ES same fruttetoCo roku przedstawiciele europejskiej prasy poświęconej technice rolniczej decydują o przyznaniu tytułu „Tractor of the Year”, czyli Ciągnik Roku. Nagroda w jednej z trzech kategorii podczas ostatniej edycji konkursu zdobył Same Frutteto S 90.3 ActiveDrive.

„Tractor of the Year” to rozgrywany co roku „ciągnikowy” konkurs. Rokrocznie dziennikarze zajmujący się techniką rolniczą, przedstawiciele 23 europejskich tytułów prasowych przyznają trzy nagrody. Pierwsza to ciągnik roku „Tractor of the Year”, przyznawana producentowi za wybrany model ciągnika polowego. Druga nagroda „Best of Specialized” odnosi się do ciągników specjalistycznych (sadownicze, ciągniki do winnic, etc.). Trzeci tytuł „Golden Tractor for the Design” to nagroda za najlepszą, zdaniem dziennikarzy, linię nadwozia i wygląd. Plebiscyt organizowany jest od 1998 roku. Pod koniec ubiegłego roku najlepszym sadownikiem 2016 roku okrzyknięto Same Frutteto S 90.3 ActiveDrive.

Tytuł „Best of Specialized”, to niewątpliwe wyróżnienie. Co więcej, maszyna która je otrzymuje musi mieć znamiona urządzenia wyjątkowego. W przypadku nowych modeli Frutteto najbardziej wyjątkowe wydaje się być przednie zawieszenie.

Wspomniane przednie zawieszenie jest również największą nowością w ciągnikach sadowniczych Same. Jest to hydropneumatyczne półaktywne zawieszenie wielowahaczowe ActiveDrive. Niezależnie zawieszone przednie koła wyposażone są w zestaw siłowników hydraulicznych, trzy akumulatory gazowe, szereg elektronicznych czujników i zaawansowany system sterowania. Wszystko, aby zwiększyć precyzję prowadzenia, aby praca ciągnikiem stała się jeszcze bardziej płynna, stabilna i bezpieczna. Bez względu na warunki.

Same Frutteto dostępny jest w wersji sadowniczej „S” oraz do winnic „V”. Gama „specjalistów” Same obejmuje pięć modeli wyposażonych w silniki o mocy maksymalnej od 82 do 106 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi od 310 Nm w modelu 80 do 390 Nm w modelu 110. Dwie mniejsze konstrukcje kryją pod maską silniki 3-cylindrowe o pojemności 3 l, natomiast pozostałe konstrukcje napędzane są jednostkami 4-cylindrowymi (pojemność skokowa 4 l).

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia