Ochrona przed przymrozkami - Dominik Poszywała
W ostatnim okresie odnotowaliśmy duże spadki temperatur, niestety na kolejne dni prognozy znowu zapowiadają ujemne temperatury, dlatego dzisiaj w nocy sugeruję zastosowanie mieszany Asahi SL 0,5L + koncentrat aminokwasowy + Saletra potasowa w stężeniu 1% + Preparat cynkowy (w dawce zalecanej przez producenta).
Zgodnie z tabelą Millsa okres infekcji parcha jabłoni przy optymalnej wilgotności w temperaturze od 0 do 5°C wynosi ponad 48h, dlatego zagrożenie tym patogenem w obecnych warunkach nie jest wysokie. Jeżeli zabieg był wykonany preparatem kontaktowym wcześniej niż 5 dni temu, to zabieg powinien zostać powtórzony, sugeruję zastosowanie preparatu Delan 700 WG w dawce 0,5kg/ha z dodatkiem nawozu fosforynowego lub Delanem Pro w dawce 2,5l/ha.

Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Ceny skupu wiśni 2026: Stawki rosną, ale sytuacja na rynku wciąż jest niepewna
- Borówka wysoka tematem przewodnim Dnia Otwartych Drzwi w Instytucie Ogrodnictwa
- Ruszył skup jabłek z przerywki
- Aktualna sytuacja w sadach: mączniak, szkodniki i przygotowanie owoców do zbioru
- Filipiny otwierają się na polskie jabłka?
- Polska żywność pod presją importu. KRIR apeluje o skuteczniejszy nadzór
- 15 lipca mija termin na złożenie wniosków o płatność w ramach trzech interwencji pszczelarskich


Komentarze
polecam zapoznac sie z powyzsza zmodyfikowana tabela Millsa...gdzie dlugosc okresu zwilzenia liscia konieczna do wywolania infekcji zostala znacznie skrocona