Beczka ropy dla rolnika

Gospodarstwa rolne powinno się traktować jako mniejsze lub większe przedsiębiorstwa.
I podobnie jak inne firmy produkcyjne, tak i gospodarstwa mają duże zapotrzebowanie na kosztowną energię elektryczną.  Szukając oszczędności, zaglądają także do rachunków za prąd, zmieniają sprzedawców, którzy prześcigają się w pomysłach na premiowanie nowych umów.

Według GUS, zużycie energii elektrycznej w ostatnich latach na cele produkcyjne
w rolnictwie, bez uwzględnienia potrzeb gospodarstw domowych, wynosiło ponad 1 600 GWh rocznie. Zapotrzebowanie na energię łącznie z gospodarstwami domowymi ponad
27 500 GWh. Dla sprzedawców energii to duże pole do popisu. Walczą o klienta, konstruując oferty odpowiadające na potrzeby współczesnych gospodarstw. Warto zaznaczyć, że na terenach wiejskich w Polsce żyje obecnie ok. 15 mln mieszkańców, a powierzchnia użytków rolnych wynosi ponad 16 mln ha.

Intensyfikacja produkcji szczególnie w dużych gospodarstwach rolnych powoduje zauważalny trend wzrastającego zapotrzebowania na energię elektryczną. Nic więc dziwnego, że rolnicy wybierając sprzedawcę prądu, poszukują rozwiązania, które pozwoli im zaoszczędzić. Jak się okazuje oszczędzić można nie tylko na samych kosztach energii.
Dużym zainteresowaniem cieszy się przygotowany przez spółkę Energia Dla Firm pakiet Energia dla rolnictwa. To rozwiązanie pomyślane wyłącznie dla sektora rolniczego (gospodarstw rolnych, firm produkcyjnych, itp.). Pozwala on na realne obniżenie rachunków, utrzymanie stałej ceny za energię do 2017 roku i optymalizację kosztów za przesył energii.
Do 31 grudnia 2013 roku Energia dla rolnictwa ma specjalną promocję – „Beczkę ropy”. Przedsiębiorca podpisując umowę może w ten sposób zaoszczędzić nie tylko na opłatach za energię elektryczną, ale również otrzymać darmowe paliwo. Dodatkowo, każdy kto skorzysta z promocji otrzyma usługę Energetyk 24/7 -  darmową interwencję elektryka i naprawę instalacji w wyniku przepięcia.

„Beczka ropy” przekazywana jest w formie kart zakupowych o wartości 500 zł do wykorzystania na wszystkich stacjach PKN Orlen. Wartość kart wynosi od 1000 do 3000 zł, w zależności od zużycia energii w gospodarstwie.

Powiązane artykuły

X