Nowości Bayer CropScience w sezonie 2015

FKR  1088W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie 20 stycznia 2015 r. przedstawiciele firmy Bayer CropScience (BSC) poinformowali o nowościach firmy w zakresie m.in. ochrony upraw sadowniczych.

Rozszerzenia rejestracji

Luna®Sensation 500 SC jest nowym fungicydem do ochrony truskawek. W Polsce dostępny jest  od czerwca 2014 do ochrony truskawek przed szarą pleśnią i chorobami liści. W grudniu 2014 środek Luna Sensation 500 SC uzyskał rozszerzenie etykiety o ochronę truskawek przed antraknozą i skórzastą zgnilizna owoców.

Envidor® 240 SC jest wiodącym na rynku akarycydem do ochrony jabłoni, śliw i róż przed roztoczami. Na początku sezonu 2015 oczekiwane jest rozszerzenie rejestracji Envidoru o stosowanie w ochronie truskawek, porzeczek, malin oraz czereśni i  wiśni. Nowa rejestracja będzie cennym uzupełnieniem programów ochrony przed roztoczami zwłaszcza w uprawach jagodowych.

Grunt to bezpieczeństwo – Bioróżnorodność

Rok 2015 w akcji Grunt to Bezpieczeństwo będzie dedykowany owadom pożytecznym, w tym zapylającym. Produkcja żywności o wysokiej jakości i przystępnej cenie wymaga dobrych środków ochrony roślin, ale także zdrowych owadów zapylających.  Plonowanie rzepaku zwiększa się o 10 - 30% dzięki działalności pszczół dziko żyjących oraz pszczoły miodnej. Usługi zapylania gwarantują plon roślin sadowniczych czy warzywniczych uprawianych na nasiona.  Jednakże często zapominamy, że nie tylko owady zapylające należą do grupy organizmów pożytecznych. Owady drapieżne czy pasożytnicze, a także nicienie owadobójcze i pająki przyczyniają się do ograniczenia liczby szkodników w uprawach.  Co więcej, nie wszystkie potencjalne agrofagi szkodzą uprawom w zauważalnym stopniu, gdyż ich liczebność jest skutecznie regulowana przez naturalnych wrogów. 

FKR  1114Bayer CropScience już rozpoczęła wykłady dla rolników przybliżające tematykę ochrony fauny pożytecznej i będzie je kontynuować podczas całego roku także na spotkaniach z uczniami szkół o profilu rolniczym i ogrodniczym. Prowadzone są także  zajęcia w BayLab dla najmłodszych o bioróżnorodności.

Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych

W roku 2015, 58. Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych organizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach przy współpracy  Bayer CropScience odbędzie się w dniu 19.02.2015 w trakcie trwania targów TSW 2015, które odbędą się w Centrum EXPO XXI w Warszawie 19-20.02.2015. Połączenie konferencji Ochrony Roślin z targami TSW w jednej lokalizacji, jest przykładem integrowania działań na rzecz polskiego ogrodnictwa, będzie to okazja zapoznania się z szeroką  ofertą wykładową i stoiskami licznych wystawców w części targowej.

Zobacz program konferencji

Powiązane artykuły