Nowości w ochronie sadów – konferencja z okazji 30-lecia SUMI AGRO

Zmieniający się rynek środków ochrony roślin czy innowacyjne sposoby ochrony sadów przed szkodnikami i chorobami, to przewodnie wątki poruszone podczas konferencji prasowej zorganizowanej 5 lutego br. w Warszawie przez SUMI AGRO z okazji 30-lecia obecności firmy na polskim rynku.

30 lat SUMI AGRO w Polsce

Od trzech dekad polscy rolnicy, sadownicy i ogrodnicy korzystają ze środków oferowanych przez SUMI AGRO. Skuteczność tych produktów sprawiła, że marka stała się synonimem jakości i innowacji w dziedzinie ochrony roślin. Wymownym dowodem na potwierdzenie tych słów jest pozycja lidera krajowego rynku insektycydów, którą spółka zawdzięcza swoim flagowym produktom, jakimi niewątpliwie są MOSPILAN 20 SP i INAZUMA 130 WG. W ofercie środków z tej kategorii nie brakuje też nowych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku.

– Przez 30 lat obecności na polskim rynku w naszym portfolio pojawiło się wiele innowacyjnych środków ochrony roślin. Pozwoliły one w swoim czasie zbudować zaufanie do marki. Dziś daje to naszej firmie renomę pozwalającą z sukcesami wprowadzać kolejne rozwiązania w dziedzinie ochrony i odżywiania roślin – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu SUMI AGRO Poland.

Zarządzanie pozostałościami – innowacyjne rozwiązanie na choroby przechowalnicze

Pozostałości substancji czynnych w owocach to, dla coraz bardziej świadomych konsumentów, niepożądany efekt zabiegów ochronnych. W związku z tym SUMI AGRO wprowadza na rynek innowacyjny fungicyd oparty na składnikach pochodzenia naturalnego – terpenach. Pozwala on uzyskać zdrowe owoce, spełniające wyśrubowane wymagania jakościowe. Fungicyd MEVALONE, bo o nim mowa, składa się aż z 3 substancji czynnych – eugenolu, geraniolu i tymolu. Wykazują one działanie wyniszczające względem patogenów, a także wspierają mechanizmy obronne chronionych roślin. Fungicyd ma nowoczesną, opatentowaną formę zawiesiny kapsuł w cieczy do sporządzania zawiesiny wodnej (CS).

MEVALONE stosuje się tuż przed zbiorem. Chroni on uprawy jabłoni przed gorzką zgnilizną jabłek i szarą pleśnią. Zwalcza również szarą pleśń w winorośli. Jego zastosowanie nie pozostawia śladów w owocach, co pozwala z większą swobodą planować wcześniejsze zabiegi ochronne. MEVALONE to pierwszy w Polsce fungicyd, który poza ochroną jabłek przed chorobami przechowalniczymi poprawia także właściwości prozdrowotne owoców – m.in. zwiększa stężenie witaminy C, polifenoli oraz flawonoidów w owocach.

Większy plon dzięki mikrobiologii

Maksymalizowanie efektywności upraw jest naturalnym celem każdego plantatora. SUMI AGRO od początku swojej działalności wspiera rolników i sadowników w realizacji tego zadania, między innymi poprzez dostarczanie rozwiązań do ochrony plantacji przed agrofagami. Obok preparatów chemicznych firma posiada w portfolio także biologiczne środki ochrony roślin takie jak Isomate CTT i CLS, Isonet Z oraz Mevalone.

Kolejnym krokiem na drodze do zwiększania plonu, jaki proponuje firma, jest preparat ENCERA. To mikrobiologiczny produkt oparty na unikatowym szczepie bakterii Gluconacetobacter diazotrophicus. Bakterie te wchodzą w związki symbiotyczne z roślinami, ułatwiając im pobór azotu dostępnego w glebie i powietrzu. Ma to wpływ na uzyskanie wyższego i lepszego jakościowo plonu, przy zachowaniu optymalnego nawożenia azotowego. Warto podkreślić, że unikalną cechą preparatu ENCERA jest jej zdolność do systemicznego przemieszczania się po wszystkich częściach rośliny i zapewniania dostępności azotu przez cały sezon, bez względu na warunki pogodowe. Ponadto posiada on szerokie zastosowanie – można go aplikować m.in. w uprawach rolniczych, warzywniczych, strączkowych, a także w truskawce.

Zaufanie dzięki doświadczeniu

Firma SUMI AGRO, z 30-letnią obecnością na polskim rynku, posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne w planowaniu ochrony i odżywiania różnych rodzajów upraw. Kolejne środki pojawiające się w ofercie SUMI AGRO potwierdzają, że firma doskonale rozumie potrzeby polskiego odbiorcy, a przy tym dostosowuje swoje portfolio do zmieniających się wymogów rynku.

– Zaufanie, jakim obdarzają nas klienci, jest największą wartością. Pracowaliśmy na nie od 30 lat i pracujemy nadal, ponieważ jest to proces, który nie ma końca. Mamy świadomość, że jakość naszych produktów i trafność udzielanych rekomendacji, jest poddawana nieustającej weryfikacji. Dlatego w naszej pracy kładziemy duży nacisk na wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki oraz staranność we wszystkich podejmowanych działaniach. Jestem przekonana, że to jedne z głównych powodów, dzięki którym zgromadziliśmy tak ogromny kapitał zaufania naszych klientów – mówi Justyna Wasiak, starsza specjalistka ds. upraw ogrodniczych SUMI AGRO Poland.

SUMI AGRO POLAND jest częścią wywodzącej się z Japonii SUMITOMO CORPORATION. Obecnie spółki należące do grupy obecne są w 36 krajach. Polska spółka powstała w 1994 roku i od tego czasu jej portfolio produktowe jest  konsekwentnie rozszerzane. Przez dekady działalności oferta oryginalnych środków ochrony roślin została rozszerzona o materiał siewny, specjalistyczne nawozy dolistne, biostymulatory, czy adiuwanty. Spółka oferuje także biologiczne preparaty do ochrony i odżywiania roślin. Dzięki tak szerokiemu i innowacyjnemu asortymentowi SUMI AGRO może zapewnić rolnikom kompleksowe zaopatrzenie.

DSC07968.JPG

Powiązane artykuły

X