Marubeni Construction Machinery Poland, wyłączny przedstawiciel japońskich ciągników rolniczych Kubota,

wprowadził na polski rynek kolejne modele tej marki. Od niedawna na polskim rynku dostępne są dwa mniejsze modele ciągników rolniczych oraz dwa modele samojezdnych kosiarek do trawy. Model L3200 jest rozszerzeniem branży rolniczych ciągników o kolejny, tym razem 32-konny produkt. Jego rozmiary oraz moc można porównać ze starą, dobrą Trzydziestką, którą widuje się nadal często w Polsce. Podobnie jak ten kultowy już ciągnik, Kubota L3200 spełnia się zarówno w rolnictwie jak i w zastosowaniach komunalnych. Ciągnik ten wyposażony jest w trzycylindrowy silnik chłodzony cieczą, napęd na 4 koła, skrzynię mechaniczną 8/4, tylny podnośnik o udźwigu 900 kg oraz wałek 540 obr/min.

 

 

 

Ciągnik komunalny B1610 występuje w dwóch wersjach silnikowych, z 14- i 16-konnym, trzycylindrowym dieslem. Jest to wielofunkcyjny ciągnik 4x4, który może wykonywać prace zarówno letnie jak i zimowe. Przedni wałek i podnośnik umożliwiają podłączenie szczotki, pługa, a nawet frezu do śniegu. Pomiędzy osiami traktora znajduje się wałek o 2545 obrotach na minutę, do którego montuje się kosiarkę do trawy z bocznym wyrzutem. Natomiast na tylnym podnośniku jest możliwość założenia osprzętu o ciężarze do 522 kg. Powyższe cechy wraz z małą wagą i wymiarami czynią ciągnik idealnym do całorocznych prac porządkowych.

 

Dwa modele kosiarek samojezdnych GR1600 i GZD15 zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, dlatego obie wyposażone są w silniki diesla oraz napęd hydrostatyczny. Model GR1600 to 13-konna kosiarka z tylnym wyrzutem i 370- -litrowym koszem na skoszoną trawę. Dwa ostrza pozwalają na szerokość koszenia 107cm, wysokość natomiast można regulować wybierając pośród 11 pozycji z zakresu 25-102 mm. Projektanci Kuboty postawili na łatwość sterowania oraz komfort operatora. Wszystkie operacje związane z regulacją koszenia, wyrzutem trawy jak i udrażnianiem kanału wylotowego dokonuje się nie schodząc z fotela kierowcy. Kosiarka o symbolu GZD15 jest profesjonalną maszyną do pielęgnacji zieleni w ogrodach i parkach, gdzie teren jest zadrzewiony i jest niewiele miejsca na manewrowanie. Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch dźwigni, które regulują prędkość obrotową odpowiednio prawego i lewego koła tylnego. Biorąc pod uwagę fakt, iż przednie koła są wleczone, łatwo można domyślić się, że kosiarka ta jest w stanie obrócić się w miejscu jak czołg. Kosz o pojemności 400 litrów może być wyposażony w tzw. wysoki wysyp, co pozwala na wyrzucanie skoszonej trawy bezpośrednio na przyczepę lub do kontenera.

Źródło: Biuletyn ZZO Warka

 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia