ES agrolaKolejną marką, która pojawia się w naszym „atlasie opryskiwaczy” jest Agrola. Jest to jedna z tych firm, których nie trzeba specjalnie przedstawiać. W trakcie ponad 30 lat istnienia polskiego przedsiębiorstwa produkty firmy trafiły do wielu użytkowników w całym kraju.

Gama opryskiwaczy Agrola obejmuje modele polowe, sadownicze (zawieszane, zaczepiane oraz do herbicydów), a także modele specjalistyczne. Ta ostatnia grupa obejmuje maszyny przystosowane do prowadzenia badań skuteczności środków ochrony roślin, opryskiwacz kolejowy oraz modele zaczepiane i zawieszane do quadów czy pojazdów typu UV.

Największą popularnością cieszą maszyny sadownicze ciągnione. Pomarańczowy zbiornik i zielone przystawki wentylatorowe to ich cechy charakterystyczne. Są to maszyny o tradycyjnej budowie z dość smukłym zbiornikiem. Dostępne są dwie wersje: ze zbiornikiem poliestrowym i polietylenowym. W zależności od wersji zbiornik może być wyposażony w mieszadła hydrauliczne czy instalacje myjącą. Maszyny Agroli wyposażane są w pompy firmy Annovi Reverberi. Całość oparta na ocynkowanej ramie.

Opryskiwacze sadownicze Agroli oferowane są z kilkoma typami przystawek. Art. 36 o.c. to przystawka do sadów tradycyjnych z odwróconym ciągiem powietrza. Alternatywnym rozwiązaniem jest model Art. 35 n.w. z tradycyjnym ciągiem powietrza. Oprócz tego są jeszcze dwie przystawki kolumnowe Art. 65 Turbo i Optimum. Przystawki Turbo przystosowane do oprysku w sadach karłowych i półkarłowych można doposażyć w boczne kierownice powietrza. Boczne kierownice pozwalają dostosować oprysk do warunków klimatycznych oraz objętości koron drzew. Przystawka Optimum jest przeznaczona do sadów karłowych, półkarłowych oraz tradycyjnych i według producenta, to właśnie ta uniwersalność stanowi największy atut przystawki. Dostępna jest również przystawka Vertical z zespołem dwóch przystawek wentylatorowych umieszczonych jedna nad drugą. W ofercie jest również opryskiwacz Agrola Power z przystawką z dwoma wentylatorami zestawionymi w jednej osi, a także opryskiwacze z kierowanym strumieniem powietrza Agrola Ribes i Agrola Oktopus.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia