ES bcsBCS to włoska firma założona w 1943 roku. Aktualnie koncern BCS łączy czterech włoskich producentów maszyn: BCS, Ferrari, Pasquali oraz Mosa. Jest to o tyle istotne, że nawet niewprawione oko wychwyci szereg podobieństw między ciągnikami oferowanymi przez BCS, Ferrari i Pasquali. Oprócz maszyn większych BCS produkuje również ciągniki z silnikami o mocy ok. 30 KM.

Mowa m.in. o modelach Invictus K300 i K400 dostępnych w wersjach AR (z przegubem skrętnym), RS (ze skrętnymi przednimi kołami), a wcześniej również MT (wersja górska). W większości maszyn BCS montowane są silniki VM (w starszych modelach Lombardini), natomiast ciągniki Invictus wyposażone są w jednostki napędowe Kuboty. W mniejszym modelu z silnikiem D1105 E3B moc nominalna wynosi 25 KM, natomiast w K400 jest silnik V1505 E3B generujący moc na poziomie 36 KM. Wszystkie konstrukcje spełniają normę emisji spalin Tier 3A. Maszyny Invictus cechuje nowoczesne wzornictwo, napęd na cztery koła oraz niska maska (od 955 do 1005 kg w wersji z ramą ochronną).

W ofercie firmy jest jeszcze Vivid 400 z silnikiem o mocy 35 KM. Jest to ciągnik wyposażony w koła o różnych rozmiarach. W przypadku wcześniej wspomnianych konstrukcji stosowane są koła izodiametryczne. Na rynku wtórnym można również spotkać modele Vivid 300 z silnikiem o mocy 26 KM. Maszyny Vivid są krótsze i mają klasyczną budowę. Z kolei Invictus zapewnia mniejszą minimalną szerokość roboczą oraz mniejszą wysokość.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia