozumial...paniał?????
Cytować
-2 #71 Ekonom 2021-06-18 18:33
Roman- podstawą twojego myślenia jest gazeta wyborcza. Nie ma bardziej żydowskiego pisma, bo tam pracuje najwięcej Żydów. Pokazują same brudy bo liberałowie bardziej im sprzyjają. Tak że większość ludzi woli rządy PIS bo nie ma tam zboczeńców, co ich zachowanie nie mieści się w kulturze. Poza tym ci nie gnębią tych biedniejszych za pomocą bogatych tak jak tamta władza. TVP - pokazuje też sukcesy, a ty nigdy ich nie zobaczysz jak ci inne media zachlapią muzg . I sieją ci smutek.
Cytować
0 #70 prowokator 2020-07-15 14:17
Cytuję pogradowy sad:
Cytuję prowokator:
Ten myśliwy ze zdjęcia to niesie chyba nawet dwa bażanty. Ale tam dalej jest jakaś furtka. Może je tam wypuści ?............ można minusować............

My tu sprawy Polski omawiamy a ty o pierdołach że wypuści a nie zje rosołu
Zgadzam się, ale tylko częściowo...Bo temat zadany do dyskutowania jest o polujących sadownikach...
Cytować
-1 #69 Roman 2020-07-15 13:55
Cytuję prowokator:
Ten myśliwy ze zdjęcia to niesie chyba nawet dwa bażanty. Ale tam dalej jest jakaś furtka. Może je tam wypuści ?............ można minusować............Koguty chciałeś powiedzieć;)
Myśliwi mają swój slang by to co mordują nie brzmiało zbyt traumatycznie....wiesz jest farba,pokot,kogut i ta cała nowomowa;)
Dałem plusa:)))
Cytować
+1 #68 Roman 2020-07-15 13:53
Cytuję ten sam:
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Roman Ty masz potencjał na polityka,ja na Twoim miejscu bym próbował - Tylko nie u tygryska bo są umoczeniWszyscy są umoczeni....od Kaczyńskiego po Trzaskowskiego...
Od PiSu po po....
I wszyscy już byli.tylko naród jakoś tego nie może zauwazyc

Te same ryje tylko nazwy inne a w Polsce jak był syf tak jest dalej.

Niestety nie interesuje sie szambem więc próbować nie zamierzam na żadnym szczeblu...lubię święty spokoj
Widzę Romanie u ciebie jakąś niekonsekwencję. Teraz , gdy jest już po wyborach, odcinasz się również od Trzaskowskiego. Ale dobrze pamiętam, że tuż przed wyborami, gdy kandydatów było już tylko dwóch, apelowałeś, również do mnie, abym wybrał tego, który będzie lepszy dla Polski. A dziś twierdzisz ze oni wszyscy, również Trzaskowski, to szambo. Więc jak byś wytłumaczył tą niekonsekwencję?

Cytuję ten sam:
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Roman Ty masz potencjał na polityka,ja na Twoim miejscu bym próbował - Tylko nie u tygryska bo są umoczeniWszyscy są umoczeni....od Kaczyńskiego po Trzaskowskiego...
Od PiSu po po....
I wszyscy już byli.tylko naród jakoś tego nie może zauwazyc

Te same ryje tylko nazwy inne a w Polsce jak był syf tak jest dalej.

Niestety nie interesuje sie szambem więc próbować nie zamierzam na żadnym szczeblu...lubię święty spokoj
Widzę Romanie u ciebie jakąś niekonsekwencję. Teraz , gdy jest już po wyborach, odcinasz się również od Trzaskowskiego. Ale dobrze pamiętam, że tuż przed wyborami, gdy kandydatów było już tylko dwóch, apelowałeś, również do mnie, abym wybrał tego, który będzie lepszy dla Polski. A dziś twierdzisz ze oni wszyscy, również Trzaskowski, to szambo. Więc jak byś wytłumaczył tą niekonsekwencję?Gdybyś czytał że zrozumieniem wszystkie moje wypowiedzi wiedziałbyś ,że cały czas głosuje przeciw komuś lub czemuś a nie za...

Nie miało znaczenia czy to będzie Trzaskowski,Biedroń czy kamysza....znaczenie miało byle nie Duda...

Ekonomicznym szkodnikom mówię nie
Cytować
+2 #67 pogradowy sad 2020-07-15 13:38
Cytuję prowokator:
Ten myśliwy ze zdjęcia to niesie chyba nawet dwa bażanty. Ale tam dalej jest jakaś furtka. Może je tam wypuści ?............ można minusować............

My tu sprawy Polski omawiamy a ty o pierdołach że wypuści a nie zje rosołu
Cytować
+1 #66 prowokator 2020-07-15 12:47
Ten myśliwy ze zdjęcia to niesie chyba nawet dwa bażanty. Ale tam dalej jest jakaś furtka. Może je tam wypuści ?............ można minusować............
Cytować
0 #65 ten sam 2020-07-15 12:34
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Roman Ty masz potencjał na polityka,ja na Twoim miejscu bym próbował - Tylko nie u tygryska bo są umoczeniWszyscy są umoczeni....od Kaczyńskiego po Trzaskowskiego...
Od PiSu po po....
I wszyscy już byli.tylko naród jakoś tego nie może zauwazyc

Te same ryje tylko nazwy inne a w Polsce jak był syf tak jest dalej.

Niestety nie interesuje sie szambem więc próbować nie zamierzam na żadnym szczeblu...lubię święty spokoj
Widzę Romanie u ciebie jakąś niekonsekwencję. Teraz , gdy jest już po wyborach, odcinasz się również od Trzaskowskiego. Ale dobrze pamiętam, że tuż przed wyborami, gdy kandydatów było już tylko dwóch, apelowałeś, również do mnie, abym wybrał tego, który będzie lepszy dla Polski. A dziś twierdzisz ze oni wszyscy, również Trzaskowski, to szambo. Więc jak byś wytłumaczył tą niekonsekwencję?
Cytować
0 #64 Roman 2020-07-15 12:21
Cytuję pogradowy sad:
Roman powiedz czy w obecnym lub byłym parlamencie był ktoś z Twojej bajki ? Bo widzę że wysoko stawiasz poprzeczkę. Dlatego ciebie namawiam jako katalizator do (jak ująłeś ) ,,Szamba''. Jak to się mówi samo się nie zrobi


Przed wyborami każdy ma świetny program tylko potem o nim zapomina.

Niestety jeszcze nie spotkałem nikogo takiego żebym w pełni się z nim zgodził....
Ale z kilku programów można sklecić jeden sensowny dla Polski i go realizować..

Nie wiem czy brak wspólnej wizji,chęci,poczucia wspólnoty ...nie umiem tego wytłumaczyć co się dzieje z polską klasa polityczna bo po dojściu do władzy następuje tylko grabież ...i zostawianie spalonej ziemi jakbyśmy następców nie mieli...

Dziwne to wszystko jak dla mnie...nie stawiam wysoko poprzeczki tylko staram się widzieć coś więcej niż czubek własnego nosa...
Cytować
0 #63 pogradowy sad 2020-07-15 11:43
Roman powiedz czy w obecnym lub byłym parlamencie był ktoś z Twojej bajki ? Bo widzę że wysoko stawiasz poprzeczkę. Dlatego ciebie namawiam jako katalizator do (jak ująłeś ) ,,Szamba''. Jak to się mówi samo się nie zrobi
Cytować
-1 #62 Roman 2020-07-15 10:56
Cytuję pogradowy sad:
Cytuję Roman:
Przykład idzie z zachodu . Niemcy mają jeszcze większy socjal. Ty naprawdę myślisz że za 500 lub 1000 dałbyś radę przeżyć nie pracując i jeszcze będąc zadowolonym ? Zatankowałbyś Merca do pełna , opłacił komórki i po kasie , czego tu zazdrościć . Słuchałeś wypowiedzi Trzaskowskiego że trzeba rozmawiać w sprawie ,,mienia bezspadkowego '' ? Wolałbyś żeby pieniądze tam popłynęły ?


W 2009 roku prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wówczas lider opozycji, rozważał w rozmowie z amerykańskim ambasadorem czy dwudziestoprocentowa rekompensata dla środowisk żydowskich za tzw. mienie bezspadkowe będzie wystarczająca – podaje notatka Wikileaks

Read more: https://www.pch24.pl/notatka-wikileaks--kaczynski-zgodzil-sie-na-zydowskie-roszczenia-,68155,i.html#ixzz6SBrUkxmg

To Kaczyński.ja twierdzę,se zgodnie z prawem nic im się nid należy i niech spadają na bambus

Dlatego wtedy nie głosowałem na niego a widać że zmądrzał na stare lata.
To co im się należało według polskiego prawa to sobie już odebrali ale oni wpadli na pomysł żeby nas oskubać.
Na całym świecie tzw mienie bezspadkowe pozostawione przez obywateli danego Państwa należy do Skarbu Państwa ( nawet u nich). Oni wpadli na pomysł że owym ,, środowiskom,, coś się należy.
Trochę to tak wygląda jakby jakaś grupa murzynów założyła organizację np. MURZYNEK BAMBO i rościła sobie prawa do bezspadkowego mienia w dowolnym państwie . Umarł murzyn w Ameryce bezpotomnie to znaczy że majątek jest ich -murzyński, we Francji to samo.
Ola Ola


Ja nie głosowałem wtedy,ani teraz i w przyszłości głosować nie będę..na homosiow nie głosuje z natury rzeczu
Cytować
0 #61 e-Sadownictwo 2020-07-15 10:07
Cytuję pogradowy sad:
Pytanie do MODERATORA
Czy mój przedostatni wpis był taki kiepski że nie nadawał się do wystawienia ?

Przepraszamy, staramy się dodawać wszystkie komentarze, a jednak czasem technika zawodzi. Chodzi o ten o tygrysku czy murzynku Bambo? Wstawiliśmy już oba.
Cytować
0 #60 pogradowy sad 2020-07-15 07:19
Pytanie do MODERATORA
Czy mój przedostatni wpis był taki kiepski że nie nadawał się do wystawienia ?
Cytować
0 #59 Roman 2020-07-15 06:51
Cytuję pogradowy sad:
Roman Ty masz potencjał na polityka,ja na Twoim miejscu bym próbował - Tylko nie u tygryska bo są umoczeniWszyscy są umoczeni....od Kaczyńskiego po Trzaskowskiego...
Od PiSu po po....
I wszyscy już byli.tylko naród jakoś tego nie może zauwazyc

Te same ryje tylko nazwy inne a w Polsce jak był syf tak jest dalej.

Niestety nie interesuje sie szambem więc próbować nie zamierzam na żadnym szczeblu...lubię święty spokoj
Cytować
0 #58 pogradowy sad 2020-07-15 06:19
Roman Ty masz potencjał na polityka,ja na Twoim miejscu bym próbował - Tylko nie u tygryska bo są umoczeni
Cytować
-1 #57 Roman 2020-07-15 03:28
Cytuję ruster:
Cytuję Roman:
Cytuję ha:
a dlaczego romanie używasz obrażliwego określenia pisior zamiast napisać poprawnie zwolennik PiS-u ? Naprawdę aż tak boli cię ta twoja porażka ?Bo krócej jest pisior niż zwolennik PiSu :)
Słuchaj...przeżyłem komune,żyda Balcerowicza,żyda Kwaśniewskiego r/to i męża żydówki też przeżyje choć jestem starszy ;)
Z tym że starszy, to jeszcze niewielki problem...Ale widzę że chyba jesteś anty...No wiesz...A ja jestem dumny, że moja babcia ich w czasie wojny wspierała , i mało z tego powodu nie straciła życia...Nigdzie nie napisałem że jestem anty...

No wiesz...napisanie że żyd jest żydem a złodziej złodziejem nie powinno nikogo obrazac...to tylko stwierdzenie faktu

Mogę też dorzucić innych Żydów...Kaczyńskiego ,michnika,Borowskiego....wielu ich jest
Cytować
0 #56 ruster 2020-07-14 19:24
Cytuję Roman:
Cytuję ha:
a dlaczego romanie używasz obrażliwego określenia pisior zamiast napisać poprawnie zwolennik PiS-u ? Naprawdę aż tak boli cię ta twoja porażka ?Bo krócej jest pisior niż zwolennik PiSu :)
Słuchaj...przeżyłem komune,żyda Balcerowicza,żyda Kwaśniewskiego r/to i męża żydówki też przeżyje choć jestem starszy ;)
Z tym że starszy, to jeszcze niewielki problem...Ale widzę że chyba jesteś anty...No wiesz...A ja jestem dumny, że moja babcia ich w czasie wojny wspierała , i mało z tego powodu nie straciła życia...
Cytować
0 #55 pogradowy sad 2020-07-14 18:33
Cytuję Roman:
Przykład idzie z zachodu . Niemcy mają jeszcze większy socjal. Ty naprawdę myślisz że za 500 lub 1000 dałbyś radę przeżyć nie pracując i jeszcze będąc zadowolonym ? Zatankowałbyś Merca do pełna , opłacił komórki i po kasie , czego tu zazdrościć . Słuchałeś wypowiedzi Trzaskowskiego że trzeba rozmawiać w sprawie ,,mienia bezspadkowego '' ? Wolałbyś żeby pieniądze tam popłynęły ?


W 2009 roku prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wówczas lider opozycji, rozważał w rozmowie z amerykańskim ambasadorem czy dwudziestoprocentowa rekompensata dla środowisk żydowskich za tzw. mienie bezspadkowe będzie wystarczająca – podaje notatka Wikileaks

Read more: https://www.pch24.pl/notatka-wikileaks--kaczynski-zgodzil-sie-na-zydowskie-roszczenia-,68155,i.html#ixzz6SBrUkxmg

To Kaczyński.ja twierdzę,se zgodnie z prawem nic im się nid należy i niech spadają na bambus
Dlatego wtedy nie głosowałem na niego a widać że zmądrzał na stare lata.
To co im się należało według polskiego prawa to sobie już odebrali ale oni wpadli na pomysł żeby nas oskubać.
Na całym świecie tzw mienie bezspadkowe pozostawione przez obywateli danego Państwa należy do Skarbu Państwa ( nawet u nich). Oni wpadli na pomysł że owym ,, środowiskom,, coś się należy.
Trochę to tak wygląda jakby jakaś grupa murzynów założyła organizację np. MURZYNEK BAMBO i rościła sobie prawa do bezspadkowego mienia w dowolnym państwie . Umarł murzyn w Ameryce bezpotomnie to znaczy że majątek jest ich -murzyński, we Francji to samo.
Ola Ola
Cytować
0 #54 Roman 2020-07-14 18:04
Cytuję ha:
a dlaczego romanie używasz obrażliwego określenia pisior zamiast napisać poprawnie zwolennik PiS-u ? Naprawdę aż tak boli cię ta twoja porażka ?Bo krócej jest pisior niż zwolennik PiSu :)
Słuchaj...przeżyłem komune,żyda Balcerowicza,żyda Kwaśniewskiego r/to i męża żydówki też przeżyje choć jestem starszy ;)
Cytować
+4 #53 ha 2020-07-14 17:55
Cytuję Roman:
Cytuję Sorek:
Ja bym poszedł dalej. I tym którzy wyjechali z Polski nie tylko odebrałbym prawo głosu ale również wypowiadania się w sprawach polskich. Bo to ja, chodząc tu do roboty, kształcąc dzieci i kupując chleb oraz jeżdżąc po naszych drogach przetrwałem komunę a i męczę się czasem teraz a nie oni. Oni, którzy czasem pokrzykują z oddali, co wy w tej Polsce wyprawiacie i jak wy tam żyjecie...A ja myślę sobie tak : To trzeba było ciulu tu zostać i walczyć oraz naprawiać, a nie wymościć swojej dupie w jakimś dobrze zorganizowanym kraju a potem drzeć mordę z oddali.Won !O to to to....wyjales mi to z ust
Od razu dostałeś jednego plusa. Dostawiam drugiego. Na zgodę !
Cytować
+5 #52 ha 2020-07-14 17:52
a dlaczego romanie używasz obrażliwego określenia pisior zamiast napisać poprawnie zwolennik PiS-u ? Naprawdę aż tak boli cię ta twoja porażka ?
Cytować
+4 #51 Roman 2020-07-14 17:45
Cytuję Sorek:
Ja bym poszedł dalej. I tym którzy wyjechali z Polski nie tylko odebrałbym prawo głosu ale również wypowiadania się w sprawach polskich. Bo to ja, chodząc tu do roboty, kształcąc dzieci i kupując chleb oraz jeżdżąc po naszych drogach przetrwałem komunę a i męczę się czasem teraz a nie oni. Oni, którzy czasem pokrzykują z oddali, co wy w tej Polsce wyprawiacie i jak wy tam żyjecie...A ja myślę sobie tak : To trzeba było ciulu tu zostać i walczyć oraz naprawiać, a nie wymościć swojej dupie w jakimś dobrze zorganizowanym kraju a potem drzeć mordę z oddali.Won !O to to to....wyjales mi to z ust
Cytować
-1 #50 Fakt 2020-07-14 17:44
Cytuję Roman:
Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.

Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.To ponad 50 to ledwo 51..więc różnica jest niewielka..mój pół miliona...

Umrzesz nie zaznając spokoju...
No i twoje podrygi po przegranej też przypominają raczej agonię...
Cytować
0 #49 Roman 2020-07-14 17:40
Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.

Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.Jestem za Polską....nie za PiSem albo po...

Tu jest jeden pisior i piszesz 10ciu nickow
Cytować
-2 #48 Roman 2020-07-14 17:39
Cytuję Dorota:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Tym wpisem pokazałeś jak jesteś żałosny.

Cytuję Dorota:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Tym wpisem pokazałeś jak jesteś żałosny.


Czyli nie słuchałaś kłamczucha morawieckiego....
Polecam nadrobić zaległości by dowiedzieć się gdzie jako kraj jesteś y
Cytować
-1 #47 Roman 2020-07-14 17:37
Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.

Cytuję ha:
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.To ponad 50 to ledwo 51..więc różnica jest niewielka..mój pół miliona...

Umrzesz nie zaznając spokoju...
Cytować
+2 #46 Sorek 2020-07-14 17:36
Ja bym poszedł dalej. I tym którzy wyjechali z Polski nie tylko odebrałbym prawo głosu ale również wypowiadania się w sprawach polskich. Bo to ja, chodząc tu do roboty, kształcąc dzieci i kupując chleb oraz jeżdżąc po naszych drogach przetrwałem komunę a i męczę się czasem teraz a nie oni. Oni, którzy czasem pokrzykują z oddali, co wy w tej Polsce wyprawiacie i jak wy tam żyjecie...A ja myślę sobie tak : To trzeba było ciulu tu zostać i walczyć oraz naprawiać, a nie wymościć swojej dupie w jakimś dobrze zorganizowanym kraju a potem drzeć mordę z oddali.Won !
Cytować
+1 #45 Roman 2020-07-14 17:15
Przykład idzie z zachodu . Niemcy mają jeszcze większy socjal. Ty naprawdę myślisz że za 500 lub 1000 dałbyś radę przeżyć nie pracując i jeszcze będąc zadowolonym ? Zatankowałbyś Merca do pełna , opłacił komórki i po kasie , czego tu zazdrościć . Słuchałeś wypowiedzi Trzaskowskiego że trzeba rozmawiać w sprawie ,,mienia bezspadkowego '' ? Wolałbyś żeby pieniądze tam popłynęły ?

W 2009 roku prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wówczas lider opozycji, rozważał w rozmowie z amerykańskim ambasadorem czy dwudziestoprocentowa rekompensata dla środowisk żydowskich za tzw. mienie bezspadkowe będzie wystarczająca – podaje notatka Wikileaks

Read more: https://www.pch24.pl/notatka-wikileaks--kaczynski-zgodzil-sie-na-zydowskie-roszczenia-,68155,i.html#ixzz6SBrUkxmg

To Kaczyński.ja twierdzę,se zgodnie z prawem nic im się nid należy i niech spadają na bambus
Cytować
0 #44 Dorota 2020-07-14 17:10
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Tym wpisem pokazałeś jak jesteś żałosny.
Cytować
+3 #43 Roman 2020-07-14 17:05
Cytuję Sorek:
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Fakt...mam małą traumę...ale tu chodzi o Polskę a nie o Dudę i Trzaskowskiego....żaden nie jest moim kandydatem

Czy statystyki PKW są obraźliwe????rolnicy,bezrobotni,i z podstawowym wykształceniem wybrali Dudę.....

To ludzie bez podstaw ekonomii żyjący z socjalu....gdzie tu obraża????

Nie będe na nierobów pracować....i tyle
A rozdawanie za nic pieniędzy jest demoralizujące i patologiczne
Oraz wielce szkodliwe bo ludzie wolą mniej za nicnierobienie niż więcej za prace
A w Ameryce na Dudę też głosowali rolnicy i bezrobotni ?


No raczej pracownicy NASA i wall street to nie byli....na jackowie po 25 lat mieszkają i nie mówią po angielsku więc słaby argument

Mogę odpowiedzieć,że w UK głosowali na Trzaskowskiego
...ale co to zmieni

Uważam,że ludzie na stałe mieszkający poza granicami Polski nie powinni mieć prawa głosu w wyborach i tyle....
Cytować
0 #42 ha 2020-07-14 16:47
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Nie pisz że jest jeden, bo zwolenników PiS jest ponad 50 procent. A ponieważ dyskusja powoli wygasa, to napisz / umieram z ciekawości / za kim jesteś. Bo to że nie za Biedroniem, to wszyscy już wiedzą.
Cytować
+1 #41 Dorota 2020-07-14 16:38
Cytuję Roman:
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Tym wpisem tylko udowodniłeś ze jestes żałosny.
Cytować
+3 #40 Sorek 2020-07-14 16:37
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Fakt...mam małą traumę...ale tu chodzi o Polskę a nie o Dudę i Trzaskowskiego....żaden nie jest moim kandydatem

Czy statystyki PKW są obraźliwe????rolnicy,bezrobotni,i z podstawowym wykształceniem wybrali Dudę.....

To ludzie bez podstaw ekonomii żyjący z socjalu....gdzie tu obraża????

Nie będe na nierobów pracować....i tyle
A rozdawanie za nic pieniędzy jest demoralizujące i patologiczne
Oraz wielce szkodliwe bo ludzie wolą mniej za nicnierobienie niż więcej za prace
A w Ameryce na Dudę też głosowali rolnicy i bezrobotni ?
Cytować
-1 #39 Roman 2020-07-14 16:24
Co do mienia bez spadkowego to nic im się nie należy i dostaną Zamorska figę z makiem


Ale w 2009 roku Kaczyński we rozmowie z ambasadorem USA zgodził Sid im coś tam oddać...

A oto treść notatki z wilileaks

Co dokładnie Kaczyński mówił na temat restytucji mienia żydowskiego w 2009 roku? Warto przytoczyć całą treść fragmentu notatki opisującej wypowiedź szefa PiS: „Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu”. Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat”.

Read more: https://www.pch24.pl/notatka-wikileaks--kaczynski-zgodzil-sie-na-zydowskie-roszczenia-,68155,i.html#ixzz6SBf0LmET
Cytować
+2 #38 Roman 2020-07-14 16:19
Jeden pisior i 10 nicków by sprawić wrażenie jak ich dużo...

Od ponad 20 lat nie oglądam tv więc pudło z tvn...żydowskie Media mnie nie interesują bo tak samo zakłamują rzeczywistość jak tvpis....

Co do Niemiec to sprawdź jakie mają PKB i nadwyżkę budżetową za ostatnie 3 lata...to najmocniejsza gospodarka Europy i redaktor rozdają karty w unii...
Jak wpadłeś na pomysł żeby porównać Niemcy z polską bo chciałbym zrozumieć twoja logikę????

Nie głosowałem za trzaskowkim tylko przecie Dudzie....od 30lat ciągle przeciw komuś a nie za kimś

To naprawdę źle się skończy...

Dorotko zapoznałeś się z wypowiedziami kłamczucha morawieckiego u sowy????

Co o nich sądzisz????
Cytować
-2 #37 pogradowy sad 2020-07-14 16:09
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Fakt...mam małą traumę...ale tu chodzi o Polskę a nie o Dudę i Trzaskowskiego....żaden nie jest moim kandydatem

Czy statystyki PKW są obraźliwe????rolnicy,bezrobotni,i z podstawowym wykształceniem wybrali Dudę.....

To ludzie bez podstaw ekonomii żyjący z socjalu....gdzie tu obraża????

Nie będe na nierobów pracować....i tyle
A rozdawanie za nic pieniędzy jest demoralizujące i patologiczne
Oraz wielce szkodliwe bo ludzie wolą mniej za nicnierobienie niż więcej za prace

Przykład idzie z zachodu . Niemcy mają jeszcze większy socjal. Ty naprawdę myślisz że za 500 lub 1000 dałbyś radę przeżyć nie pracując i jeszcze będąc zadowolonym ? Zatankowałbyś Merca do pełna , opłacił komórki i po kasie , czego tu zazdrościć . Słuchałeś wypowiedzi Trzaskowskiego że trzeba rozmawiać w sprawie ,,mienia bezspadkowego '' ? Wolałbyś żeby pieniądze tam popłynęły ?
Cytować
0 #36 Marek 2020-07-14 16:08
Cytuję Roman:
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Fakt...mam małą traumę...ale tu chodzi o Polskę a nie o Dudę i Trzaskowskiego....żaden nie jest moim kandydatem

Czy statystyki PKW są obraźliwe????rolnicy,bezrobotni,i z podstawowym wykształceniem wybrali Dudę.....

To ludzie bez podstaw ekonomii żyjący z socjalu....gdzie tu obraża????

Nie będe na nierobów pracować....i tyle
A rozdawanie za nic pieniędzy jest demoralizujące i patologiczne
Oraz wielce szkodliwe bo ludzie wolą mniej za nicnierobienie niż więcej za prace
Przecież trzaskowski obiecał że niczego nie zabierze, albo z góry zakładałeś że kłamie albo o tym nie pisz bo stajesz się śmieszny
Cytować
-1 #35 Dorota 2020-07-14 16:03
Cytuję Roman:
Cytuję wszystko jedno:
Wszystko jedno. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a zawodnika z klasą po tym, jak przegrywa. Roman przegrać nie umie. I tyle w temacie.


Polska przegrała....ja sobie poradzę...moje dzieci wyjadą za granicę i też przeżyją ...

Żaden pisior nie odpowiedział na moje pytania ....tylko bełkot i personalne wycieczki....

Tak jak Andżej gdy argu entowal na wiecu ,że za czasów po Rosja Krym zajęła ....to był jego argument o polityce zagranicznej

Tyle samo merytorycznie Lisowski suweren ma do powiedzenia
Na które pytanie ty odpowiedziałeś poza kłamstwami które usłyszałeś na tvn, ktoś ci tu wczesniej napisał o wypowiedzi ministra zembali odniosłeś się do tego. Gadasz swoje filozofie w których tyle prawdy co w zapałce trucizny. Domniemam, że coś ci się ukróciło i teraz taka złość i nienawiść do całego pisu.
Cytować
+1 #34 Roman 2020-07-14 15:54
Cytuję Smutny:
Cytuję Roman:
Mam pytanie,prosbe do zagorzałych pisiorow...


Proszę podajcie mi źródło finansowania dla 500+ ,13 emerytury,wyprawek szkolnych,socjali i benefitow....

Bo przecież Andżej nie wyciąga kasy z kapelusza jak czarodziej królika z kapelusza...

Skąd na to jest??????
Pisiora to ty możesz cmoknąć. W pisiora.


Widzę,że upodobania masz jak prezes...niestety jestem hetero
Cytować
+1 #33 Roman 2020-07-14 15:50
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Chcesz to podlinkuje ci kilka filmów z wiecie dudy

Tylko obawiam się,czy wytrzymasz taka ilość obelg i przekleństw serwowanych przez katolików ....

Chcesz???
Cytować
+1 #32 Roman 2020-07-14 15:48
Cytuję alleluja:
Cytuję Roman:
Teraz cytat o demokracji i zagadka KTO TO POWIEDZIAL?;)Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju – a po strasznej katastrofie nastąpiła przecież szybka obsada różnych stanowisk, także pozarządowych – jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło a w innych belki nie widzą – żeby się odwołać do Ewangelii – to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze”
Widzę Roman że odwołujesz się do Ewangelii. Ty ?To powiedział prezes 10 lat temu gdy był w opozycji...

Gdy rządzi już mu to nie przeszkadza,że wszystko jest w jednych łapach

Taki to białoruski demokrata
Cytować
0 #31 Roman 2020-07-14 15:45
Cytuję pogradowy sad:
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.Fakt...mam małą traumę...ale tu chodzi o Polskę a nie o Dudę i Trzaskowskiego....żaden nie jest moim kandydatem

Czy statystyki PKW są obraźliwe????rolnicy,bezrobotn i,i z podstawowym wykształceniem wybrali Dudę.....

To ludzie bez podstaw ekonomii żyjący z socjalu....gdzie tu obraża????

Nie będe na nierobów pracować....i tyle
A rozdawanie za nic pieniędzy jest demoralizujące i patologiczne
Oraz wielce szkodliwe bo ludzie wolą mniej za nicnierobienie niż więcej za prace
Cytować
-2 #30 pogradowy sad 2020-07-14 15:39
Kolego Romanie puściły ci nerwy po tych wyborach i śpieszę również z radą--NERWOSOL bez recepty.
A tak serio obśmiewasz elektorat Dudy jaki to prostacki a najgłośniej gwizdała , darła r....ja i zagłuszała hołota na wiecach Dudy . U Trzaskowskiego był sam aplauz . Wiadomo w jakim celu , żeby pokazać jaki to Duda nielubiany.Przyjmując że poparcie było po połowie to i wiece powinny wyglądać podobnie .Aż boję się zakładać że ta część wykształcona jest taka debilna.
Cytować
+3 #29 Roman 2020-07-14 15:37
Cytuję wszystko jedno:
Wszystko jedno. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a zawodnika z klasą po tym, jak przegrywa. Roman przegrać nie umie. I tyle w temacie.


Polska przegrała....ja sobie poradzę...moje dzieci wyjadą za granicę i też przeżyją ...

Żaden pisior nie odpowiedział na moje pytania ....tylko bełkot i personalne wycieczki....

Tak jak Andżej gdy argu entowal na wiecu ,że za czasów po Rosja Krym zajęła ....to był jego argument o polityce zagranicznej

Tyle samo merytorycznie Lisowski suweren ma do powiedzenia
Cytować
+2 #28 Roman 2020-07-14 15:35
Cytuję alleluja:
Cytuję Roman:
Teraz cytat o demokracji i zagadka KTO TO POWIEDZIAL?;)Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju – a po strasznej katastrofie nastąpiła przecież szybka obsada różnych stanowisk, także pozarządowych – jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło a w innych belki nie widzą – żeby się odwołać do Ewangelii – to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze”
Widzę Roman że odwołujesz się do Ewangelii. Ty ?To prezes Kaczyński...miłośnik białoruskiej demokracji
Cytować

Powiązane artykuły

X