ES atlas mittererCzerwony zbiornik z żółtym napisem oraz kompaktowa budowa, tak w telegraficznym skrócie można opisać wizualną stronę opryskiwaczy Mitterer.

Mitterer, to firma z ponad 100-letnią historią, która przeszło pół wieku zajmuje się produkcją opryskiwaczy. To pakiet doświadczenia trudny do przecenienia. Jest to jedna z najbardziej znanych włoskich firm zajmująca się wytwarzaniem tego typu urządzeń. Mitterer produkuje opryskiwacze zaczepiane oraz zawieszane, przy czym większą popularnością cieszą się te pierwsze. Ich barwy rozpoznawcze to czerwony zbiornik i żółty napis „Mitterer”.

Oferta opryskiwaczy sadowniczych Mitterer jest bardzo szeroka i w ciekawy sposób zorganizowana. Wszystkie konstrukcje podzielone są na kilka serii uwzględniających pojemność głównego zbiornika cieczowego. Jest seria 600 l, 800 l, 1000 l i tak dalej do 2000 l. Oprócz tego jest jeszcze seria G2 oraz Variant. Mimo dość sporej rozpiętości pojemności zbiorników, wszystkie modele Mitterera sprawiają wrażenie bardzo kompaktowych.

W serii 1000 l zgromadzono aż kilkanaście modeli. Tak duże zróżnicowanie jest możliwe dzięki dość szerokim opcjom wyboru wyposażenia. Poszczególne modele wyposażone mogą być w różnej wielkości wentylatory. Do opryskiwacza z serii 1000 l można wybrać jedną z jedenastu dostępnych przystawek począwszy od modeli wyposażonych w jeden duży wentylator osiowy, przez kilka rodzajów przystawek kolumnowych aż po przystawkę wyposażoną w sześć napędzanych hydraulicznie wentylatorów (model 10 V6V).

Warto zwrócić uwagę, że większość wartościowych informacji producent “ukrył” w nazwie. Przykładowo model Mitterer 10 81 VV to maszyna ze zbiornikiem o pojemności 1000 l (oznaczenie “10”), wyposażona w wentylator kolumnowy typu VV o średnicy 32 cali, czyli 81 cm. Wydajność powietrza w tym zestawie wynosi od 45 500 do 60 200 m3/h. W maszynach Mitterer montowane są pompy o różnym wydatku, od 67 l/min w najmniejszych modelach do nawet 150 l/min w największych.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia