Nowa generacja maszyn sortujących. Zakończenie unijnego projektu

srotminx29 września 2015 r. w nowej siedzibie radomskiej firmy Sorter przy ul. Sadowniczej 7 odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie kolejnego projektu unijnego realizowanego przez firmę. W uroczystości wzięli udział Wiceprezydent Radomia Pan Rafał Rajkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Zbigniew Gołąbek, Dyrektor Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej UM w Radomiu Pan Krzysztof Turek, Kierownik Biura Obsługi Inwestora UM w Radomiu Pan Zbigniew Krzesimowski, prof. Ryszard Hołownicki z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz właściciele firmy Panowie Michał Ziomek i Konrad Grzeszczyk wraz z pracownikami firmy.

„Wdrożenie wynalazku w działalności gospodarczej firmy Sorter” to projekt realizowany od 15 września 2012 do 30 września 2015 roku w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.6 Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku. Wartość projektu wynosiła 17.976.500,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 6.211.375,00 zł. Projekt miał na celu wdrożenie wynalazku w działalności gospodarczej firmy Sorter umożliwiającego zaoferowanie na rynku krajowym i zagranicznym (głównie rynkach Europy oraz Ameryki Południowej) nowej generacji maszyn sortujących owoce.

A82A9287minPrzeczytaj także: Visort – nowy system sortowania w Berlinie

Wdrożenie wynalazku w działalności gospodarczej umożliwiło zbudowanie nowej generacji maszyn sortujących RDS, będących w istocie swego rodzaju zautomatyzowanymi i zrobotyzowanymi centrami obróbczymi owoców i warzyw o nowych funkcjonalnościach użytkowych maszyn sortujących – niemożliwych do uzyskania w innych znanych systemach stosowanych w maszynach sortowniczych i istotnych cechach odróżniających te maszyny od innych, oferowanych na rynkach światowych prze renomowanych dostawców będących liderami branży.

W ramach projektu powstała również hala produkcyjno-montażowa przy nowej siedzibie radomskiej firmy, w której odbywa się montaż oraz testowanie nowych rozwiązań technologicznych sygnowanych logiem Sorter, jak również prezentacja najnowszych instalacji radomskiej firmy.
Nowa siedziba oraz kompleksowe zaplecze produkcyjno-montażowe to kolejny ważny krok na drodze rozwoju oraz umacniania wizerunku firmy.

Przeczytaj także: Robot pakujący RPO – innowacja Sortera

Powiązane artykuły