Innowacja Sortera - samojezdna platforma sadownicza PS-5

PS-5 8430 2minFirma Sorter z Radomia, znana przede wszystkim z konstruowania nowoczesnych sortownic m.in. do owoców, opracowała nowy produkt - samojezdną platformę sadowniczą PS-5. Jak podaje producent, przygotowano ją z myślą o zwiększeniu komfortu, jak i wydajności ich pracy w sadzie.

Platforma przeznaczona jest do wykonywania wszelkich prac wysokościowych w sadach m. in.: zbiór owoców, przycinanie gałęzi, przerzedzanie zawiązków owocowych, prace z siatkami przeciwgradowymi. Urządzenie przystosowane jest do pracy w trudnych terenowo warunkach wymagających przemieszczania się po nieregularnej powierzchni, jak głębokie koleiny, grząska mokra gleba, itp.

Platforma PS-5 jest pojazdem wolnobieżnym, napędzanym silnikiem Diesel’a. Napęd może być przekazywany na 4 koła i każde z kół w tym przypadku jest skrętne, zapewniając 3 tryby sterowania kierunkiem jazdy. Urządzenie wyposażone jest w 2 biegi do jazdy roboczej i szosowej. Platforma posiada dwa regulowane płynnie podesty, umożliwiające pracę na różnych poziomach jednocześnie, a główny panel operatora umożliwia obserwację wszystkich parametrów jej pracy. Urządzenie posiada windy załadowczo-rozładowcze skrzyniopalet, które transportowane są poprzez przenośniki rolkowe oraz łańcuchowe. Unoszone podesty wyposażone w rozsuwane balkony i obrotowe podnośniki skrzyń, dodatkowo zwiększają funkcjonalność urządzenia, dostosowując szerokość platformy do szerokości między drzewami.

Zobacz więcej zdjęć platformy PS-5

Zamontowane w platformie ramię uchylne umożliwia bezobsługową jazdę pomiędzy rzędami drzew. Jeśli ramię natrafi na pień drzewa, automatycznie wymusza skręt kół, po czym ponownie ustawiają się one do jazdy na wprost.
Sorter zaprojektował także przyczepę do platformy sadowniczej PS-5 przeznaczoną do transportu skrzyniopalet  Górny poziom przyczepy służy do magazynowania pustych skrzyniopalet. Natomiast na dolnym poziomie odbywa się odbiór pełnych skrzyniopalet z tylnej windy platformy sadowniczej, które są następnie przekazywane poza przyczepę.  System sterowania przyczepą znajduje się na platformie.

Powiązane artykuły