ES atlas tifoneTifone to kolejny włoski producent opryskiwaczy specjalistycznych. Swoją działalność firma rozpoczęła w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i sadownicze tradycje kultywuje po dzień dzisiejszy. Warto zaznaczyć, że w ofercie firmy oprócz tradycyjnych konstrukcji ciągnionych są również opryskiwacze zawieszane, a także bardzo niski model samojezdny ze sterowanymi czterema kołami oraz maszyna pchana z podwoziem gąsienicowym.

W Polsce najczęściej spotykanym modelem Tifone jest przedstawiciel maszyn zaczepianych o nazwie Storm, który w naszym kraju dostępny jest już od 1992 roku. Z tej informacji płynie jasny wniosek – opryskiwacze Storm przypadły do gustu użytkownikom. Systematycznie poprawiane i rozbudowywane wciąż zajmują mocną pozycję w ofercie włoskiej firmy.

Na placach u dilerów najczęściej stoją konstrukcje ze zbiornikami o pojemności 1000, 1500 i 2000 l, ale Włosi oprócz tych większych maszyn sprzedają również modele ze zbiornikami 600 i 800 l. Zbiornik w opryskiwaczach Storm jest umiejscowiony w cynkowanej ogniowo ramie, której boczne elementy pełnią funkcję stabilizującą. Jest również zupełnie oddzielny zbiornik na czystą wodę (60 l pojemności) oraz 15-litrowy zbiornik na wodę do mycia rąk. Producent wyposażył swoją konstrukcję również w trzykomorowy układ płukania oraz podwójny wskaźnik poziomu cieczy.

Zarówno wysokość, jak i rozstaw kół są regulowane, a zawieszenie stanowią resory paraboliczne. Równie popularna co sam opryskiwacz jest przystawka kolumnowa Torre AP. Wentylator o średnicy nieco powyżej 80 cm wyposażony jest w łopatki regulacją kąta nachylenia. Wydajność tej konstrukcji to 45 000 m3/ha.

Oprócz serii Storm Tifone produkuje również modele Vento - ICAT, Vector Vip, Vector BIG, Tifon Car oraz Easy Vario integral.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia