Nadchodzą upały do 36 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które w najbliższych dniach zdominują aurę w Polsce. Temperatury przekroczą 30 stopni C, a maksymalnie miejscami sięgną nawet 36 stopni Celsjusza. Fala upałów nie będzie tak długa jak ostatnio i utrzyma się do weekendu.

Najcieplej będzie w czwartek do 36 stopni Celsjusza, w piątek 35 st. C.

Dzisiaj IMGW wydało ostrzeżenia o upałach na północnym zachodzie i zachodzie, gdzie termometry wskazywały nawet 33 stopnie Celsjusza.

W czwartek ostrzeżeniem będzie objęty już prawie cały kraj, prócz wschodnich terenów, czyli to ostrzeżenie przemieści się do centrum i na wschód. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie 36 stopni na zachodzie i 33 st. C w centrum.

W piątek obszar objęty ostrzeżeniami przesunie się dalej na wschód. Od północnego zachodu dostaniemy się w zasięg chłodnego frontu, w którym nadejdzie chłodniejsze powietrze.

Ciepłe powietrze będzie stopniowo przepychane na wschód.

Sytuacja zacznie się zmieniać w weekend. Wtedy też niektóre rejony Polski odetchną od upałów. W sobotę na wschodzie, w południowo-wschodniej połowie kraju, a także miejscami na południu utrzyma się ostrzeżenie przed upałami. Pozostały obszar kraju będzie w chłodniejszej masie powietrza. Ostrzeżenie będzie wędrowało z północnego zachodu na południowy wschód.

źródło: dziennik.pl za: PAP

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X