Platforma sadownicza to już praktycznie nieodłączny element wyposażenia gospodarstwa sadowniczego. Nie ulega dyskusji jak bardzo usprawniają zbiory czy cięcie. Popyt i zainteresowanie nie słabnie, dlatego wiele firm w zagłębiach sadowniczych produkuje te maszyny. Zarówno duże firmy jak i mniejsze, rzemieślnicze zakłady. W sadach można również spotkać garażowe „samoróbki”.

Ceny doczepianych platform sadowniczych wahają się od 10 000 do 20 000 zł. W zależności od stopnia  zaawansowania i ilości zużytego materiału. To właśnie w tym przedziale cenowym można kupić najwięcej modeli. Jednak, co ciekawe ceny platform rzemieślniczych wzrosły względem znanych marek.

Popyt jest dobry. Kupujący chciałby kupić jak najtaniej i szuka modeli tańszych, czyli rzemieślniczych. Ale z drugiej strony działają prawa rynkowe. Jeśli wzrasta popyt – wzrasta również cena. Takim sposobem mniejsi producenci cenią swoje maszyny niemalże na poziomie markowych.

Powstaje dylemat – zdecydować się na maszynę rzemieślniczą, czy dołożyć 1000 – 3000 zł i kupić sprzęt od bardziej znanego producenta?

Jak się zachowa rynek? Z jednej strony zawsze produkty rzemieślnicze będą nieco tańsze od markowych, to nie ulega wątpliwości. Jednak każdy przedsiębiorca chce zmaksymalizować zysk, tym bardziej, jeśli popyt sprzyja…

 

 

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection