W tym tygodniu, na półkach sklepowych pojawiły się pierwsze owoce borówki odmiany Bluecrop, co wskazuje, że sezon zbiorów w pełni.

Wyjątkowo niekorzystne zjawiska atmosferyczne takie jak mrozy, wiosenne przymrozki, nawalne deszcze i grad dały się we znaki producentom i opóźniły tegoroczny sezon borówkowy w stosunku do kalendarza zbiorów z ostatnich lat. Niemniej jednak, jak wskazuje Maciej Uflewski, właściciel firmy Blue Hill Farms: „Perturbacje wywołane dosyć skrajnym działaniem klimatu w ciągu ostatnich miesięcy mogą okazać się bardzo korzystne dla polskich owoców na rynku europejskim w tym roku. Świadczy o tym kluczowy parametr ceny, która jest nieporównywalnie wysoka w stosunku do notowań z lat ubiegłych.”

Firma Blue Hill Farms, oferując najwyższe standardy w branży owoców miękkich, zarówno pod względem wykorzystywanej technologii, jak również bezpieczeństwa żywności, zaopatruje najbardziej wymagających klientów w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Jak twierdzi Pan Maciej: „Od początku sezonu, czyli od połowy lipca, nasi dostawcy uzyskują ceny, które nie spadły do dnia dzisiejszego poniżej poziomu 18 zł/kg, co jest absolutnie rekordowym wynikiem o tej porze roku.”

Polska jest jednym z najbardziej doświadczonych krajów w uprawie borówki,  nasze owoce są dostarczane praktycznie na wszystkie rynki europejskie w bardzo korzystnym okresie. Należy zaznaczyć, że polski sezon borówkowy wypada w czasie występowania najwyższych temperatur w Europie, co sprzyja konsumpcji tych owoców. Zarówno technologia uprawy, jak również doświadczenie i dobór odmian, pozwoliły polskim producentom zająć bardzo wysokie miejsce w segmencie tej produkcji sadowniczej o wielkim potencjale i silnej dynamice rozwoju.

www.blue-hill.pl

maciej uflewski

Maciej Uflewski, właściciel Blue Hill Farms

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection