Oficjalne rozpoczęcie budowy zakładu produkcji nawozów dolistnych FoliQ firmy Agrii Polska

17 października w Aleksandrowie Kujawskim miało miejsce oficjalne rozpoczęcie budowy zakładu produkcji nawozów dolistnych FoliQ firmy Agrii Polska.

Firmę Agrii reprezentowali: Leszek Skrzypczyk – Prezes Zarządu Agrii Polska oraz Bogusz Smykała i Piotr Armatys, a Konsorcjum BWJ Inwestycje: Krzysztof Bebyna – Prezes Zarządu Firmy Lidera Konsorcjum i Szymon Kopka – Prezes Zarządu Firmy Członka Konsorcjum oraz Przedstawiciel Firmy Projektowanie Nadzór Budownictwo PNB sp. z o. o. Krzysztof Wichłacz – Pełnomocnik Firmy Inżyniera Kontraktu. W uroczystości wzięły udział także przedstawiciele mediów branżowych i lokalnych oraz pracownicy zakładu nasiennego w Aleksandrowie Kujawskim.

Zakład produkcyjny nawozów dolistych FoliQ to już kolejna wspólna inwestycja firmy Agrii Polska i firmy PNB sp. z o. o.  Firma była odpowiedzialna również za budowę obiekt zakładu nasiennego, hali magazynowych i biur, stąd decyzja o kontynuowaniu współpracy przy budowie nowego zakładu.

Nowa inwestycja ma być skończona 31 sierpnia 2023 r.

Prezes Agrii Polska Jerzy Skrzypczak podkreślił, że oficjalne rozpoczęcie budowy zakładu produkcyjnego nawozów dolistnych FoliQ to bardzo ważny dzień dla pracowników firmy Agrii.

– Rok 2022  jest ważny dla firmy Agrii, przez cały ten rok celebrujemy 25-lecie działania na rynku polskim. Od samego początku idea firmy to kompetencje sprzedażowe, kompetencje produkcyjne i to cały czas utrzymujemy. Naszym założeniem była koncentracja nad rozwojem polskiego rolnictwa, koncentracja nad naszym klientem – nad rolnikiem. Wdrażanie nowych technologii, myślenie cały czas do przodu. I to co dzisiaj robimy, czyli rozpoczynamy budowę nowego zakładu produkcyjnego nawozów dolistnych FoliQ.

Dlaczego Firma Agrii zdecydowała się na tę inwestycję?

- Wiemy, że okoliczności branży rolniczej bardzo mocno się zmieniają, przepisy prawne bardzo mocno się zmieniają i co jest bardzo ważne świadomość producentów rolnych również się zmienia. My musimy za tym wszystkim podążać. Cała sytuacja w rolnictwie związana z nawozami, z ograniczeniem nawozów azotowych, fosforowych mówi nam jedno, żeby polskie rolnictwo było na topie, żeby polskie rolnictwo było konkurencyjne dla innych, żeby można było zachować odpowiedni dochód polskiego rolnictwa, ważne jest żeby dążyć do optymalizacji produkcji. Do tego, żeby ona była bardziej wydajna bardzo istotne jest optymalne nawożenie mikroelementowe. Także w tym miejscu za rok rozpoczniemy produkcję nawozów dolistnych, biostymulatorów i mamy ambicje produkować też adiuwanty w Aleksandrowie Kujawskim. – powiedział Leszek Skrzypczyk.

Nowy zakład będzie miał powierzchnie blisko 2000 m2. Oprócz hali produkcyjnej, magazynowej i części biurowej będzie posiadał nowoczesne laboratorium, sklep firmowy. Zostanie wyposażony w nowe technologie i maszyny.

– Strategia firmy Agrii od samego początku była oparta na tym, żeby się rozwijać, żeby przynosić naszym klientom – rolnikom wiedzę. Wiedzę, która jest zbierana i dopracowywana przez naszych pracowników, którzy są bardzo profesjonalni. Corem dla nas jest zespół firmy Agrii.  powiedział Leszek Skrzypczyk.

Dla Agrii niezwykle ważne jest działanie na rzecz środowiska, dlatego technologia wdrażana w nowym zakładzie będzie miała na uwadze ochronę środowiska.

Woda, która będzie używana do produkcji nawozów, a przede wszystkim woda poprodukcyjna, żeby mogła pracować w cyklu zamkniętym, będzie oczyszczana przy pomocy specjalnych koagulantów i błon, które będą wyłapywały dodatkowe zanieczyszczenia, dzięki czemu będzie mogła zostać wykorzystana do ponownej produkcji.

Jak powiedział Leszek Skrzypczyk, dodatkowo firma pracuje nad rejestracją części płynów poprodukcyjnych do rolniczego wykorzystania, żeby jak najbardziej dbać o środowisko.

binary comment

Przedstawiciele Zarządu Agrii Polska wraz z przedstawicielami Konsorcjum złożyli pamiątkowe podpisy na kamieniu węgielnym.

binary comment

Następnie odbyło się uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu produkcji nawozów dolistnych FoliQ.

binary comment

Po czym miało miejsce uroczyste podpisanie protokołu przekazania budowy.

Poniżej krótka fotorelacja:

DSC00073
DSC00383
DSC00118
DSC00158
DSC00171
DSC00218
DSC00250
DSC00287
DSC00338
DSC00369

Powiązane artykuły

Bez wapnia nie będzie sukcesów

Komunikat dla truskawek Zbigniew Marek 5.06.23

X