ES atlas hardi zaturnFirma Hardi od niemal 60 lat zajmuje się produkcją wyłącznie jednej grupy maszyn – opryskiwaczy. Oferta sadownicza obejmuje kilka różnych konstrukcji, z których największą popularnością w naszym kraju cieszy się chyba model Zaturn.

Główny zbiornik cieczowy w opryskiwaczu Zaturn został wykonany z polietylenu. Jak zapewnia producent, optymalne rozłożenie masy zbiornika gwarantuje stabilność opryskiwacza podczas pracy. Między innymi w tym celu, a dokładniej – aby dociążyć dyszel – w przedniej części opryskiwacza przewidziano miejsce na zbiornik z wodą do płukania instalacji.

W ofercie Hardi dostępne są 4 modele ze zbiornikami o różnej pojemności: 1000, 1500, 2000 oraz 3000 litrów. Woda do mycia rąk gromadzona jest w niewielkim 15-litrowym zbiorniku. Warto wspomnieć o wskaźniku poziomu cieczy umieszczonym w przedniej części zbiornika. Zbiornik osadzony jest na ramie wykonanej ze specjalnej stali UPN charakteryzującej się wysoką odpornością na wibracje. Trzeba również podkreślić, że wszystkie elementy podwozia są piaskowane, malowane proszkowo i utwardzane w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Co więcej, wszystkie śruby, nakrętki czy sworznie zabezpieczane są specjalną metodą Delta One (nakładanie cynkowo-aluminiowych powłok podkładowych).

W opryskiwaczach Hardi Zaturn pracują pompy produkowane przez Hardi. Jest to jeden z największych powodów do dumy producenta. Dostępne są dwa modele: 6-przeponowa o wydatku 140-196 l/min oraz dwuprzeponowa o wydatku 70 l/min.

W zależności od potrzeb, własnego Zaturna można wyposażyć w jeden z kilku dostępnych wentylatorów. Na naszym rynku najczęściej spotykane się wentylatory osiowe AG820 i AG920. W ofercie są również wentylatory o mniejszej wydajności, taki jak EF i AB oraz większej, takie jak SF i XF (XF90 to wentylator o wydajności do 120 000 m 3 powietrza na godzinę).

Hardi Zaturn można również wyposażyć w różne typy deflektorów (m.in.: deflektor typu V, deflektor DUO wykonany ze stali nierdzewnej występujący w wersjach T i V).

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia