Testujemy sekatory elektryczne: Pellenc vs Kamikaze. Który wybrać?

 

Wielkimi krokami zbliża się pora zimowego cięcia, które w zależności od powierzchni i typu sadu oraz liczby pracujących osób może trwać nawet kilka tygodni. Praca jest ciężka i żmudna, szczególnie, jeśli do dyspozycji mamy zwykłe sekatory ręczne. Dlatego sadownicy coraz częściej decydują się na zakup sekatora elektrycznego, który zapewnia szybszą pracę oraz minimalizuje wysiłek fizyczny.

Decyzja jest niełatwa – na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się średnicą cięcia, wagą, rozmiarem ostrza i oczywiście ceną.

Sekator elektryczny nie jest co prawda tanim wydatkiem – koszt sekatora to wydatek kilku tysięcy złotych – jednak sadownicy, którzy zdecydowali się na zakup twierdzą, że ciężko byłoby im powrócić do pracy z tradycyjnym, ręcznym sprzętem. Pracę z sekatorem elektrycznym chwalą sobie również panie.

Zakup sekatora elektrycznego wymaga przemyślanej decyzji. W końcu sprzęt będzie służył nam długie lata, dlatego warto przeanalizować wszystkie aspekty, aby wybór był jak najlepszy.

My dziś przyjrzymy się modelom oferowanym przez dwie marki: francuską – Pellenc i hiszpańską – Kamikaze.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Powiązane artykuły