IMG 9689Firma Calderoni została założona w 1975 roku. Od samego początku produkowała maszyny ułatwiające pracę w winnicach i sadach. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na ciągłe ulepszanie produktów. Jednym z najciekawszych rozwiązań produkowanych przez firmę Calderoni  jest połączenie kosiarki ze zmienną, płynną szerokością koszenia oraz opryskiwacza do utrzymania pasa herbicydowego. Założeniem producenta było ułatwienie i zoptymalizowanie zabiegów, które musimy wykonywać w sadach,  a kosiarka VARIEX spełnia te oczekiwania. Podczas jednego przejazdu możemy uzyskać  wykonanie dwóch zabiegów  (koszenie oraz  stosownie środków do utrzymania „pasa herbicydowego”). Oczywiście każda z tych czynności może być wykonana niezależnie od drugiej.

Zastosowanie sterowania hydraulicznego i przełożenia napędu z WOMu ciągnika na napęd noży za pomocą przekładni  daje nam możliwość pracy ze zmienną  szerokością koszenia w trakcie wykonywania zabiegu  bez obawy o uszkodzenie rotorów. Sterowanie szerokością pracy można dokonywać ręcznie z kabiny ciągnika (sterownik), każda ze stron może być rozsuwania i zsuwana niezależnie. Istniej też opcja automatycznego sterowania , które jest wykorzystywane w winnicach.

calderow

Konstrukcja kosiarki  i małe zapotrzebowanie na moc ciągnika pozwala na osiąganie prędkości pracy w granicach 10-15 km/h. Oczywiście uzyskiwanie takiej prędkości jest uzależnione od operatora, ciągnika oraz jakości murawy w sadzie. Należy pamiętać , że każdy  zabieg musimy wykonywać dokładnie, co przekłada się na jakość wykonaj pracy. Skoszona trawa nie jest wyrzucana w rzędy drzew, tylko w jego środek. Dzięki temu unikamy zanieczyszczenia pasa herbicydowego resztkami skoszonej trawy.

Kosiarka VARIEX jest sprzedawana w pięciu wersjach w zależności od szerokości między rzędami drzew. Najbardziej odpowiednia dla naszych szerokości w sadach jest model VARIEX 170/230. Minimalna szerokość pracy wynosi 170 cm a maksymalna 230 cm. Oczywiście możemy  też stosować inne modele a ich wybór zależy od indywidualnych warunków gospodarstwa.

Tabela rozmiarów poszczególnych modeli:

tabcalact

 

 

 

 

Na ramie kosiarki jest zamontowany zbiornik na ciecz roboczą, wraz z dwiema dyszami (po lewej i prawej stronie), które aplikują środki chemiczne do utrzymania pasa herbicydowego w rzędach drzew. Regulacja ilości cieczy jest płynna i umożliwia dokładne dozowanie i pozwala nam na optymalne i właściwe stosowanie środka chemicznego. Dysze opryskiwacza są umieszczone na ruchomych (wysuwnych) częściach kosiarki, co pozwala na dostosowanie szerokości podawania herbicydu do szerokości koszenia.

Daje to operatorowi płynną i dokładną możliwość regulacji oraz zwalania go z ciągłego nadzoru i pilnowania szerokości pracy maszyny.
W ofercie firmy Activ jest pełna gama maszyn  firmy CALDERONI


Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie naszej firmy:

Activ sp. z o.o.
ul. Kozietulskiego 17
05 – 622 Belsk Duży

Marek Landwójtowicz
Tel 721 002 201  
www.activ.com.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia