ES aedesAS to seria włoskich kosiarek sadowniczych produkowanych przez firmę Aedes. Cechą charakterystyczną modeli z tej grupy są dwa boczne podkaszacze.

Aedes to włoskie przedsiębiorstwo powstałe w latach 40-tych tuż po II wojnie światowej. Firma założona przez trzech młodych przedsiębiorców z regionu Alto Adige początkowo zajmowała się produkcją cegieł. Były to czasy, w których odbudowa zniszczonego wojną kraju stanowiła cel nadrzędny dla wielu firm i instytucji. Z czasem do oferty firmy Aedes weszły maszyny rolnicze. Sadowniczo-ogrodniczy kierunek obrano w latach 70-tych.

Dzisiaj specjalistyczne maszyny Aedes projektowane są przede wszystkim z myślą o sadownikach chociaż część narzędzi, jak choćby rozdrabniacze czy podnośniki widłowe mają zastosowanie w wielu dziedzinach. Oprócz wspomnianych rozdrabniaczy w ofercie Aedes są również kosiarki sadownicze.

Kosiarki serii AS to maszyny wyposażone w dwa boczne podkaszacze. Dzięki ich zastosowaniu szerokość robocza jest regulowana (hydraulicznie). Regulacja wysokości roboczej odbywa się przy użyciu przednich rolek jezdnych oraz walca z tyłu. Wśród wyposażenia opcjonalnego jest również przesuw boczny (mechaniczny lub hydrauliczny – 20 cm w prawo lub w lewo). Lista opcji dodatkowych jest znacznie dłuższa i obejmuje między innymi opryskiwacz herbicydowy ze zbiornikiem o pojemności 120 lub 200 l.

Seria AS to łącznie cztery maszyny: AS 2800, AS 3200, AS 3600 oraz AS 3800. Jak nie trudno się domyślić liczby w nazwie odnoszą się do maksymalnej szerokości roboczej. Jak wspomniano wyżej zakres szerokości pracy można regulować. W największym modelu wynosi on od 2,1 do 3,8 m. W zależności od modelu zapotrzebowanie na moc wynosi od 45 do 80 KM. Natomiast masa maszyny kształtuje się na poziomie od 560 kg w najmniejszym modelu do 770 kg w największej konstrukcji.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia