Targi Fruit Attraction – rośnie popularność sektora BIO

 

Nowe odmiany, smaki, marki, najnowocześniejsze maszyny i rozwiązania dla sektora owocowo-warzywnego, poszerzanie kontaktów oraz zdobywanie specjalistycznej wiedzy to tylko niektóre z możliwości jakie oferują targi Fruit Attraction w Madrycie. W dniach od 18 do 20 października 60 000 zarejestrowanych gości ze 110 krajów miało szansę zapoznać się z najnowocześniejszymi produktami i innowacjami branży na 1500 stoiskach firm z całego świata, wśród których coraz silniej swoją obecność zaznacza sektor produkcji ekologicznej.

Wśród wystawców dominowały firmy związane z produkcją oraz dystrybucją owoców i warzyw świeżych – 70 % powierzchni wystawienniczej, kolejne 30 % zajmowało zaplecze branży: transport, przechowalnictwo oraz pakowanie. Jak zauważają organizatorzy targów, wydarzenie cieszy się ogromnym zaufaniem hiszpańskich firm. Jak co roku, pojawili się przedstawiciele wszystkich regionów produkujących owoce i warzywa m.in.: Aragonii, Andaluzji, Kastylii La Manchy, Kastylii Leon, Wysp Kanaryjskich, Katalonii, Walencji.

Wśród innych krajów największy udział miały kraje takie jak: Francja – 88 wystawców, Włochy –50, Holandia – 24, Portugalia – 19. Pojawili się także nowi partnerzy: Afganistan, Kolumbia, Izrael, Senegal, co potwierdza, że ​​Fruit Attraction jest kluczową imprezą dla produkcji, marketingu i dystrybucji owoców i warzyw. Polskę reprezentowali przede wszystkim: Firma Activ z Belska Dużego, Royal Apple, Sun-Sad, Ewa-Bis, Lub-Apple, Bialski Owoc, Rajpol, Sadpol.

Z roku na rok, sektor owoców i warzyw ekologicznych silniej zaznacza swoją obecność. Dział ten reprezentowało aż 77 firm. Zarówno w samej Hiszpanii, jak i na całym świecie, produkcja ekologiczna staje się coraz bardziej modna, ponieważ społeczeństwo pragnie zdrowego odżywiania. W Hiszpanii ten typ produkcji rozwija się od lat 80. XX wieku, dlatego dziś kraj ten ma największą powierzchnię produkcji ekologicznej w UE.

Zapotrzebowanie na owoce i warzywa bio rośnie także w innych krajach. Coraz większa liczba producentów decyduje się na przejście z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną. Jak przekonują eksperci, tendencja ta będzie przybierać na sile i w ciągu kilku następnych lat stanie się jeszcze bardziej widoczna. Widać to wyraźnie, biorąc pod uwagę liczbę wystawców reprezentujących żywność ekologiczną. Jak mówią organizatorzy, coraz większa liczba prywatnych producentów oraz spółdzielni producenckich inwestuje w produkcję ekologiczną. Jest to wynik międzynarodowego popytu. Na targach szukają nowych kontaktów biznesowych i wskazówek do produkcji.

Wśród wystawców w sektorze BIO, uwagę przyciągało stoisko hiszpańskiej firmy AlgaEnergy, której nawozy biostymulujące oparte na wyciągach z alg morskich posiadają certyfikat ekologiczny. Biostymulator AgriAlgae® jest produktem w stu procentach naturalnym, o wysokiej zawartości aminokwasów, zawierającym również polisacharydy, fitohormony, przeciwutleniacze i inne.
Zainteresowanie wzbudzało także stoisko rodzinnej firmy Biotec Familly, specjalizującej się nie tylko w produkcji, ale również sprzedaży owoców i warzyw. Biotec Familly jest jedną z hiszpańskich spółdzielni o najwyższym wzroście eksportu w ostatnich latach. Od 2007 roku specjalizuje się w uprawie i sprzedaży produktów ekologicznych, takich jak pomidor, ogórek, cukinia, bakłażan i arbuz. Firma produkuje również eko-dżemy.
Ekologiczne owoce cytrusowe reprezentowała BICI BIO NATURE SL, spółka zależna od grupy BICI, z ponad 40-letnim doświadczeniem w sektorze eksportu owoców cytrusowych. Oferuje klientom pełen asortyment owoców cytrusowych BIO, takich jak cytryny, pomarańcze oraz mandarynki.

 

IMG_6876
IMG_6877
IMG_6878
IMG_6879
IMG_6880
IMG_6881
IMG_6882
IMG_6883
IMG_6884
IMG_6885
IMG_6886
IMG_6887
IMG_6888
IMG_6889
IMG_6890
IMG_6894
IMG_6895
IMG_6942
IMG_6944
IMG_6949
IMG_6950
IMG_6951
IMG_6952
IMG_6953
IMG_6960
IMG_6961
IMG_6962
IMG_6969
IMG_6977
IMG_6979

 

Powiązane artykuły

X