Idealny fungicyd do ochrony jabłoni przed parchem według opinii sadowników powinien charakteryzować się wysoką skutecznością, odpornością na zmywanie przez deszcz, możliwością mieszania z innymi środkami ochrony roślin, bezpieczeństwem dla rośliny i człowieka, a także wysoką jakością produktu. Wiedza, doświadczenie, wiele lat badań laboratoryjnych oraz konsultacje z zewnętrznymi ekspertami od formulacji środków ochrony roślin pozwoliły stworzyć produkt, który spełnia wszystkie oczekiwania sadowników – Captan 80WDG.

  1. Arysta LifeScience przeprowadziła ponad 5 000 doświadczeń z Captan 80WDG na świecie
    w wielu uprawach. Trudno zliczyć ilość skutecznych zabiegów wykonanych przez sadowników we własnym sadzie.
  2. Captan 80WDG wykazuje bardzo dobre właściwości pokrywające liść i zapewnia doskonałą ochronę nawet po opadach do 10-15 mm deszczu.
  3. W odpowiedzi na potrzeby sadowników została wypracowana tabela właściwości fizyko-chemicznych mieszaniny Captan 80WDG i ponad 30 śor. Na tak szerokie możliwości mieszania mają wpływ doskonałe właściwości formulacji. Daje to idealne rozwiązanie w strategii ochrony sadów przed rasami odpornymi parcha jabłoni.
  4. Captan 80WDG w kategorii fungicydów kontaktowych jest najbardziej bezpiecznym dla roślin niezależnie od fazy rozwojowej, w której jest stosowany. Brak negatywnych skutków stosowania począwszy od początku wegetacji, poprzez różowy pąk, kwitnienie, opadanie płatków, wzrost zawiązków jak i przed zbiorem jak i po zbiorze.
  5. Jest również bezpieczny dla operatora. Produkt nie pyli się dzięki czemu nie stwarza zagrożenia dla dróg oddechowych jak i nie podrażnia oczu.
  6. Nie ma bardziej dopracowanego fungicydu do zastosowania w sadach. Świadczą o tym  najistotniejsze parametry: łatwe i szybkie rozpuszczanie się, brak pienienia, brak pylenia, brak ryzyka zapchania się filtrów.

Captan 80 WDG to NIEZASTĄPIONY fungicyd do zapobiegawczego stosowania zarówno samodzielnie jak i w mieszankach, można go stosować niezależnie od temperatury i fazy wzrostu. Przy zastosowaniu interwencyjnym możemy zapobiec kiełkowaniu i przerastaniu przez tkankę liścia zarodników, które nie zdążyły jeszcze wykiełkować. W warunkach ciągłych opadów, mżawki na znaczeniu zyskuje zabieg STOP-SPRAY mający na celu przerwanie infekcji. Captan 80 WDG w tej roli jest niezastąpiony nawet na mokre liście. Oprócz rejestracji na parcha jabłoni Captan 80 WDG, na etykiecie produktu znajdują się także: parch gruszy, choroby przechowalnicze jabłek, gorzka zgnilizna wiśni oraz szarą pleśń
w truskawce.                                                                                                                                     

W 2018 roku firma Arysta LifeScience wprowadza do sprzedaży Captan 80WDG w nowoczesnym, ekologicznym opakowania. Captan 80 WDG w nowej „beczce” zabezpieczony jest dwoma plombami, które gwarantują oryginalność produktu. Dzięki unikalnej technologii produkcji opakowanie wykonane jest z kartonu o wysokiej wytrzymałości, który jest zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych, a dodatkowo w 100% podlega recyklingowi. Nowy ergonomiczny kształt wypływa na znaczącą poprawę bezpieczeństwa i wygody użycia. Dodatkowo sadownicy, którzy zakupią w 2018 roku 100kg opakowanie Captan 80 WDG otrzymają gratis 15 kg tego produktu. Gratisowe 15 kg Captanu 80 WDG będzie można odebrać bezpośrednio u sprzedawcy bez konieczności rejestracji zakupu.