ES isekiIseki to specjalista w zakresie produkcji ciągników o niewielkiej mocy. Japońska firma funkcjonuje już od 88 lat i od samego początku koncentruje się na rynku rolniczym. Obecna oferta obejmuje aż cztery serie ciągników z silnikami o mocy w okolicach 30 KM.

Pomijając kilka serii kosiarek samojezdnych najmniejsze ciągniki Iseki zgrupowano w serii TXG. Chociaż słowo seria, to w tym wypadku lekkie nadużycie. Mowa bowiem o jednym modelu – TXG 237. Ciągnik ten wyposażono w 24-konny silnik i napęd na 4 koła. TXG jest dość wąski, krótki, a przy tym ma możliwość montażu przedniego TUZ. W zależności od potrzeb może być wyposażony w ramę ochronną lub kabinę. TXG wyposażony jest w 2-stopniową hydrostatyczną przekładnię, zatem sterowanie pojazdem do przodu i do tyłu odbywa się za pomocą dwóch pedałów. Warto dodać, że na tym niewielkim ciągniku można montować różne narzędzia.

Nieco większe maszyny obejmuje seria TM. Grupa ta obejmuje zarówno maszyny wyposażone w silnik o mocy 15 KM, jak i niemal dwukrotnie mocniejszy. Największą popularnością w obrębie tej serii cieszą się modele z silnikami generującymi 20-25 KM. Mimo iż moc silnika jest w tym przypadku podobna do TXG 237, to są to inne konstrukcje. Mowa między innymi o trochę większych wymiarach i wyższej maksymalnej prędkości jazdy. Modele TM mają napęd 4x4 i podnośnik o udźwigu 600 kg.

Seria TH obejmuje kilka modeli, wśród których są maszyny o mocy nominalnej od 27 do 34 KM. Są to większe konstrukcje, przystosowane do wykonywania znacznie trudniejszych prac. Ciągniki te występują w wersji z mechaniczną oraz hydrostatyczną przekładnią. W pierwszym przypadku operator ma do dyspozycji więcej przełożeń, ale mniejszą prędkość maksymalną. Seria TH, tak jak wyżej wspomniane modele ma napęd na 4 koła.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin