ES antonio carraroOferta ciągników Antonio Carraro ma dość skomplikowaną klasyfikację. Są dwie główne grupy: modele profesjonalne, specjalistyczne oraz ciągniki mniejsze, w których wyróżniono trzy kategorie: Utility, Groundcare oraz Agriculture. W obrębie tych wszystkich grup są dodatkowo wydzielone konkretne serie. Ten podział mimo iż nie dla wszystkich może okazać się czytelny jest dość istotny, ponieważ oferta modelowa włoskiej firmy jest bardzo duża.

Wszystkie włoskie modele z silnikami o mocy poniżej 50 KM zgromadzone są grupie drugiej (spośród wyżej wymienionych). Najmniejszym jej przedstawicielem jest Tigre 3200. Ten niewielki ciągnik napędzany jest 3-cylindrową jednostką Yanmar o mocy 25 KM. Kompaktowa budowa i równej wielkości koła sprawiają, że spektrum jego zastosowań jest szerokie. Co więcej, ten tradycyjny kanciasty wciąż model (w przeciwieństwie do najnowszych konstrukcji AC) przykuwa wzrok od pierwszych chwil. Mechaniczna skrzynia biegów ma 12 przełożeń i pozwala na podróżowanie z prędkością maksymalną 30 km/h.

Większe modele to Tigre 4000 o mocy 31 KM oraz Tigre 4400F z 38-konną jednostką. Wszystkie wyżej wymienione zgrupowane są rodzinie Utility.

W ramach Groundcare jest więcej konstrukcji. Mowa między innymi o modelach serii 32, czyli SP4400 HST i SP5008 HST. Są to nośniki narzędzi zasilane spalinowymi jednostkami Yanmar o mocy odpowiednio 38 i 46 KM. Są to niewielkie ciągniki przegubowe z przednim TUZ-em umieszczonym tuż przed kabiną oraz silnikiem montowanym z tyłu, na którym jest niewielka skrzynia ładunkowa. Modele te mogą być również nabudowywane.

Maszyna TTR 4400 HST zaliczana do grupy Groundcare oferowana jest w dwóch wersjach z ramą ochronną lub z kabiną. Ciągnik ten wyposażony jest w silnik o mocy 38 KM.
Warto jeszcze wspomnieć o modelach Tigrecar, czyli bardziej pojazdów użytkowych niż ciągników. Łączą one zalety ciężarówek i traktorów. Maszyny o oznaczeniach 3200 i 4300 wyposażono w silniki o mocy 25 i 31 KM. W ramach grupy Agriculture najmniejsze ciągniki wyposażone są w silniki o mocy 50 KM.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia