Sadownictwo po włosku – Faza kwitnienia

 

Przed nami nowa seria filmów, która zainteresuje wszystkich chętnych do poznania, jak wygląda włoskie sadownictwo. We Włoszech nadeszła już wiosna, jabłonie w pełni kwitnienia. MICHELE DARIVA opowiada o włoskich zaleceniach i preparatach do przerzedzania. Zwraca również uwagę na to, że wszystkie zabiegi jakie wykonujemy w fazie kwitnienia, będą miały znaczenie jeśli chodzi o jakość i wielkość jabłek. Zapraszamy do oglądania:

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Komentarze  

0 #2 Zbyszek M. 2019-04-14 10:18
Artur- na włoskim filmie jest konstrukcja składająca się z drutów bezpośrednio przy słupach (w odległości ok 60-70cm jeden od drugiego), przy czym do dolnego druta przyczepiono instalację kroplującą na specjalnych zawieszkach. Dodatkowo na wysokości pierwszego piętra w konstrukcji są przy słupach poprzeczki z dodatkowymi drutami do łatwiejszego formowania "stołu" - przy słabszej jakości filmu może wyglądać jakby te druty były jeden tuż nad drugim. Można to zauważyć łatwiej, gdy przyjrzymy się miejscom wiązania wężykiem.
A położyć linię kroplującą na gałęziach ? - odradzam. to byłby sposób na niemal ciągłe namoczenie pnia i przynajmniej jednej gałęzi z pierwszego piętra - chyba tego nie chcemy, zwłaszcza w dobie królowania odmian wrażliwych na choroby kory i drewna.
pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)
Cytować
0 #1 Artur 2019-04-11 19:50
Proszę pana Zbyszka aby mnie skorygował, jeśli ja żle widzę...Bo ja widzę że ten polski sad który pokazuje pan na początku opiera się na jednym drucie a ten włoski na trzech...To znaczy dwa druty na tej samej wysokości / do jednego podczepiona jest rurka kroplująca / i jeden drut wyżej... A zmierzam do tego, że... po co trzy druty gdy wystarczy jeden...A rurkę kroplującą można położyć na gałęziach i do nich ewentualnie przywiązać...
Cytować

Powiązane artykuły

Wysoka jakość owoców dzięki regulatorom wzrostu

Niezbędnik sadownika – przewodnik po giberelinach

Parch zaatakuje zaraz po świętach

X