ES krukowiakKujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak to jeden z największych polskich producentów maszyn rolniczych. Firma znana jest przede wszystkim z konstrukcji opryskiwaczy.

Wielu sadownikom i rolnikom zielono czerwone opryskiwacze kojarzą się właśnie z produktami marki Krukowiak. Od lat maszyny z Brześcia oferowane są w tych charakterystycznych barwach. Pełna gama opryskiwaczy obejmuje maszyny zawieszane, zaczepiane, samojezdne, a także sadownicze i teczkowe.

Sadownicza konstrukcja Krukowiaka nosi nazwę Tajfun. Opryskiwacz dostępny jest w kilku wersjach pojemnościowych od 400 do 2000 l. Trzy większe konstrukcje zaczepiane (1000, 1500 i 2000 l) wyposażone są w zbiorniki polietylenowe typu 3 w 1. Natomiast opryskiwacze zawieszane 400-litrowe i 600-litrowe są wyposażone w zbiorniki z żywicy i włókna szklanego. Mniejsze modele mają montowaną pompę Comet APS 96, natomiast w większych jest pompa Comet APS 121.

Krukowiak do swoich opryskiwaczy oferuje kilka różnych przystawek począwszy od okrągłych (SAD/O, SAD/U, SAD/OOC), przez kolumnowe (SAD, SAD/KL, SAD KL/OC) na kolumnowej z trzema wentylatorami skończywszy (SAD/TRIO). Przystawki różnią się konstrukcją, materiałem z którego zostały wykonane oraz oczywiście przeznaczeniem i wydajnością. Przystawki okrągłe i kolumnowe mają wentylator o średnicy 800 mm.

Oprócz Tajfuna w ofercie Krukowiaka są również opryskiwacze Octopus. Są to urządzenia przystosowane do wykonania zabiegów w uprawach krzewiastych oraz rzędowych (m.in. porzeczki, truskawki). W tym przypadku do dyspozycji są urządzenia wyposażone w zbiorniki o pojemności od 600 do 2000 l. Natomiast grupa przystawek obejmuje trzy modele z wentylatorem promieniowym: SAD/P, SAD/T oraz SAD/TP.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection