ES greenproLamborghini to marka kojarząca się przede wszystkim z ciągnikami rolniczymi, ewentualnie specjalistycznymi, ale jednak mocniejszymi niż 30 KM. Sytuacja zaczęła się zmieniać kilka lat temu, kiedy to w ofercie koncernu Same Deutz-Fahr Group pojawiły się maszyny Lamborghini Green Pro. Cała marka obejmuje 6 modeli, a wśród nich 3 konstrukcje o mocy poniżej 30 KM. Mowa o modelach G.23 H, G.27 H i G.30 H.

Lamborghini Green Pro to ciągniki zaprojektowane z myślą o zakładaniu i pielęgnacji ogrodów oraz terenów zieleni (m.in. skwery, parki), a także o pracach komunalnych. Są przystosowane do montażu ładowacza czołowego, tylnej koparki, kosiarki międzyosiowej, odśnieżarki, a także przedniego TUZ. Wszystkie trzy wspomniane maszyny to ciągniki o niewielkich wymiarach i kompaktowej budowie. Brak w tym wypadku wizualnych nawiązań do marki Lamborghini. Jest natomiast nowoczesne i stylowe wzornictwo skutecznie wyróżniające ciągniki Green Pro spośród pojazdów konkurencyjnych. Wyróżnikiem jest również biała barwa wszystkich elementów nadwozia oraz felg.

Każdy z wyżej wymienionych ciągników wyposażono w 3-cylindrowy silnik Mitsubishi (pojemność skokowa 1,1 lub 1,3 l) o mocy odpowiednio 23, 27 i 30 KM, napęd na 4 koła oraz przekładnię hydrostatyczną z dwoma zakresami. Aby ułatwić sterowanie ciągnikiem i manewrowanie na niewielkich przestrzeniach zmiana kierunku jazdy odbywa się za pomocą pedałów (oddzielny do jazdy do przodu i oddzielny do jazdy do tyłu). Ciągniki Green Pro dostępne są w wersjach z ramą ochronną oraz kabiną.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia