Zespół z ośrodka badawczego Laimburg w Południowym Tyrolu wraz ze specjalistami medycznymi opracował naturalną terapię leczenia alergii na pyłki brzozy poprzez jedzenie jabłek! Wystarczy jedno jabłko dziennie...

Alergia na pyłki brzozy osiąga szczyt między marcem a kwietniem, dotykając około jednej na pięć osób w Europie Środkowej. Liczba ta znacznie wzrasta każdego roku (...). Najczęstszymi objawami są obrzęk i zaczerwienienie błon śluzowych, kichanie i katar, pieczenie, łzawienie, obrzęk oczu, a także zmęczenie i bóle głowy. Wielu pacjentów zmuszonych jest uciekać się do leków syntetycznych w celu ograniczenia ich stanu lub poddania się długiej i długiej terapii hipouczulającej.

W związku z tym, celem projektu AppleCare było opracowanie naturalnej immunoterapii w celu leczenia alergii na pyłki brzozy. W immunoterapii organizmowi podaje się alergenną substancję w małych dawkach, a następnie stopniowo wzrasta, aż ciało przyzwyczai się do niej i substancja nie będzie już rozpoznawana jako obca ”, powiedziała Bettina Nothegger z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku.

W przypadku alergii układ odpornościowy organizmu reaguje nadmiernie na pewną substancję. W terapii immunologicznej podaje się niewielką ilość substancji, na którą ciało jest uczulone, a jej dawkowanie jest następnie cyklicznie nieznacznie zwiększane, dopóki ciało nie jest przyzwyczajone. Zasada ta została również zastosowana w terapii pyłkiem brzozy, poprzez codzienne zwiększanie spożycia jabłek.

Jak faktycznie działa terapia? W celu opracowania immunoterapii interdyscyplinarny zespół badawczy wykorzystał podobieństwo strukturalne między białkiem pyłku brzozy, które wywołuje reakcję alergiczną, a pokrewnym białkiem w jabłku.

Podstawową zasadą terapii jest to, że poprzez kontrolowane spożycie alergenów jabłkowych można zwalczać także alergię na pyłki brzozy. Gdy pacjent spożywa niewielką ilość określonego rodzaju jabłka - a zatem małe ilości alergenu - dochodzi do tak zwanej „hipouczulenia”, tj. Ciało powoli przyzwyczaja się do alergenu i nie reaguje obronnie na niego.

Naukowcy sprawdzili, które odmiany jabłek najlepiej pasują do terapii alergii na pyłki brzozy. Spośród 23 badanych gatunków najlepiej nadawały się czerwonawe RM-1/Red Moon, Cripps Pink/Pink Lady i Golden Delicious. 

Podczas terapii pacjent zaczyna jeść niewielkie ilości jabłek odmiany Red Moon we wrześniu/październiku. Ilość wzrasta codziennie, aż pacjent będzie mógł zjeść cały owoc dziennie. W listopadzie i grudniu pacjent zaczyna jeść Pink Lady, ponownie w małych ilościach, które zwiększają się za każdym razem, aż pacjent będzie mógł zjeść cały owoc każdego dnia. W ten sam sposób zaczynamy jeść Golden Delicious w styczniu. Ta ostatnia odmiana ma najwyższy potencjał alergenowy.

Odmiany Red Moon i Pink Lady mają tak niski potencjał alergiczny, że nawet osoby z ciężkimi alergiami mogą je tolerować w małych ilościach. Ważne jest, aby codziennie jeść jabłko, aby utrzymać efekt terapii.

 

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection