ES lochmannPrzedsiębiorstwo Lochmann Plantatec jest członkiem grupy Lochmann Group, w skład której wchodzą jeszcze firmy zajmujące się produkcją kabin ciągnikowych (Lochmann Kabinen) oraz przyczep, rozrzutników, a nawet wozów asenizacyjnych (Lochmann Erich & Co.). Działania Lochmann Plantatec są skoncentrowane na specjalistycznych urządzeniach stosowanych w ochronie roślin w sadach i winnicach.

Oferta pomarańczowych opryskiwaczy Lochmann jest zróżnicowana. Produkowane są modele ciągnione, zawieszane i specjalistyczne, które zgrupowano w kilku seriach: RAS, RA, RPS, RP, APS, AP, BP i ZP. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się maszyny serii RAS i RPS, czyli opryskiwacze na kołach. Główna różnica między obiema seriami dotyczy budowy zbiorników. Zbiorniki w serii RAS są wykonane z włókna szklanego z żywicą, natomiast w serii RPS są zbiorniki polietylenowe. Obie konstrukcje to maszyny ciągnione.

Opryskiwacze Lochmann serii RAS mają tradycyjną budowę, w której główny zbiornik cieczowy jest osadzony na jednoosiowej ramie. Zbiornik ma nowoczesny okrągły kształt i jest malowany na kolor pomarańczowy. Producent oferuje opryskiwacze RAS ze zbiornikami o różnej pojemności. Najmniejsze są konstrukcje ze zbiornikami 645-litrowymi, a największe z 2100-litrowymi. W zależności od modelu i wyposażenia zapotrzebowanie na moc w opryskiwaczach Lochmann RAS wynosi maksymalnie do 52 KM. We wszystkich modelach serii stosowane są pompy o wydatku od 100 do 135 l/min.

W maszynach RPS ciecz robocza transportowana jest w polietylenowych zbiornikach również występujących w kilku wersjach pojemnościowych od 875 l do 1600 l. Każdy opryskiwacz jest wyposażony w zbiornik z wodą do mycia rąk oraz zbiornik z czystą wodą do mycia układu po pracy.

Tak jak to często bywa z maszynami, tak i w przypadku Lochmana w nazwie konkretnego modelu zakodowane są najważniejsze informacje. Przykładowo Lochmann RAS 8/80 Q oznacza, że jest to opryskiwacz na kołach (R), który wyposażono w zbiornik żywiczny (A), a wentylator wyposażono w kierownice powietrza (S). Natomiast cyfra „8” oznacza pojemność zbiornika – 870 l, z kolei liczba „80” odnosi się do średnicy wentylatora, a „Q” do rodzaju przystawki (kolumna z tradycyjnym ciągiem powietrza).

Oprócz wspomnianej przystawki Q stosowane są również: UQ – kolumna z odwróconym ciągiem powietrza; U – wentylator osiowy z odwróconym ciągiem powietrza; UQW – kolumna do jagodników z ograniczeniem wylotu strumienia powietrza. Jedną z nowszych jest kolumna UQH, która od UQ wyróżnia się tym, że ma 2,5 m wysokości zamiast 2 m i umożliwia wykonywanie zabiegów z prędkością 8-10 km na godzinę.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin