Platforma sadownicza to już praktycznie nieodłączny element wyposażenia gospodarstwa sadowniczego. Nie ulega dyskusji jak bardzo usprawniają zbiory czy cięcie. Popyt i zainteresowanie nie słabnie, dlatego wiele firm w zagłębiach sadowniczych produkuje te maszyny. Zarówno duże firmy jak i mniejsze, rzemieślnicze zakłady. W sadach można również spotkać garażowe „samoróbki”.

Ceny doczepianych platform sadowniczych wahają się od 10 000 do 20 000 zł. W zależności od stopnia  zaawansowania i ilości zużytego materiału. To właśnie w tym przedziale cenowym można kupić najwięcej modeli. Jednak, co ciekawe ceny platform rzemieślniczych wzrosły względem znanych marek.

Popyt jest dobry. Kupujący chciałby kupić jak najtaniej i szuka modeli tańszych, czyli rzemieślniczych. Ale z drugiej strony działają prawa rynkowe. Jeśli wzrasta popyt – wzrasta również cena. Takim sposobem mniejsi producenci cenią swoje maszyny niemalże na poziomie markowych.

Powstaje dylemat – zdecydować się na maszynę rzemieślniczą, czy dołożyć 1000 – 3000 zł i kupić sprzęt od bardziej znanego producenta?

Jak się zachowa rynek? Z jednej strony zawsze produkty rzemieślnicze będą nieco tańsze od markowych, to nie ulega wątpliwości. Jednak każdy przedsiębiorca chce zmaksymalizować zysk, tym bardziej, jeśli popyt sprzyja…

 

 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia