es dragoneDragone to kolejny włoski producent maszyn. Opryskiwacze stanowią jedynie część oferty przedsiębiorstwa, ale za to część bardzo istotną oraz systematycznie rozwijaną. Firma z północnych Włoch współpracuje z wydziałem mechaniki w Departamencie Rolnictwa, Leśnictwa, Ekonomi Środowiska i Inżynierii - DEIAFA, na uniwersytecie w Turynie. W tej jednostce testowane są opryskiwacze Dragone.

Oferta włoskiej firmy obejmuje modele zawieszane, jak i zaczepiane. Do każdej maszyny dostępne są rozmaite przystawki wentylatorowe. Jak nie trudno się domyślić, w naszym kraju największą popularnością cieszą się konstrukcje ciągnione wyposażone w zbiornik o pojemności 1000, 1500, 2000 lub 3000 l. Opryskiwacze Dragone oprócz głównego zbiornika cieczowego mają również zbiornik na czystą wodę o pojemności od 150 do 300 l (w zależności od wersji), a także 15-litrowy zbiornik do mycia rąk.

Zbiornik montowany jest na ocynkowanej ramie wyposażonej w osłonę dna zbiornika. Na naszym rynku najczęściej spotykane są modele z pompą Annovi Reverberi model AR 1265 osiągająca wydajność na poziomie 125 l/min.

Opryskiwacze Dragone oferowane są głównie z przystawkami Athos 80/Athos 90 (tradycyjne, dwubiegowe, okrągłe przystawki z normalnym ciągiem powietrza, główna różnica to rozmiar wentylatora), Athos T (kolumnowa przystawka dwubiegowa z normalnym ciągiem powietrza) oraz K1, K2 i K3. Przykładowo K3 to oznaczenie przystawki kolumnowej wyposażonej w wentylator o średnicy 80 cm. To dwubiegowa przystawka wyposażona w dwa przeciwbieżne wirniki (przełożenia 1:3,5 i 1:5). Obudowa tej przystawki jest wykonana z blachy kwasoodpornej. Przystawka K3 ma parametry jak K1/K2 z tym, że jest wyższa o ok. 50 cm. Jak wspomniano wyżej w ofercie Dragone są również opryskiwacze wyposażone w zbiornik o pojemności 1000 l. Jednak w wersji z przystawką K3 jest on niedostępny.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin