Asahi - zalecenia na podtopione uprawy

Tegoroczny przebieg pogody niestety nie stwarza prawidłowych warunków do wzrostu wielu gatunków roślin uprawnych. Długo zalegający śnieg przyczynił się do opóźnienia siewów szczególnie zbóż jarych, długotrwałe opady przyczyniły się do słabej kondycji wielu upraw, szczególnie kukurydzy i buraka cukrowego. Zbyt wysoka wilgotność gleby w połączeniu ze słabym rozwojem systemu korzeniowego daje efekt widocznego zahamowania wzrostu i żółknięcia roślin na skutek bardzo utrudnionego pobierania składników pokarmowych z gleby.

Tam gdzie nie doszło jeszcze do wygnicia roślin, istnieje jeszcze szansa na uratowanie dużej części plonu. Aby przyspieszyć regenerację roślin po zaistnieniu warunków stresowych zalecamy zastosowanie biostymulatora Asahi SL. Preparat ten znany jest od lat jako skuteczne rozwiązanie pozwalające uratować zagrożony plon. To czego rośliny potrzebują to „zastrzyk energii” dzięki któremu szybciej zbudują masę wegetatywną – bazę dla przyszłego plonu. Asahi SL zapewni też lepsze wykorzystanie składników pokarmowych z nawozów dolistnych, których zastosowanie jest teraz w wielu przypadkach zalecane ze względu na widoczne niedobory i ich utrudnione uzupełnienie przez często nieprawidłowo funkcjonujący system korzeniowy.

Na podstawie wielu lat obserwacji i wiedzy na temat biostymulatora Asahi SL polecamy zabiegi między innymi w następujących uprawach:
1./ drzewa owocowe dawka 0,6 L/ha
termin: 2-3 razy w odstępie 7-10 dni
uwagi: łącznie z zabiegami środkami ochrony roślin 2./ krzewy owocowe
dawka 0,6 L/ha
terminy: 2-3 razy w odstępie 7-10 dni
uwagi: łącznie z zabiegami środkami ochrony roślin

Więcej informacji na stronie: www.arysta.pl oraz www.asahi.pl

Powiązane artykuły

X