Sadownicy polują: Myśliwi zjednoczeni w walce z epidemią

 

W obliczu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa członkowie Polskiego Związku Łowieckiego nie pozostali bierni, lecz zaangażowali się w różne formy profilaktyki oraz pomocy personelowi medycznemu walczącemu z epidemią. Część akcji charytatywnych była nadzorowana przez okręgi, inne rozpoczynano z inwencji oddolnej. Cenne okazało się bogate doświadczenie myśliwych związane z bioasekuracją ferm i przeciwdziałaniem afrykańskiemu pomorowi świń.

Głośna była inicjatywa grupy myśliwych, która odbyła się pod hasłem #myśliwipomagają. Udało się wówczas pozyskać środki na zakup oraz wyprodukować ponad 140 tysięcy maseczek, co było odpowiedzią na trudności z zaopatrzeniem ludzi w artykuły ochronne.

Pomoc ze strony myśliwych była naprawdę ogromna, a jej rozmiary najlepiej oddadzą informacje Zarządu Głównego PZŁ na dzień 07 maja 2020:

- wyprodukowanie i przekazanie 351 002 maseczek  

- przekazanie personelowi medycznemu, policjantom oraz placówkom medycyny sądowej 20 885 przyłbic

- zaopatrzenie służby zdrowia w 543 fartuchy i kombinezony ochronne, a także ponad 500 litrów płynów dezynfekcyjnych

- przekazanie 20 ozonatorów do oczyszczania powietrza w zamkniętych pomieszczeniach

- przekazanie 2 karetek do pobierania próbek wymazów oraz 14 komputerów do nauki zdalnej dla uczniów poznańskich szkół

- wsparcie finansowe na rzecz zakupu innych sprzętów medycznych

- dostarczenie personelowi medycznemu 1000 posiłków regeneracyjnych oraz 5000 butelek wody mineralnej w ramach akcji Dziczyzna dla Medyka.

Jak informuje na swojej stronie internetowej PZŁ, dotychczasowe podsumowanie wartości finansowej akcji wynosi 2 159 414, 32 zł i odnosi się tylko do wartości materiałowej przekazanych rzeczy. Nie wliczono w to czasu zaangażowania myśliwych, a także kosztów współwystępujących, jak np. paliwa. Finansowanie odbywa się całkowicie z prywatnych środków myśliwych i nie jest dotowane przez inne instytucje.

Bardzo dziękujemy!

Powiązane artykuły

Trudna sytuacja węgierskich sadowników

Handlowcy mają problem z zakupem jabłek dobrej jakości?

Silny popyt na polskie jabłka w Europie