ES kubotaW następnym odcinku z cyklu „Alfabet mikrociągników” koncentrujemy się na japońskich konstrukcjach Kubota. W przypadku tego producenta paleta dostępnych maszyn jest szeroka i może być zróżnicowana pod względem konkretnego rynku.

W naszym kraju najmniejszym oferowanym modelem jest B1220, który ma 2-cylindrowy silnik o mocy zaledwie 10 KM. Wizualnie B1220 nie odbiega od większych konstrukcji – jest to pełnoprawny ciągnik w tradycyjnej formie z kołami o różnej wielkości. Model ten wyposażony jest w tylny oraz środkowy WOM, a podnośnik radzi sobie z obciążeniem 460 kg. W ofercie Kuboty oprócz tej maszyny są również B1620 i B1820 wyposażone w 3-cylindrowe silniki o mocy odpowiednio 14 i 16 KM. Jest również B2420. Ciągnik ten wyposażono w 22-konną jednostkę napędową, wydajniejszy układ hydrauliczny oraz podnośnik przystosowany do obciążenia na poziomie 615 kg.

Inną konstrukcją jest BX2350 z silnikiem o mocy 21 KM oraz przekładnią bezstopniową HST. Ten model jest często wykorzystywany do pielęgnacji terenów zieleni.

Są jeszcze modele B2050, B2530, B2650 i B3150, czyli maszyny serii B50, które także mieszczą się w zakresie mocowym do 30 KM. Nominalna moc silnika wyżej wymienionych konstrukcji wynosi odpowiednio 19, 21, 24 oraz 28 KM. Wszystkie ciągniki napędzane są silnikami Kubota typu E-TVCS. Wyposażone są w napęd 4x4 oraz tylny i środkowy WOM. W zależności od wersji maszyny mogą mieć przekładnię mechaniczną 9/9 lub przekładnię bezstopniową (3 stopnie reduktora). Ciągniki serii B50 dostępne są w wersji z kabiną czterosłupkową oraz z ramą ochronną.

To co jest charakterystyczne dla wszystkich konstrukcji Kubota, to atrakcyjne wzornictwo. Wszystkie wyżej wymienione konstrukcja przykuwają wzrok mimo małych gabarytów i i niewielkiej mocy. Projektanci z Kraju Kwitnącej Wiśni, podobnie jak włoscy inżynierowie, od lat tworzą maszyny wyjątkowo atrakcyjne.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin