fot. kpp staszow

 

Ostatnie dni to kilka utrudnień drogowych z jabłkami w tle. 

Do groźnego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 79 Warszawa-Sandomierz-Kraków w Przeczowie (woj. świętokrzyskie). Czołowo zderzyły się ciężarowa scania przewożąca jabłka przemysłowe z autem osobowym. 

Jabłkowe wytłoczyny rozsypane późnym wieczorem 21 października na drodze wojewódzkiej 725 (na trasie z Wilkowa do Rawy Mazowieckiej, przez Białą Rawską) przysporzyły niemało pracy strażakom. Resztki po tłoczeniu jabłek sprzątało w sumie 11 jednostek straży pożarnej z powiatu grójeckiego i rawskiego. 

Jak wyjaśniają przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej i Grójcu, wytłoki rozsypane były na drodze 725 w powiecie rawskim na odległości 15 km, a w powiecie grójeckim resztki spadały na drogę punktowo przez 4 km. Śliskie i mokre pozostałości powodowały duże utrudnienia w ruchu. Strażacy oczyszczający jezdnię systematycznie wyłączali z ruchu kolejne odcinki drogi. Akcja uprzątnięcia drogi do miejscowości Krukówka trwała ponad 5 godzin.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o wypadku, do którego doszło w miejscowości Kolonia Łaziska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni kierujący motocyklem uderzył w tylny bok dwukółki ciągnika rolniczego, który skręcał w lewo zjeżdzając na skup owoców.  Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin