W Przybysławicach niedaleko Krakowa odbył się w dniach 1 – 2 czerwca pokaz maszyn i narzędzi do prac ogrodowych, rolniczych oraz komunalnych zorganizowany przez firmę Serafin PUH. Zainteresowani tematyką rolniczą mogli wziąć udział w pokazach polowych, na których prezentowane były między innymi: ciągniki jednoosiowe Grillo, ładowarki marki Avant oraz narzędzia dla nich przeznaczone, kosiarki, glebogryzarki samojezdne oraz karczownice Grillo, urządzenia do usuwania chwastów oraz pompy wysokiego ciśnienia wody.

Przedstawiono nowość w ofercie firmy – glebogryzarkę przeciwbieżną, która cechuje się agresywnym podbieraniem ziemi od spodu. Przystawki w wariancie podstawowym lub przeciwbieżnym są bardzo solidne – noże są wykonane z grubej stali i skręcone są na śrubach. Sprawdza się w spulchnianiu, napowietrzaniu i mieszaniu gleby z nawozami.

Wśród ciągników jednoosiowych zgromadzeni mogli przyglądać się pracy modelu Grillo G 107d z kosiarką listwową.
– Ciągnik wielofunkcyjny G 107d  posiada silnik o mocy 8,3 KM, 6-biegową skrzynię oraz blokadę mechanizmu różnicowego. Prezentowany zestaw obejmował przystawkę koszącą –  kosiarkę listwową, która jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, jeśli nie potrzebujemy zbierać skoszonej trawy, a posiadamy stosunkowo niewymagający teren do koszenia (bez dużych nierówności, drzew, itp.). Największym atutem tych urządzeń jest dużo większa szerokość robocza (do 155 cm) w porównaniu do kosiarek bijakowych i rotacyjnych, co przekłada się na większą efektywność w pracy – mówił Marcin Sieńko, dyrektor handlowy Avant.

Sprawdzano również umiejętności ciągnika jednoosiowego Grillo G 110, który zaprezentowany został w zestawie z kosiarką bijakową. Sam traktorek posiada moc 11,7 KM z silnikiem benzynowym i 11 KM z silnikiem Diesla. Podkreślano, że atutem sprzętu jest w tym przypadku blokada dyferencjału oraz niezależne hamulce na każde z kół.

– Prezentowany zestaw obejmuje kosiarkę bijakową o szerokości 85 cm, która doskonale sprawdza się w terenach leśnych oraz w przypadku firm komunalnych i usługowych. Kosiarki te są najmniej podatne na uszkodzenia (np. w wyniku uderzenia w duże kamienie i nierówności terenu), dzięki zastosowaniu bijaków na poziomym wale, które w łatwy sposób mogą zostać wymienione – wyjaśniał.

Trzeci z modeli, Grillo G 110 pracował z  kosiarką rotacyjną, która z powodzeniem może być używana w niemal każdych warunkach, nawet przy bardzo wysokiej i mokrej trawie. Kosisko posiada jeden nóż tnący z dwoma uchylnymi końcówkami, które przy uderzeniu w twardy obiekt „chowają się” i wracają do swojego pierwotnego położenia. Kosiarki rotacyjne to najbardziej uniwersalne z kosiarek w ofercie.

Goście podziwiać mogli również kosiarkę młotkowa MU-FM/Hydro firmy MUTHING, która przeznaczona jest do wykaszania wysokiej trawy, zarośli, krzewów, itp. Szerokość robocza kosiarki zależy od modelu i wynosi odpowiednio 120, 140 i 160 cm. Noże typu ,,M" na szekli ze stali hartowanej zamieszczone na poprzecznym wale poruszają się swobodnie i w przypadku uderzenia w przeszkodę poddają się. Kosiarka bijakowa jest optymalnym urządzeniem tnącym dla miejsc, gdzie potrzeba dużo siły do skoszenia trawy. Kosiarka wymaga zasilania w olej hydrauliczny o wydatku minimum 32 l/min przy 180 bar. Wykonane są ze stali drobnoziarnistej. Bardzo wysoką jakość mulczowania uzyskuje się dzięki listwie rozdrabiającej o nazwie "Płetwa rekina", która jest patentem firmy Müthing.

Goście zapoznali się również z ofertą hydraulicznych generatorów Dynaset, małych rozmiarów zintegrowanych urządzeń jednomodułowych, przeznaczonych zwłaszcza dla instalacji mobilnych. Generatory te wykorzystują do pracy hydrauliczne źródło zasilania, wytwarzając wysokiej jakości energię elektryczną. Mogą być używane do zasilania szerokiego spektrum narzędzi, urządzeń i maszyn elektrycznych. W ofercie Dynaset znajduje się kilkadziesiąt różnych modeli, od 3,5kVa nawet do 100kVa.

Zaprezentowano również pracę pompy HSP 600, która jest najmniejszym modelem pomp szlamowych z oferty firmy Dynaset.
– Hydrauliczne pompy zanurzeniowe HSP Dynaset są przeznaczone do szybkiego i skutecznego pompowania wody i innych cieczy. Osłona spiralna i wirnik pompy HSP są wykonane z materiału odpornego na ścieranie, co czyni z niej idealne rozwiązanie do pompowania cieczy zawierających zanieczyszczenia i ciała stałe. W ofercie firmy znajduje się 7 modeli, największy z nich osiąga wydajność pompowania do 20 000 litrów na minutę. Dzięki prostej budowie, pompy te są bezawaryjne – mówił Sieńko.

Po oficjalnej części pokazów, goście zasięgali indywidualnych porad oraz testowali sprzęt.

 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia